Dzisiaj jest
wt.
 
25
dzień
06
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

Zesłanie Ducha Świętego 05.06.2022

Zesłanie Ducha Świętego 05.06.2022

Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – wołamy o odnowienie oblicza tej ziemi. Jutro Święto Matki Kościoła. Zapraszamy na Msze Św. jak w dni powszednie, a w przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończąca okres Komunii Wielkanocnej. Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wieczystego Kapłana przypadające w czwartek, skłania nas do modlitwy o powołania. Dlatego w przeddzień zapraszamy na jedną z pierwszych Mszy Świętych sprawowanych przez wyświęconego tydzień temu ks. Grzegorza Białka, będzie się modlił za nas w najbliższą środę o 18.00, a po Mszy i nabożeństwie udzieli wszystkim chętnym błogosławieństwa prymicyjnego.

Dzieci klas drugich, które będą miały I. Komunię Świętą za rok zapraszamy na drugie spotkanie w poniedziałek o 19.00 w kościele.

Nabożeństwa czerwcowe po wieczornych Mszach Świętych. Inne nabożeństwa w połączeniu z czerwcowymi.

Msza Święta Wspólnoty Wiara i Światło z osobami z niepełnosprawnością dziś o 14.00.

Psycholog będzie przyjmować w punkcie konsultacyjnym, czyli obok naszego biura parafialnego, w poniedziałek od 17.00.

Msza Święta Wdów i Wdowców w intencji zmarłych Współmałżonków we wtorek o 17.00.

Msza Święta Żywego Różańca w środę o 8.00, a Apostolstwa Dobrej Śmierci w piątek o 8.00.

Chętnych, którzy pragną chwalić Pana śpiewem zapraszamy na Warsztaty Gospel organizowane przez Szkołę Nowej Ewangelizacji działającą przy naszej Parafii. Odbędą się one 11. i 12.06 szczegóły na plakacie.

Procesja Bożego Ciała w tym roku wyruszy z naszego kościoła po Mszy Świętej o 10.30 i przebiegać będzie ulicami: Rybaki, Pielęgniarską, Altanową Kameralną, 2. Października, Cechową, Ordynacką, Pielęgniarską, Kapeluszników. Prosimy tradycyjnie wspólnoty o przygotowanie ołtarzy, a dziewczynki o sypanie kwiatków – próba w następny poniedziałek 13.06 o 17.00 przed naszym kościołem. Prosimy rodziców, aby pomogli dziewczynkom włączyć się w ten hołd dla Pana Jezusa, tym bardziej, że nie idziemy razem z Parafią św. Mikołaja.

Nasza Szkoła Nowej Ewangelizacji wzorem lat ubiegłych zaprasza na koncert ewangelizacyjny na Wyspie Młyńskiej w Boże Ciało o godz. 17.30. Poprzedzony będzie występami zespołów muzycznych już od godziny 16.00. W tym roku odbywa się on z okazji osiemnastej rocznicy powstania naszej diecezji.

Prawdziwych mężczyzn prosimy o przybycie na milczący marsz mężczyzn z Katedry na Wyspę Młyńską także w Boże Ciało. Początek w Katedrze o 17.30.

Organizowany jest Marsz dla Życia i Rodziny 19.06 – szczegóły na plakacie.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła.

Przewodnik Katolicki do nabycia przy wyjściu z kościoła.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli z naszej Parafii śp. Natalia Glibowska l. 94 z ul. Rybaki, śp. Adam Wawrzyniak l. 88 z ul. Altanowej i śp. Marian Wiśniewski l. 63 z ul. Rybaki, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o 14.00. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, nad naszymi rodzinami, nad naszą Parafią. Św. Michale…

 

Bydgoszcz AD 2022.06.04

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position