Dzisiaj jest
nd.
 
14
dzień
07
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

3 Niedziela Adwentu 08.12.2019

W PRZYGOTOWANIU

2 Niedziela Adwentu 08.12.2019

Bardzo serdecznie dziękujemy Siostrom Szarytkom z Parafii Św. za dzisiejsze słowo o Cudownym Medaliku i zachęcamy do wsparcia pięknej ich służby na rzecz potrzebujących w naszym Starym Fordonie. Przy wyjściu z Kościoła prosimy o dobre słowo dla nich i podzielenie się tym co mamy.

W Adwencie zapraszamy na Roraty. Roraty w poniedziałki i środy o 18.00, a w pozostałe dni o 6.45.

W punkcie konsultacyjnym Psycholog przyjmować będzie wyjątkowo jutro, w poniedziałek 09.12 od 17.15, a pedagodzy po feriach zimowych.

Spotkanie lektorów we wtorek o 19.00.

Msza Święta Żywego Różańca w środę o 6.45, a Apostolstwa Dobrej Śmierci w piątek o 6.45.

Duszpasterstwo Młodzieży naszej Diecezji zaprasza na rekolekcje adwentowe dla młodych jutro i w następny poniedziałek adwentowe w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej przy ulicy Grodzkiej o godz. 19.00.

W tym tygodniu Ksiądz Biskup Jan Tyrawa obchodzi swoje imieniny i zaprasza na Mszę Świętą w jego intencji w sobotę o 18.00 w Bydgoskiej Katedrze.

Wigilia pod gołym niebem ze strojeniem choinki na FORDOŃSKIM RYNKU w sobotę od 12.00, a o 15.00 koncert. Szczegóły na plakacie.

Wieczory z Bogiem w przyszłą niedzielę o 18.00.

Spowiedź adwentowa w naszym kościele zaplanowana jest na następny poniedziałek tj. 16.12. Plan spowiedzi wszystkich Parafii Fordońskich znajdziemy w gablocie.

Przypominamy, że Pasterka w naszym kościele wyłącznie o 22.00.

Jak ogłaszaliśmy, nasza parafia organizuje w przyszłym roku jedenastodniową pielgrzymkę do Włoch od 14 do 24.04.2020. Szczegóły na stronie internetowej naszej Parafii, a zapisy u ks. Proboszcza lub w firmie Eurotim. Przygotowywana jest także pielgrzymka do Medjugorie dla małżeństw sakramentalnych od 13 do 21.07 przyszłego roku szczegóły podamy wkrótce.

Studium duchowości Karmelitańskiej startuje od stycznia przyszłego roku – szczegóły na plakacie.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego kościoła. Świece wigilijne małe w cenie 6 złotych i duże za 15 zł oraz opłatki można już nabyć w zakrystii. Dziś z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski obchodzimy w Kościele Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Dlatego dziś zbiórka do puszek na ten cel.

Komu potrzebny jest Ksiądz? I wiele innych ciekawych artykułów znajdziemy w najnowszym numerze Przewodnika Katolickiego, który można nabyć wychodząc z Kościoła.

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Parafią. Św. Michale…

Bydgoszcz AD 2019.12.07

PIELGRZYMKA 14-24.04.2020 WŁOCHY 11 DNI, 2950 ZŁ i 110 EURO
1 dzień Przejazd przez Czechy Austrię do Wiednia na wzgórze KAHLENBERG. Kahlenberg ma długą historię. Jest historycznym wzgórzem wznoszącym się na wysokości 483 m n.p.m, widocznym ze wszystkich stron Wiednia. Na szczycie stoi biały kościół św. Józefa, otoczony klasztorem. Jest on częścią Lasku Wiedeńskiego. Z góry rozlega się świetny widok na Wiedeń. Dla Polaków jest to miejsce szczególne. 12 września 1683 roku odbyła się tam Msza Święta w której wziął udział król Polski Jan III Sobieski, który przybył na odsiecz Wiedniowi.
2 dzień Przejazd do Włoch do PADWY – słynnego miasta uniwersyteckiego, gdzie tworzył Dante Alighieri, nauczał Galileusz, studiowali Kopernik i Kochanowski. Wizyta w bazylice św. Antoniego z jego grobem i relikwiami, spacer po placu Prato delle Valle. Zwiedzanie kościoła św. Justyny z sarkofagiem relikwii św. Łukasza Ewangelisty.
3 dzień Przejazd do ASYŻU, miejsca urodzenia św. Franciszka i św. Klary. Bazylika św. Franciszka z jego grobem Bazylika Św. Klary oraz Bazylikę MB Anielskiej z Porcjunkulą.
4 dzień Przejazd do ROCCAPORENY – miejsca narodzin św. Rity, gdzie znajduje się jej dom i „cudowny ogród”. Kolejnym miejscem bedzie CASCIA, gdzie znajduje się Bazylika i grób św. Rity.
5 dzień Przejazd do RZYMU. Katakumby i spacer do kościoła Quo Vadis. Przejazd do centrum i zabytkowa część Rzymu: Plac Hiszpański, Fontanna di Trevi, Panteon, Piazza Navona oraz Zamek Anioła.
6 dzień Centrum RZYMU i WATYKANU. Bazylika Św. Piotra i plac Św. Piotra (Anioł Pański z Papieżem Franciszkiem). Rzym antyczny: Koloseum, Łuk Konstantyna, Forum Romanum, Capitol, Plac Wenecki.
7 dzień MONTE CASSINO – Polski Cmentarz Wojenny (mogiły 1052 polskich żołnierzy w tym gen. Anders). NEAPOL o.Dolindo autor modlitwy „Jezu, Ty się tym zajmij”. Spacer między typowymi południowo-włoskimi zabudowaniami Neapolu.
8 dzień Sanktuarium św. Michała Archanioła w MONTE SANT’ANGELO. Zabytek wpisany jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO na wysokości 856 metrów n.p.m., a dalej SAN GIOVANNI ROTONDO – grób Św. O. Pio, kościół, cela, krucyfiks, konfesjonał. LANCIANO – miejsca pierwszego cudu eucharystycznego na świecie.
9 dzień MANOPPELLO, Sanktuarium Świętej Chusty, LORETO Sanktuarium Maryjne z relikwią Domku Matki Bożej i słynącą łaskami figurą Maryi z Dzieciątkiem.
10 dzień MARIAZELL w Austrii na wysokości 860 m n.p.m., narodowe sanktuarium maryjne w Alpach.
11 dzień Powrót do Bydgoszczy.
W CENIE: 10 noclegów w pokojach 2 i 3 osobowych; 10 śniadań, 10 obiadokolacji, ubezpieczenie KL, NNW, BAGAŻ; transport autokarem na podanej trasie; opieka duchowa kapłana; opiekę pilota; rezerwacje Mszy Świętych; pakiet pielgrzyma (identyfikator, śpiewnik, smycze firmowe); składka na TFG; podatki włoskie oraz opłaty klimatyczne
DODATKOWO PŁATNE: opłaty drogowe, parkingowe, wjazdowe usługi lokalnych przewodników, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zestawy słuchawkowe ok. 110 euro;
OPCJONALNE OPŁATY: dopłata do pokoju jedoosobowego 500zł; ubezpieczenie od rezygnacji z wycieczki 3 % wartości wycieczki; ubezpieczenie od chorób przewlekłych 100 zł/os.
ZAPISY: KS. JANUSZ TOMCZAK (osobiście lub mailowo swjan@interia.pl) lub EURO TIM EDWARD NIEDBALSKI UL. INOWROCŁAWSKA 35, 85-153 BYDGOSZCZ TEL.: 052 340 41 08 www.eurotim.com.pl e-mail: dorota@eurotim.pl WPIS DO REJESTRU ORGANIZATORÓW 351 GWARANCJA UBEZPIECZENIA AXA 04.825.141

1 Niedziela Adwentu 01.12.2019

Dziś pierwsza niedziela adwentu. W tym roku, podobnie jak w zeszłym, Roraty z udziałem dzieci w poniedziałki i środy o 18.00, a w soboty o 6.45. Dla dorosłych i młodzieży Roraty w pozostałe dni, czyli we wtorki, czwartki i piątki o 6.45. W adwencie w dni powszednie Msze Święte poranne o 6.45.

Wspólnota Wiara i Światło z osobami z niepełnosprawnością intelektualną zaprasza dziś na Mszę Św. o 14.00, a następnie na spotkanie w sali parafialnej.

W punkcie konsultacyjnym Psycholog przyjmować będzie wyjątkowo w następny poniedziałek 09.12 od 17.15.

Dziś rozpoczynamy pierwszy tydzień grudnia:

 • Msza wdów i wdowców w intencji zmarłych współmałżonków we wtorek o 17.00.
 • Spotkanie dla ministrantów we wtorek o 18.30.
 • Stowarzyszenie Wspierania Powołań zaprasza w czwartek na różaniec o 17.15, potem Msza Święta o 18.00 i po niej nabożeństwo pierwszoczwartkowe.
 • Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 16.30, a po Mszy Świętej wieczornej,  nabożeństwie pierwszopiątkowym i koronce do Miłosierdzia Bożego, adoracja Najświętszego Sakramentu jak co piątek do 21.00.
 • Z posługą sakramentalną do chorych Ksiądz Proboszcz uda się tradycyjnie w pierwszy piątek miesiąca 06.12 od 9.00.
 • Msza Św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej w podziękowaniu za dar naszego życia poprzedzona różańcem w sobotę o 12.00. Po niej nabożeństwo wynagradzające.

Orientacyjny Plan Kolędy umieszczony został w gablocie i na stronie internetowej.

W piątek św. Mikołaja odpust u naszych sąsiadów. Suma odpustowa o 18.30.

Dla młodzieży z klas 7. i 8., która przygotowuje się do bierzmowania kurs Eureka w sobotę i niedzielę. Przypominamy, że jest to jedno z wymagań do bierzmowania. Początek w sobotę o 9.00 w Szkole podstawowej nr 4.

Wręczenie upominków dzieciom za album różańcowy dziś po Mszy o 12.00.

Duszpasterstwo Młodzieży naszej Diecezji zaprasza na rekolekcje adwentowe dla młodych w poniedziałki adwentowe „Oto Baranek Boży”, które odbywać się będą w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej przy ulicy Grodzkiej 18 o godz. 19.00. Prowadzić je będą duszpasterze młodzieży i akademiccy Bydgoszczy.

 1. ministrantów w ubiegłą niedzielę z rąk Księdza Biskupa Jana Tyrawy przyjęło posługę lektora.

Strona Internetowa naszej Parafii została przebudowana i otrzymała nową szatę graficzną. Podziękowania za to składamy p. Sławkowi Stańcowi.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego kościoła. Caritas proponuje akcję Torba Miłosierdzia z myślą o najuboższych. Trwałe artykuły spożywcze i higieniczne można składać do kartonu w naszym Kościele pod figurą św. Jana Pawła II. Świece wigilijne małe w cenie 6 złotych i duże za 15 zł oraz opłatki można już nabyć w zakrystii. W II niedzielę Adwentu czyli 08.12 z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski będzie obchodzony w Kościele w Polsce już po raz dwudziesty Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Dlatego w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na ten cel.

W minionym tygodniu do wieczności odeszła z naszej Parafii śp. Barbara Jersak l.66 z ul. Siedzikówny Inki. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Parafią. Św. Michale…

 

Bydgoszcz AD 2019.11.30

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA 24.11.2019

Dziś pierwsza niedziela adwentu. W tym roku, podobnie jak w zeszłym, Roraty z udziałem dzieci w poniedziałki i środy o 18.00, a w soboty o 6.45. W pozostałe dni Roraty dla dorosłych o 6.45. Przez cały adwent do 23.12 w dni powszednie Msze Święte poranne o 6.45.

Wspólnota Wiara i Światło z osobami z niepełnosprawnością intelektualną zaprasza w przyszłą niedzielę na Mszę Św. o 14.00, a następnie na spotkanie w sali parafialnej.

W punkcie konsultacyjnym przyjmować będzie Psycholog w poniedziałek od 17.15.

Dziś rozpoczynamy pierwszy tydzień grudnia:

 • Msza wdów i wdowców w intencji zmarłych współmałżonków we wtorek o 17.00.
 • Stowarzyszenie Wspierania Powołań zaprasza w czwartek na różaniec o 17.15, potem Msza Święta o 18.00 i po niej nabożeństwo pierwszoczwartkowe.
 • W piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.30, a po Mszy Świętej wieczornej,  nabożeństwie pierwszopiątkowym i koronce do Miłosierdzia Bożego adoracja Najświętszego Sakramentu jak co piątek do 21.00.
 • Z posługą sakramentalną do chorych Ksiądz Proboszcz uda się tradycyjnie w pierwszy piątek miesiąca 06.12 od 9.00.
 • Msza Św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej w podziękowaniu za dar naszego życia poprzedzona różańcem w sobotę o 12.00. Po niej nabożeństwo wynagradzające.

W święto św. Mikołaja odpust u naszych sąsiadów. Suma odpustowa w piątek o 18.30.

Przypominamy, że co środę Msza Święta wieczorna sprawowana jest w wielu intencjach. Zapraszamy tych, którzy pilnie potrzebują modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Duszpasterstwo Młodzieży naszej Diecezji zaprasza na rekolekcje adwentowe dla młodych w poniedziałki adwentowe w ciekawych tematach. Szczegóły w gablocie.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego kościoła. Caritas proponuje akcję Torba Miłosierdzia z myślą o najuboższych. Trwałe artykuły spożywcze i higieniczne można składać do kartonu w naszym Kościele pod figurą św. Jana Pawła II.

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Parafią. Św. Michale…

 

Bydgoszcz AD 2019.11.25

33. Niedziela Zwykła 17.11.2019

Wszystkim patriotom dziękujemy za udział w pięknym koncercie patriotycznym zorganizowanym przez Księdza Henryka z młodzieżą zwłaszcza należącą do Oazy. Tym, którzy nie zdołali dotrzeć na to poruszające wydarzenie proponujemy powtórkę w Kościele Św. Mikołaja w przyszłą niedzielę o 17.30, a młodzieży i ks. Henrykowi z serca dziękujemy i gratulujemy.

Spotkanie dzieci komunijnych dziś po Mszy Św. o 12.00.

W punkcie konsultacyjnym przyjmować będzie Prawnik w poniedziałek od 17.15. Przypominamy, że wszelkie porady w naszym punkcie są fachowe i bezpłatne.

Wieczory z Bogiem w przyszłą niedzielę począwszy od Mszy Św. O 18.00.

Spotkanie dla lektorów we wtorek o 19.00.

Kandydaci do bierzmowania z klas ósmych mają spotkanie w czwartek o 19.00.

Dziękujemy tym, którzy zgłosili się do biura parafialnego w sprawie przedłużenia miejsc na naszym cmentarzu. Prosimy o kontrolowanie w swoich dokumentach kiedy kończy się prolongata na miejsce i zgłaszanie się przed upływem tego terminu.

Nasza parafia organizuje w przyszłym roku jedenastodniową pielgrzymkę do Włoch od 14 do 24.04.2020. Szczegóły na stronie internetowej naszej Parafii, a zapisy u ks. Proboszcza lub w firmie Eurotim.

Orientacyjny plan kolęd już znajdziemy w gablocie i na stronie internetowej naszej Parafii.

Osobom, które przeżywają problem z brakiem możliwości posiadania potomstwa polecamy Centrum Nowe Życie działające w naszej Diecezji w oparciu o NAProTechnologię. Szczegóły na www.nowe-zycie.pl a kontakt +48 525108900 kontakt@nowe-zycie.pl

Msza Święta w intencji pracowników kolejnictwa odbędzie się w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa na Placu Piastowskim w przyszłą niedzielę o godz. 12.15.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego kościoła. Caritas ogłosiła tak jak przed rokiem akcję Torba Miłosierdzia z myślą o najuboższych. Trwałe artykuły spożywcze i higieniczne można składać do kartonu pod figurą św. Jana Pawła II.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności z naszej Parafii śp. Marian Domański l.69 z ul. Pielęgniarskiej. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Parafią. Św. Michale…

 

Bydgoszcz AD 2019.11.16

32. Niedziela Zwykła 10.11.2019

Bóg zapłać za wspólną modlitwę za zmarłych na cmentarzu i w Kościele. Do końca miesiąca można jeszcze dostarczać wymienianki roczne.

Wszystkich patriotów i tych, którym nie jest obojętny los naszej Ojczyzny zapraszamy na koncert patriotyczny w Dniu Niepodległości 11.11 o 16.30 w naszym Kościele.

Biuro parafialne i punkt konsultacyjny w Święto Niepodległości nie będą czynne.

Msza Święta Żywego Różańca w środę o 8.00.

Nabożeństwa: do św. O. Pio i Krzyża we wtorek o 17.30, a do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w  środę o 17.30.

Wieczory z Bogiem już za tydzień w niedzielę 17.11 począwszy od Mszy Świętej o 18.00. Poszukamy odpowiedzi na pytania: Koniec świata. I co dalej? Kto będzie zbawiony? Zaproszonym gościem będzie ks. Tomasz Klafetka. Zapraszamy wszystkich młodych, a szczególnie kandydatów do bierzmowania.

Spotkanie dzieci komunijnych w niedzielę 17.11 po Mszy Św. o 12.00.

W ramach 38. Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy zapraszamy na Koncert ku czci Św. Jana Pawła II dziś w naszym Kościele o godz. 11.15 w wykonaniu Zespołu Raffa Quartet.

Nasza parafia organizuje w przyszłym roku jedenastodniową pielgrzymkę do Włoch, w ramach której odwiedzimy miejsca związane z cudem eucharystycznym, chustą z Manopello, Matką Bożą Loretańską i z Mariazell, św. Michałem Archaniołem, św. Antonim, św. Franciszkiem, św. O. Pio, św. Ritą, św. Piotrem, Sługą Bożym O. Dolindo, zmarłymi, polskimi bohaterami z Monte Casino i Kahlenbergu. Termin 14-24.04.2020, Koszt 2950zł i 110euro. Zapisy u ks. Proboszcza lub w firmie Eurotim.

Orientacyjny plan kolęd już znajdziemy w gablocie i na stronie internetowej naszej Parafii.

Opłatki, zwłaszcza do wysyłki zagranicznej, już do nabycia w zakrystii.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego kościoła.

W naszej modlitwie za zmarłych pamiętamy zwłaszcza za tych, którzy oddali swoje życie za naszą Ojczyznę. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Parafią. Św. Michale…

 

Bydgoszcz AD 2019.11.09


31. Niedziela Zwykła 03.11.2019

Procesje za zmarłych na naszym cmentarzu codziennie o 15.00 do piątku 08.11 włącznie.
Wspólnota Wiara i Światło z osobami z niepełnosprawnością intelektualną zaprasza dziś na Mszę Św. o 14.00, a następnie na procesję na cmentarzu o 15.00.
Przez oktawę Dnia Zadusznego można zyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza i pod zwykłymi warunkami. Czyli modlitwa Wiewrzę w Boga, Ojcze nasz w int. Papieża.
Nabożeństwa różańcowe w połączeniu z wymieniankami oraz innymi nabożeństwami do piątku włącznie po wieczornych Mszach Świętych. Wymienianki można jeszcze składać do środy włącznie w biurze parafialnym lub w zakrystii. Wymienianki roczne można składać do końca listopada, a odczytywane będą w każdą niedzielę o godz. 7.00 począwszy od 10.11.
W punkcie konsultacyjnym przyjmować będzie Psycholog w poniedziałek od godz. 17.15.
Msza Święta Wdów i Wdowców w intencji ich zmarłyych Współmałżonków we wtorek o 17.00.
Modlitwa za powołanych i o powołania w czwartek o 17.15. Zapraszamy także nowe osoby do włączenia się w działania Stowarzyszenia Wspierania Powołań.
Msza Święta Apostolstwa Dobrej Śmierci w piątek o 8.00.
Z posługą sakramentalną do chorych ks. Proboszcz uda się wyjątkowo w piątek 07.11 od godz. 9.00.
Przypominamy, że chrzty w naszej Parafii odbywają się podczas głównej Mszy Świętej w drugie niedziele miesiąca o 10.30.
W ramach 38. Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy w naszej Parafii odbedzie się Koncert ku czci Św. Jana Pawła II w niedzielę 10.11 o godz. 11.15 w wykonaniu Zespołu Raffa Quartet. Zachęcamy do zapoznania się także z innymi propozycjami Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej na plakacie.
Wszystkich patriotów i tych, którym nie jest obojętny los naszej Ojczyzny zapraszamy na koncert patriotyczny w Dniu Niepodległości 11.11 o 16.30 w naszym Kosciele.
Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego kościoła.
Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Parafią. Św. Michale…
Bydgoszcz AD 2019.11.02

 

30. Niedziela Zwykła 27.10.2019
W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy Świętej. Dlatego u nas Msze Święte o 7.30, 9.00, 10.30 i o 18.00. Dodatkowo na naszym Parafialnym Cmentarzu Procesja o 13.30, a po niej Msza Święta około godz. 14.00 podobnie na Siernieczku. Natomiast na Cmentarzu przy ul. Piastowej i Wiślanej Msze Św. o 12.00, a po nich procesje. Okazja do spowiedzi z racji pierwszego piątku przed Mszami Świętymi.
W Dzień Zaduszny Msze Św. u nas jak w dzień powszedni oraz o 12.00 z racji pierwszej soboty miesiąca, poprzedzona różańcem i zakończona nabożeństwem wynagradzającym. Na cmentarzu przy ul. Wiślanej Msza Św. w Dzień Zaduszny o 13.30, a po niej procesja.
Procesje za zmarłych na naszym cmentarzu codziennie o 15.00 od soboty do następnego piątku 08.11 włącznie.
Przez oktawę Dnia Zadusznego można zyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza i pod zwykłymi warunkami. Czyli modlitwa Wiewrzę w Boga, Ojcze nasz, i w int. Papieża oraz za nawiedzenie cmentarza.
Nabożeństwa różańcowe dla dzieci tylko jeszcze w ten wtorek o 17.00, a dla młodzieży i dorosłych codziennie do czwartku po wieczornych Mszach Świętych. Pozostałe nabożeństwa w połączeniu z Różańcem. Od soboty różaniec za zmarłych z wymieniankami.
Z posługą sakramentalną do chorych Ksiądz Wikariusz uda się w sobotę 02.11 od 8.30, a ks. Proboszcz wyjątkowo w piątek 07.11 od godz. 9.00.
Wspólnota Wiara i Światło z osobami z niepełnosprawnością intelektualną zaprasza w przyszłą niedzielę na Mszę Św. o 14.00, a następnie na procesję na cmentarzu o 15.00.
Formularze na wymienianki wyłożyliśmy na stolikach z prasą. Wymienianki Roczne można składać u księży celem sprawdzenia czytelności nazwisk, a jednorazowe w zakrystii. Jednorazowe odczytane zostaną podczas wybranego przez zainteresowanych nabożeństwa różańcowego między 2. a 08.11 po wieczornych Mszach Świętych. Wymienianki roczne w każdą niedzielę o godz. 7.00 począwszy od 10.11.
W punkcie konsultacyjnym przyjmować będą pedagodzy w poniedziałek od godz. 17.15.
Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego kościoła. Tradycyjnie zbiórka do puszek na cmentarzu w Dniu Wszystkich Świętych przeznaczona jest na utrzymanie naszego, bydgoskiego Seminarium.
Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Parafią. Św. Michale…
Bydgoszcz AD 2019.10.17

29. Niedziela Zwykła 20.10.2019
W związku z kończącym się Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym gościmy w naszej Parafii O. Macieja Styburskiego Karmelitę z Krasiłowa na Ukrainie pełniącego tam posługę Gwardiana i Proboszcza. Równocześnie informujemy o Diecezjalnym Kongresie Misyjnym, który rozpocznie się 27.10 o godz. 12.00 różańcem misyjnym i Mszą św pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jana Tyrawy. Zapraszamy całe Rodziny, dzieci misyjne, członków Żywego Różańca i wszystkich, którym drogie są misje Kościoła w gościnne progi Misjonarzy Ducha Świętego w Bydgoszczy, Aleja Jana Pawła II 117. Szczegóły na plakacie”.
Nabożeństwa różańcowe dla dzieci we wtorki i czwartki o 17.00, a dla młodzieży i dorosłych codziennie po wieczornych Mszach Świętych. Pozostałe nabożeństwa w połączeniu z Różańcem.
W punkcie konsultacyjnym przyjmować będzie prawnik w poniedziałek od godz. 17.15.
Dziękujemy młodzieży z parafialnej Oazy za uświetnienie Dnia Papieskiego przed tygodniem przez kremówki i wieczorne czuwanie.
Dziś suma odpustowa w Parafii św. Łukasza o 11.30 i szansa tam przed kościołem na wsparcie akcji poboru krwi w godz. 8.30-13.30 w specjalnym autobusie.
Formularze na wymienianki wyłożyliśmy na stolikach z prasą. Wymienianki Roczne można składać u księży celem sprawdzenia czytelności nazwisk, a jednorazowe w zakrystii. Jednorazowe odczytane zostaną podczas wybranego przez zainteresowanych nabożeństwa różańcowego między 2. a 08.11 po wieczornych Mszach Świętych. Wymienianki roczne w każdą niedzielę o godz. 7.00 począwszy od 10.11.
Osoby bliskie spoczywających na cmentarzu prosimy o sprawdzenie w swoich dokumentach, czy nie dobiega końca czas rezerwacji miejsca na cmentarzu. Najczęściej jest to po 20. latach od dnia pogrzebu. Na nagrobkach, co do których są poważniejsze wątpliwości umieściliśmy informacje. Zapraszamy do Biura Parafialnego w dniach i godzinach jego otwarcia. Przy tej okazji przypominamy, że wymiary stawianych pomników na cmentarzu powinny zgadzać się z podanymi w biurze parafialnym. Informujemy także, że nie wyrażamy nikomu zgody na sadzenie drzew, krzewów na cmentarzu, jak również na stawianie ławek i kładzenie płytek wokół grobu, gdyż mogą ulec zniszczeniu podczas innych pochówków.
Zbędny elektrosprzęt prosimy dostarczyć na podwórko przy plebani najbliższą sobotę od 8.00 do 20.00. Ta akcja pomoże zebrać środki na zakup m.in. kolejnych nowoczesnych inkubatorów do szpitala na misjach na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez Siostry Orionistki.
Konferencja dla małżeństw pt. „Razem jako zespół” odbędzie się 26.10.2019 w godz. od 9.00 do 17.00 w budynku Zespołu Szkół nr 16 przy ul. Koronowskiej 74. Konferencję poprowadzą Magdalena i Wiesław Grabowscy oraz Ewelina i Robert Olender. Zapisy pod nr. telefonu 506 339 931. Szczegóły na plakacie lub na stronie internetowej diecezji.
Spotkania wspólnoty SYCHAR dla małżonków, którzy przeżywają kryzys i trudności w relacjach małżeńskich lub znaleźli się w sytuacji porzucenia przez współmałżonka odbywają się w Parafii p.w. Św. Trójcy w Bydgoszczy – najbliższe 24.10 o 18.00.
W związku z zakończeniem studiów specjalistycznych w zakresie prawa kanonicznego przez ks. Henryka Stippę i decyzją ks. bp. Jana Tyrawy ks. Henryk otrzymał dekret na Sędziego Sądu Biskupiego Diecezji Bydgoskiej od dnia 01.10.2019. Równolegle w dalszym ciągu będzie pełnił obowiązki wikariusza w naszej Parafii. Gratulujemy ks. Henrykowi, a Parafian prosimy o modlitwę o dary Ducha Świętego potrzebne do pełnienia tych posług.
Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła.
W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Mariannę Rafińską l. 85, z ul. Pielęgniarskiej. Dobry Jezu…
Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Parafią. Św. Michale…
Bydgoszcz AD 2019.10.17
 
.
28. Niedziela Zwykła 13.10.2019

Nabożeństwa różańcowe dla dzieci we wtorki i czwartki o 17.00, a dla młodzieży i dorosłych codziennie po wieczornych Mszach Świętych. Pozostałe nabożeństwa w połaczeniu z Różańcem.
Dzieci, które chcą śpiewać zapraszamy do udziału w scholi parafialnej. Próby odbywają się w środy o 16.15 w sali parafialnej.
Msza Święta Wspólnoty Wiara i Światło z osobami z niepełnosprawnością intelektualną dziś o 14.00, a po niej spotkanie w sali parafialnej.
Z racji jutrzejszego Dnia Edukacji Narodowej nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników szkolnictwa otaczamy naszą modlitwą.
Kolejny raz zapraszamy naszych Parafian do oczyszczenia naszych domów i piwnic ze zbędnego elektrosprzętu, który prosimy dostarczyć na podwórko przy plebani 26.10 czyli w ostatnią sobotę miesiąca w godzinach od 8.00 do 20.00. Ta akcja pomoże zebrać środki na zakup m.in. kolejnych nowoczesnych inkubatorów do szpitala na misjach na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez Siostry Orioństki.
Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła.
Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami, nad naszą Parafią i dziś szczególnie nad naszą Ojczyzną. Św. Michale…
Bydgoszcz AD 2019.10.03
.
27. Niedziela Zwykła 06.10.2019
  Dziekujemy Panu Bogu za przeżycie sakramentu bierzmowania w naszej Parafii Bierzmowanym i ich Rodzicom za zestaw naczyń do chrztu świętego złożony jako dar ołtarza.
Nabożeństwa różańcowe dla dzieci we wtorki i czwartki o 17.00, a dla młodzieży i dorosłych codziennie po wieczornych Mszach Świętych. Pozostałe nabożeństwa w połaczeniu z Różańcem.
W punkcie konsultacyjnym przyjmować będzie psycholog w poniedziałek od 17.15.
Msza Święta Żywego Różańca w środę o 8.00, a Apostolstwa Dobrej Śmierci w piątek o 8.00.
Poszukiwanie odpowiedzi na ważne pytania wiary młodzież może przeżyć w ramach Oazy. Zapraszamy także nowe osoby i te, które kiedyś próbowały na spotkania oazowe w piątki po wieczornej Mszy Świętej.
Spotkanie Wspólnoty Wiara i Światło z osobami z niepełnosprawnością intelektualną wyjątkowo za tydzień w niedzielę 13.10 o 14.00.
Rezerwację intencji mszalnych na rok 2020 przyjmujemy codziennie po Mszach Świętych oraz w biurze parafialnym w dniach i godzinach pracy biura.
Duszpasterstwo Nauczycieli Diecezji Bydgoskiej zaprasza nauczycieli na pierwsze w tym roku spotkanie formacyjne do Zespołu Szkół Katolickich przy ul. Nowodworskiej 17 w Bydgoszczy w poniedziałek 07.10 o godz. 18.00.
Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła.
Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Parafią i nad pielgrzymami, którzy z naszej Parafii udali się na pielgrzymkę na Maltę. Św. Michale…
 
Bydgoszcz AD 2019.10.03
.
26. Niedziela Zwykła 29.09.2019

Dziekujemy Panu Bogu za przeżycie sakramentu bierzmowania w naszej Parafii Bierzmowanym i ich Rodzicom za zestaw naczyń do chrztu świętego złożony jako dar ołtarza.
Nabożeństwa różańcowe dla dzieci we wtorki i czwartki o 17.00, a dla młodzieży i dorosłych codziennie po wieczornych Mszach Świętych. Pozostałe nabożeństwa w połaczeniu z Różańcem.
W punkcie konsultacyjnym przyjmować będzie psycholog w poniedziałek od 17.15.
Msza Święta Żywego Różańca w środę o 8.00, a Apostolstwa Dobrej Śmierci w piątek o 8.00.
Poszukiwanie odpowiedzi na ważne pytania wiary młodzież może przeżyć w ramach Oazy. Zapraszamy także nowe osoby i te, które kiedyś próbowały na spotkania oazowe w piątki po wieczornej Mszy Świętej.
Spotkanie Wspólnoty Wiara i Światło z osobami z niepełnosprawnością intelektualną wyjątkowo za tydzień w niedzielę 13.10 o 14.00.
Rezerwację intencji mszalnych na rok 2020 przyjmujemy codziennie po Mszach Świętych oraz w biurze parafialnym w dniach i godzinach pracy biura.
Duszpasterstwo Nauczycieli Diecezji Bydgoskiej zaprasza nauczycieli na pierwsze w tym roku spotkanie formacyjne do Zespołu Szkół Katolickich przy ul. Nowodworskiej 17 w Bydgoszczy w poniedziałek 07.10 o godz. 18.00.
Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła.
Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Parafią. Św. Michale…
Bydgoszcz AD 2019.10.03
25. Niedziela Zwykła 22.09.2019
Z racji zbliżającej się setnej rocznicy urodzin papieża-polaka zapraszamy do zasłuchania w nauczanie św. Jana Pawłą II w ostatnie niedziele miasiąca podczas kazań oraz podczas katechezy dorosłych. Pierwsza dziś poo wieczornej Mszy Św. w kościele, której tematem będzie „Jezus Odkupiciel”
Sakrament bierzmowania w naszej Parafii we wtorek o 16.30 dla młodzieży z niepełnosprawnością, a o 18.00 dla młodzieży z naszej Parafii. Z tej racji otaczamy wszystkich bierzmowanych modlitwą. Próba i spowiedź dla bierzmowanych w poniedziałek o 18.30. Natomiast dla uczniów klas 7. i 8. spotkanie w czwartek o 18.30.
We wtorek rozpoczynamy październik, miesiąc różańcowy:

 

 • W związku z bierzmowaniem nabożeństwo różańcowe we wtorek w połaczeniu z nabożeństwem do św. O. Pio wyłącznie rano o 7.20 prowadzone przez Żywy Różaniec. Od środy różaniec codziennie po Mszach Św. wieczornych, w środę w połaczeniu z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pierwszy Różaniec dla dzieci w czwartek o 17.00. Dzieciom komunijnym różańce zostaną poświęcone w przyszłą niedzielę podczas Mszy Św. o 12.00.
 • Msza Św. wdów i wdowców w intencji ich zmarłych współmałżonków we wtorek wyjątkowo o 8.00.
 • Powołanych do szczególnej posługi w Kościele otoczymy modlitwą wraz z Stowarzyszeniem Wspierania Powołań w czwartek podczas Mszy Św. i następującego po niej różańca, a następnie w czasie różańca z nabożeństwem pierwszoczwartkowym.
 • Okazja do spowiedzi w piątek od 16.30. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po wieczornej Mszy Świętej z różańcem, a potem jak w każdy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu do Apelu Jasnogórskiego.
 • Do chorych Ks. Proboszcz uda się w piątek od 8.30, a ks. Wikariusz w sobotę także od 8.30.
 • Msza Święta wynagradzająca ku czci MB Fatimskiej w sobotę o 12.00 poprzedzona różańcem, a po niej nabożeństwo wynagradzające.

 

W punkcie konsultacyjnym przyjmować będzie psycholog w poniedziałek od 17.15.
W bieżącym roku przypada 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Fordonu, przez Niemców, 2 października 1939 roku. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za pomordowanych, do Kościoła św. Mikołaja, dnia 2 października na godz. 18.30. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Bp Jan Tyrawa, Biskup Bydgoski. Po Mszy św. Apel Poległych według ceremoniału wojskowego z udziałem orkiestry wojskowej oraz Kompanii Honorowej Wojska Polskiego. Zapraszamy do udziału także poczty sztandarowe.
Rezerwację intencji mszalnych na rok 2020 rozpoczniemy od najbliższej środy 02.10 w biurze parafialnym od 16.30, a od soboty także w zakrystii przed i po Mszach Świętych. Osoby, którym zależy na konkretnych dniach i godzinach Mszy Świętych w nowym roku zwłaszcza obchodzących jubileusze, prosimy o nieodkładanie rezerwacji na późniejszy czas.
Spotkanie Wspólnoty Wiara i Światło z osobami z niepełnosprawnością intelektualną wyjątkowo za dwa tygodnie 13.11 o 14.00.
Przypominamy o Katechezie przedmałżeńskiej z nauką tańca w Parafii Św. Maksymiliana na Osowej Górze od 07.10 w godz. od 18.45 do 21.15.
Z racji zbliżającej się setnej rocznicy urodzin papieża-polaka zapraszamy do zasłuchania w nauczanie św. Jana Pawłą II w ostatnie niedziele miasiąca podczas kazań oraz podczas katechezy dorosłych. Pierwsza dziś poo wieczornej Mszy Św. w kościele, której tematem będzie „Jezus Odkupiciel” Sakrament bierzmowania w naszej Parafii we wtorek o 16.30 dla młodzieży z niepełnosprawnością, a o 18.00 dla młodzieży z naszej Parafii. Z tej racji otaczamy wszystkich bierzmowanych modlitwą. Próba i spowiedź dla bierzmowanych w poniedziałek o 18.30. Natomiast dla uczniów klas 7. i 8. spotkanie w czwartek o 18.30. We wtorek rozpoczynamy październik, miesiąc różańcowy: W związku z bierzmowaniem nabożeństwo różańcowe we wtorek w połaczeniu z nabożeństwem do św. O. Pio wyłącznie rano o 7.20 prowadzone przez Żywy Różaniec. Od środy różaniec codziennie po Mszach Św. wieczornych, w środę w połaczeniu z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pierwszy Różaniec dla dzieci w czwartek o 17.00. Dzieciom komunijnym różańce zostaną poświęcone w przyszłą niedzielę podczas Mszy Św. o 12.00. Msza Św. wdów i wdowców w intencji ich zmarłych współmałżonków we wtorek wyjątkowo o 8.00. Powołanych do szczególnej posługi w Kościele otoczymy modlitwą wraz z Stowarzyszeniem Wspierania Powołań w czwartek o 17.15 podczas różańca, a następnie w czasie Mszy Św. i następującego po niej nabożeństwa pierwszoczwartkowego. Okazja do spowiedzi w piątek od 16.30. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po wieczornej Mszy Świętej, a potem jak w każdy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu do Apelu Jasnogórskiego. Do chorych Ks. Proboszcz uda się w piątek od 8.30, a ks. Wikariusz w sobotę także od 8.30. Msza Święta wynagradzająca ku czci MB Fatimskiej w sobotę o 12.00 poprzedzona różańcem, a po niej nabożeństwo wynagradzające. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła.
W tym tygodniu odeszły do wieczności z naszej Parafii śp. Barbara Dudek l. 70 z ul. Pielęgniarskiej oraz śp. Dorota Drobczyńska l. 54 z ul. Pielęgniarskiej. Dobry Jezu…
Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Parafią. Św. Michale…
Bydgoszcz AD 2019.09.28
W punkcie konsultacyjnym przyjmować będzie psycholog w poniedziałek od 17.15. W bieżącym roku

25. Niedziela Zwykła 22.09.2019
Pierwsze spotkanie i zapisy dzieci do I Komunii odbędą się dzisiaj po Mszy Św. o 12.00.
Serdecznie dziękujemy Klerykowi Piotrowi Pilarskiemu za pomoc podczas jego praktyki w naszej Parafii, która dobiega końca w tym tygodniu.
W punkcie konsultacyjnym naszej Parafii przyjmować będą pedagodzy w poniedziałek od 17.15. Zapraszamy rodziców przeżywających problemy ze swoimi dziećmi.
Katecheza przedmałżeńska z nauką tańca. Zapraszamy do postawienia dziesięciu, pierwszych kroków prowadzących do jedności i ekspresji w tańcu i małżeństwie od 07.10 o 18.45 w Parafii Św. Maksymiliana na Osowej Górze.
Dziękczynna Diecezjalna Pielgrzymka za nawiedzenie naszej Diecezji przez Kopię Obrazu Jasnogórskiego odbędzie się na Jasną Górę 24 i 25.10. Zapisy w naszej zakrystii.
Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła.
W minionym czasie do wieczności odeszła z naszej Parafii śp. Marlena Nawrocka l. 52 z ul. Siedzikówny Inki. Dobry Jezu…
Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Parafią. Św. Michale…
Bydgoszcz AD 2019.09.21

24. Niedziela Zwykła 15.09.2019
Dziękujemy za akcję „Polska pod krzyżem”. Za obecność i żywą modlitwę.
Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę na Maltę osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. Proboszczem – szczegóły na naszej stronie internetowej..
Rezerwacje intencji na rok 2020 przyjmować będziemy od 02.10.
Pierwsza Komunia Św. w roku 2020 będzie miała miejsce 26.04 o godz. 12.00. Przygotowanie przy Parafii trwa przez cały rok. Pierwsze spotkanie i zapisy odbędą się w przyszłą niedzielę 22.09 po Mszy Św. o 12.00.
Sanktuarium Matki Boskiej Królowej Męczenników – Golgota Bydgoska Kalwaria XX obchodzi uroczystość odpustową dziś o 13.00, a w Parafii Św. Mateusza w najbliższą sobotę o 18.00.
Dziękczynna Diecezjalna Pielgrzymka za nawiedzenie naszej Diecezji przez Kopię Obrazu Jasnogórskiego odbędzie się na Jasną Górę 24 i 25.10 koszt 150 zł z noclegiem i 120 bez noclegu. Wyjazd sprzed Kościoła Św. Mikołaja o 9.30. Zapisy w zakrystii.
Dzień Papieski w tym roku obchodzony będzie 13 października – Msza św. o godz.13.00 w Parafii św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy, następnie od godz. 16.00 „KAROLIADA” w „Artego Arenie” w Bydgoszczy.
Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła.
Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Parafią. Św. Michale…
Bydgoszcz AD 2019.09.14
23. Niedziela Zwykła 08.09.2019
Chcemy włączyć się w akcję „Polska pod krzyżem”, którą przeżywać będziemy w najbliższą sobotę w wielu miejscach Polski. W naszej Parafii w sobotę zapraszamy tych wszystkich, dla których ważny jest los naszej Ojczyzny i naszego Koscioła do wzmożonej modlitwy. Rozpoczniemy o godz. 10.30 Tajemnicami Bolesnymi Różańca Świętgo. O 11.00 Adoracja Krzyża, o 12.00 Msza Święta z konferencją, a o 13.00 udamy się na Drogę Krzyżową ulicami naszej Parafii, po niej adoracja w ciszy w Kościele, którą zakończy Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00.
Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych zwłaszcza uczniów klas I dziś podczas Mszy Św. z udziałem dzieci o godz. 12.00
Msza Św. Żywego Różańca w środę o 8.00, a Apostolstwa Dobrej Śmierci w piątek o 8.00.
Z racji 80. Rocznicy wybuchu II Wojny Światowej uroczystości w Bydgoskiej Katedrze w dwa dni – i tak: Msza Święta w intencji pomordowanych na bydgoskim rynku 09.09 o 17.00, a 11.09. także w tej samej intencji w Katedrze o 18.00 Msza Święta, a po niej wykład i koncert w Dmu Polskim.
Osoba, która zamówiła intencję mszalną na 1 października na godz. 18.00, z racji bierzmowania tego dnia, prosimy o kontakt.
Rezerwacje intencji na rok 2020 przyjmować będziemy od 02.10.
Pierwsza Komunia Św. w roku 2020 będzie miała miejsce 26.04 o godz. 12.00. Przygotowanie przy Parafii trwa przez cały rok. Pierwsze spotkanie i zapisy odbędą się…
Przygotowanie do bierzmowania obywa się w klasie 7, 8 szkoły podstawowej i w I szkoły ponadpodstawowej. Pierwsze spotkanie dla uczniów klasy 7 będzie w październiku.
Katechezy dla narzeczonych będą w naszej Parafii na wiosnę.
Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła.
Miłosiernemu Bogu polećmy pomordowanych w czasie II Wojny Światowej. Dobry Jezu…
Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Parafią. Św. Michale…
Bydgoszcz AD 2019.09.04

22. Niedziela Zwykła 01.09.2019
Msze Św. w naszej Parafii sprawujemy w dni powszednie o 8.00 i 18.00, a w niedziele o 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i o 18.00.
Dziękujemy Panu Bogu za czas wakacji i prosimy Go o błogosławieństwo na nowy rok pracy i nauki. Uczynimy to szczególnie jutro podczas Mszy Św. na rozpoczęcie roku szkolnego.
Dziś rozpoczynamy wrzesień:

 

 • Msza Św. wdów i wdowców w intencji ich zmarłych współmałżonków we wtorek jak zawsze o 17.00.
 • Powołanych do szczególnej posługi w Kościele otoczymy modlitwą w czwartek o 17.15 podczas różańca, a następnie w czasie Mszy Św. i następującego po niej nabożeństwa pierwszoczwartkowego.
 • Okazja do spowiedzi w piątek od 16.30. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po wieczornej Mszy Świętej, a potem jak w każdy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu do Apelu Jasnogórskiego.
 • Do chorych udamy się Ks. Proboszcz w piątek od 8.30, a Ks. Wikariusz w sobotę od 8.30.
 • Msza Święta wynagradzająca ku czci MB Fatimskiej w sobotę o 12.00 poprzedzona różańcem, a po niej nabożeństwo wynagradzające.
 • Najbliższe spotkanie Wspólnoty Wiara i Światło z osobami z niepełnosprawnością intelektualną dziś o 14.00.

 

Zaplanujmy w nowym roku szkolnym nasz udział i naszych dzieci w Ruchach i Stowarzyszeniach naszej Parafii. Zapraszamy – szczegóły na stronie internetowej w zakładce wspólnoty i w dzisiejszych Słówku na niedzielę, które wraz z Przewodnikiem Katolickim znajdziemy przy wyjściu z Kościoła..
Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła.
Miłosiernemu Bogu polećmy pomordowanych w czasie II Wojny Światowej. Dobry Jezu…
Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Parafią. Św. Michale…
Bydgoszcz AD 2019.07.20
21. Niedziela Zwykła 25.08.2019
Msze Św. do soboty sprawujemy w dni powszednie o 18.00, od przyszłeju niedzieli wracamy do zwykłego porządku dlatego za tydzień Msze Św. o 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i o 18.00.
Jutro Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Dziękujemy Matce Bożej za nawiedzenie naszej Parafii przed rokiem w kopii Kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej oraz za Misje, które przygotowały nas do tego wydarzenia.
Praktykę klerycką w naszej Parafii odbędzie od 31.08 kleryk Piotr Pilarski po 3 roku Bydgoskiego Seminarium. Otoczmy go, zwłaszcza przez najbliższy miesiąc, naszą modlitwą i życzliwością. Prośmy także o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
Najbliższe spotkanie Wspólnoty Wiara i Światło
 z osobami z niepełnosprawnością intelektualną w przyszłą niedzielę o 14.00.
Przewodnik Katolicki znajdziemy przy wyjściu z Kościoła.
Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła.
Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Parafią. Św. Michale…
Bydgoszcz AD 2019.07.20

20. Niedziela Zwykła 18.08.2019
Msze Św. do końca sierpnia sprawujemy w dni powszednie o 18.00, a w niedziele o 7.30, 9.00, 10.30 i o 18.00.
W sierpniu trwamy w abstynencji
Już powoli zachęcamy do zaplanowania w nowym roku szkolnym naszego udziału i naszych dzieci w Ruchach i Stowarzyszeniach naszej Parafii. Dzieciom proponujemy udział Scholce Parafialnej lub Oazie Dzieci Bożych, chłopcom proponujemy wejście do grona ministrantów, a młodzież zachęcamy do włączenia się w Parafialny Zespół Młodzieżowy, Oazę Młodzieżową, a chłopakom dołączenie do grona lektorów.
Jeszcze dwa tygodnie wakacji, ale już myślimy o szkole i o Mszy Św. rozpoczynająca Rok Szkolny dla Uczniów, Rodziców i Pracowników Szkoły Podstawowej nr 4.
Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła.
Przewodnik Katolicki znajdziemy przy wyjściu z Kościoła.
Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła.
Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Parafią. Św. Michale…
Bydgoszcz AD 2019.07.20
. .
19. Niedziela Zwykła 11.08.2019
Msze Św. w sierpniu sprawujemy w dni powszednie o 18.00, a w niedziele o 7.30, 9.00, 10.30 i o 18.00.
Msza Święta Żywego Różańca w środę o 8.00.
W sierpniu trwamy w abstynencji z racji świąt Maryjnych i wielu rocznic patriotycznych. Zachęcamy do powstrzymania się w tym miesiącu od używania alkoholu pod wszelką postacią, zwłaszcza myśląc o naszych bliskich i znajomych, którzy są uzależnieni.
Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej w piątek. Tego dnia mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy Świętej. Dlatego u nas Msze Święte jak w każdą wakacyjną niedzielę, czyli o: 7.30, 9.00, 10.30, i 18.00. Podziękujmy przez ręce Matki Bożej za różne dary, którymi nas Pan Bóg obdarza. Od Mszy Św. w środę wieczorem rozprowadzane będą wianki z ziół przygotowane przez nasze Panie z Żywego Różańca. Ofiary zebrane przy tej okazji wesprą remont naszego Kościoła.
Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła. Dziś ofiary do puszek na dom usamodzielnienia, czyli formę domu dziecka działający w Fordonie, do którego uczęszcza grupa młodzieży z naszej Parafii pod okiem ks. Henryka.
Przewodnik Katolicki znajdziemy przy wyjściu z Kościoła.
Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła.
Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Parafią. Św. Michale…
Bydgoszcz AD 2019.07.20
. 18. Niedziela Zwykła 04.08.2019
Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę 
– do Matki Bożej Bolesnej w Oborach, która odbędzie się 24.08 wyjazd o 8.00, koszt 35 zł oraz na pielgrzymkę ŚLADAMI ŚW. PAWŁA na MALTĘ od 05 do 12.10. Zapisy i szczegóły u ks. Proboszcza lub za pośrednictwem parafialnej strony internetowej.
Dziękujemy za przyjęcie pielgrzymów z Gdańska.
Msza Święta Apostolstwa Dobrej Śmierci w piątek o 8.00.
W sierpniu trwamy w abstynencji z racji świąt Maryjnych i wielu rocznic patriotycznych. Zachęcamy do powstrzymania się w tym miesiącu od używania alkoholu pod wszelką postacią, zwłaszcza myśląc o naszych bliskich i znajomych, którzy są uzależnieni.
Przewodnik Katolicki i Wakacyjny numer Słówka na niedzielę znajdziemy przy wyjściu z Kościoła. Następne Słówko na niedzielę ukaże się 01.09.
Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła.
04.08 przypada wspomnienie św. Jana Vianneya – patrona Proboszczów – otaczamy modlitwą byłych Proboszczów naszej Parafii. Módlmy się także za ofiarodawców, fundatorów i budowniczych naszego kościoła zarówno żywych jak i zmarłych przez wstawiennictwo Św. Michała. Święty Michale Archaniele…

Bydgoszcz AD 2019.07.20
.

 

 

17. Niedziela Zwykła 28.07.2019 

Msze Św. w lipcu i sierpniu sprawujemy w dni powszednie o 18.00, a w niedziele o 7.30, 9.00, 10.30 i o 18.00. Biuro Parafialne czynne jak w ciągu roku czyli w poniedziałki i środy od 16.30 do 17.15 oraz w soboty od 8.30 do 9.30.
Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę – do Matki Bożej Bolesnej w Oborach, która odbędzie się 24.08 wyjazd o 8.00, koszt 35 zł oraz na pielgrzymkę ŚLADAMI ŚW. PAWŁA na MALTĘ od 05 do 12.10. Zapisy i szczegóły u ks. Proboszcza lub za pośrednictwem parafialnej strony internetowej.
Uprzejmie prosimy o przyjęcie pielgrzymów z Gdańska, którzy przyjdą do nas jak co roku 01.08.2017 o godz. 17.00. Zapisy w zakrystii.
Dziś w ramach Mini-Pielgrzymki Fordońskiej udajemy się do Parafii św. Mikołaja po wieczornej Mszy Świętej. Zachęcamy do licznego udziału pamiętając o pielgrzymach idacych na Jasną Górę i modląc się we własnych sprawach na tym najkrótszym pielgrzymim szlaku.
Najbliższa Msza Święta Wdów i Wdowców w intencji Ich zmarłych Współmałżonków będzie sprawowana 03.09 o 17.00.
W pierwszy czwartek miesiąca o 17.15 różaniec za powołanych, a nabożeństwo pierwszoczwartkowe po wieczornej Mszy Świętej.
Okazja do spowiedzi w piątek od 17.00, a nabożeństwo pierwszopiątkowe po wieczornej Mszy Świętej.
Z posługą sakramentalną do chorych Ksiądz Wikariusz uda się w sobotę od godz. 8.00, a Ksiądz Proboszcz swoich chorych odwiedzi w pierwszy piątek września.
Msza Św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej poprzedzona różańcem w pierwszą sobotę o 12.00.
W sierpniu trwamy w abstynencji z racji świąt Maryjnych i wielu rocznic patriotycznych. Zachęcamy do powstrzymania się w tym miesiącu od używania alkoholu pod wszelką postacią, zwłaszcza myśląc o naszych bliskich i znajomych, którzy są uzależnieni.
Przewodnik Katolicki znajdziemy przy wyjściu z Kościoła.
Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła.
Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Parafią. Św. Michale…
Bydgoszcz AD 2019.07.06

 

16. Niedziela Zwykła 21.07.2019

Msze Św. w lipcu i sierpniu sprawujemy w dni powszednie o 18.00, a w niedziele o 7.30, 9.00, 10.30 i o 18.00. Biuro Parafialne czynne jak w ciągu roku czyli w poniedziałki i środy od 16.30 do 17.15 oraz w soboty od 8.30 do 9.30.
Nabożeństwo ku czci św. O. Pio w połączeniu z nabożeństwem do krzyża we wtorki o 17.30 a do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy o 17.30.
Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę – do Matki Bożej Bolesnej w Oborach, która odbędzie się 24.08 wyjazd o 8.00, koszt 35 zł oraz na pielgrzymkę ŚLADAMI ŚW. PAWŁA na MALTĘ od 05 do 12.10. Zapisy i szczegóły u ks. Proboszcza lub za pośrednictwem parafialnej strony internetowej.
Uprzejmie prosimy o przyjęcie pielgrzymów z Gdańska, którzy przyjdą do nas jak co roku 01.08.2017 o godz. 17.00. Zapisy w zakrystii.
Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy prowadzi studia magisterskie oraz podyplomowe, nadające kwalifikacje do nauczania religii. Bliższe informacje w gablocie lub na stronie www.bydgoskateologia.pl.
Mini-Pielgrzymka Fordońska rozpocznie się w par. Św. Mateusza i przejdzie do parafii św. Jana Pawła II jutro o 18.00. Do nas przyjdzie jak zawsze z Parafii św. Łukasza 27.07 w najbliższą sobotę początek w par. Św. Łukasza o g. 17.00. My wyruszymy natomiast do Parafii św. Mikołaja w niedzielę 28.07, a zaczniemy Mszą Św. o 18.00.
Przewodnik Katolicki znajdziemy przy wyjściu z Kościoła.
Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła.
Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Parafią. Św. Michale…  
Bydgoszcz AD 2019.07.06
.

 

 

15. Niedziela Zwykła 14.07.2019

 Msze Św. w lipcu i sierpniu sprawujemy w dni powszednie o 18.00, a w niedziele o 7.30, 9.00, 10.30 i o 18.00.

W zakrystii przyjmujemy zapisy na noclegi dla pielgrzymów z Gdańska, którzy przyjdą do nas 01.08.2017 o godz. 17.00.

Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy prowadzi studia magisterskie oraz podyplomowe, nadające kwalifikacje do nauczania religii. Bliższe informacje w gablocie lub na stronie www.bydgoskateologia.pl.

Program MINI-PIELGRZYMKI FORDOŃSKIEJ:

 • 22.07 – PONIEDZIAŁEK G. 18.00 ROZPOCZĘCIE W PAR. ŚW. MATEUSZA I PRZEJŚCIE DO PARAFII ŚW. JANA PAWŁA II
 • 23.07 – WTOREK G. 18.00 Z PARAFII ŚW. JANA PAWŁA II DO PARAFII ŚW. FAUSTYNY
 • 24.07 – ŚRODA G. 18.00 Z PARAFII ŚW. FAUSTYNY DO PARAFII MB KRÓLOWEJ MĘCZENNIKÓW
 • 25.07 – CZWARTEK G. 18.30 Z PARAFII MB KRÓLOWEJ MĘCZENNIKÓW DO PARAFII ŚW. MARKA
 • 26.07 – PIĄTEK G. 18.00 Z PARAFII ŚW. MARKA DO PARAFII ŚW. ŁUKASZA
 • 27.07 – SOBOTA G. 17.00 Z PARAFII ŚW. ŁUKASZA DO PARAFII ŚW. JANA
 • 28.07 – NIEDZIELA G. 18.00 Z PARAFII ŚW. JANA DO PARAFII ŚW. MIKOŁAJA
 • 29.07 – PONIEDZIAŁEK G. 18.30 Z PARAFII ŚW. MIKOŁAJA DO PARAFII ŚW. MATEUSZA I O OK. G. 20.30 UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE MINI-PIELGRZYMKI Przewodnik Katolicki znajdziemy przy wyjściu z Kościoła.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła.

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Parafią. Św. Michale…

Bydgoszcz AD 2019.06.28
.

Msze Św. w lipcu i sierpniu sprawujemy w dni powszednie o 18.00, a w niedziele o 7.30, 9.00, 10.30 i o 18.00. Biuro Parafialne czynne jak w ciągu roku czyli w poniedziałki i środy od 16.30 do 17.15 oraz w soboty od 8.30 do 9.30.

. 

 

 

14. Niedziela Zwykła 07.07.2019

Msze Św. w lipcu i sierpniu sprawujemy w dni powszednie o 18.00 z wyjątkiem Mszy Świętej Żywego Różańca w tę środę o 8.00 i Apostolstwa Dobrej Śmierci w ten piątek także o 8.00. W niedziele wakacyjne Msze Święte o 7.30, 9.00, 10.30 i o 18.00.

W zakrystii przyjmujemy zapisy na noclegi dla pielgrzymów z Gdańska, którzy przyjdą do nas 01.08.2017 o godz. 17.00.

Okazja do spowiedzi tak jak w ciągu roku 15 minut przed każdą Mszą Św.

Grupy przestępcze są aktywne zwłaszcza w wakacje i stosują tzw. metody „na wnuczka, na policjanta itp”. Zwróćmy uwagę też na mieszkania i domy sąsiadów, którzy wyjechali na wakacje. Bardzo prosimy o czujność zwłaszcza naszych starszych Parafian.

Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy prowadzi studia magisterskie oraz podyplomowe, nadające kwalifikacje do nauczania religii. Obecnie w wielu parafiach i szkołach brakuje katechetów dlatego zapraszamy na Magisterskie Zaoczne Studia Teologiczne – specjalność katechetyka, 2-letnie Podyplomowe Studia Tyeologiczno-Katechetyczne lub Roczne Podyplomowe Studia Katechezy Przedszkolnej. Rekrutacja trwa do 09.09, a rozmowy kwalifikacyjne zostaną przeprowadzone 12-13.09. Bliższe informacje w gablocie lub na stronie www.bydgoskateologia.pl.

Program MINI-PIELGRZYMKI FORDOŃSKIEJ, która towarzyszy duchowo naszej diecezjalnej pielgrzymce wędrującej na Jasną Górę odbędzie się od 22. do 29.07 Program MINI-PIELGRZYMKI FORDOŃSKIEJ jest w gablocie.

Przewodnik Katolicki znajdziemy przy wyjściu z Kościoła.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła. Serdecznie dziękujemy p. Karoilinie Kazimierczak za odrestaurowanie krzyża, który adorujemy w Wielki Piątek i na co dzień wisi w biurze parafialnym. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele remontowo-budowlane.

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Parafią. Św. Michale…

Bydgoszcz AD 2019.07.06

13. Niedziela Zwykła 30.06.2019

Ostatnie w tym roku nabożeństwo czerwcowe dziś po wieczornej Mszy Świętej.

Msze Św. w lipcu i sierpniu, czyli od jutra, z racji czasu urlopowego będą sprawowane w dni powszednie o 18.00, a w niedziele o 7.30, 9.00, 10.30 i o 18.00.

W zakrystii przyjmujemy zapisy na noclegi dla pielgrzymów z Gdańska, którzy przyjdą do nas 01.08.2017 o godz. 17.00.

Parafia św. Mikołaja przypomina o 40. Pieszej Pielgrzymce do Chełmna w najbliższy poniedziałek. Zapisy jutro przed wyjściem, które nastąpi po błogosławieństwie pielgrzymów o godz. 6.00.

29. rocznicę powstania naszej Parafii obchodzić będziemy jutro. Na każdej Mszy Św. będziemy dziękować Panu Bogu za ten dar dla nas.

Najbliższa Msza Święta Wdów i Wdowców w intencji Ich zmarłych Współmałżonków będzie sprawowana 03.09 o 17.00.

W czwartek o 17.15 różaniec za powołanych, a nabożeństwo pierwszoczwartkowe po wieczornej Mszy Świętej.

Okazja do spowiedzi w piątek od 17.00, a nabożeństwo pierwszopiątkowe po wieczornej Mszy Świętej. Natomiast w każdy piątek zapraszamy na adorację w ciszy po wieczornych nabożeństwach do Apelu Jasnogórskiego o 21.00.

Z posługą sakramentalną do chorych Ksiądz Wikariusz uda się w sierpniu, a Ksiądz Proboszcz swoich chorych odwiedzi w piątek 05.07 od godz. 8.30.

Msza Św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej poprzedzona różańcem w sobotę o 12.00.

Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy prowadzi studia magisterskie oraz podyplomowe, nadające kwalifikacje do nauczania religii. Rekrutacja trwa do 09.09 szczegóły w gablocie.

Przewodnik Katolicki wraz z modlitewnikiem 5 Minut dla Boga znajdziemy przy wyjściu z Kościoła.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła. Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom za złożone w czwartek ofiary na wianki w wysokości 405zł i przekazane za pośrednictwem naszych Pań z Żywego Różańca na Kapliczkę Matki Bożej.

W ostatnim czasie odeszła do wieczności śp. Maria Miks l. 75 z ul. Mariampolskiej. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Parafią. Św. Michale…

Bydgoszcz AD 2019.06.29

12. NIEDZIELA ZWYKŁA 23.06.2019

Składamy serdecznie podziękowanie za pomoc w przeżyciu Bożego Ciała. Tym, którzy z wiarą modlili się podczas Eucharystii i procesji oraz tym, którzy włączyli się aktywnie w przygotowanie i przeżycie tego dnia na chwałę Bożą, a zwłaszcza Panom, którzy przywieźli zielone do przystrojenia ołtarzy, a zwłaszcza Panu Mieciowi z Młyna, Ruchom i Stowarzyszeniom za przygotowane ołtarze służbie liturgicznej: ministrantom, lektorom, nadzwyczajnym szafarzom, panom Kościelnemu i Organiście, pocztom sztandarowym, dziewczynkom sypiącym kwiatki i Parafianom, którzy przystroili okna.
Nabożeństwa czerwcowe codziennie po wieczornej Mszy Świętej do piątku włącznie w połączeniu z procesjami eucharystycznymi dokoła Kościoła. Prosimy o liczny udział nie tylko dzieci sypiące kwiatki i ministrantów, ale także dorosłych.
W czwartek zakończenie oktwawy Bożego Ciała i poświęcenie wianków, które rozprowadzać będą przed Kościołem nasze Panie z Żywego Różańca. Ofiary przy tej okazji złożone przekazane będą na Kapliczkę Matki Bożej.
Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek – z tej racji nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze Św. u nas o 8.00 i o 18.00, po wieczornej Mszy Świętej procesja wokół Kościoła.
Punkt konsultacyjny będzie czynny od września.
Biuro Parafialne w wakacje czynne jest tak, jak w ciągu roku.
Msze Św. w lipcu i sierpniu z racji czasu urlopowego w niedziele będą sprawowane o 7.30, 9.00, 10.30 i o 18.00, a w dni powszednie o 18.00.
Jak co roku będziemy gościć na noclegu pielgrzymów z gdańskiej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Bardzo prosimy o pomoc w zorganizowaniu dla nich noclegów. Przyjdą do nas 01.08. o 17.00. Chęć przyjęcia pielgrzymów prosimy zgłaszać w zakrystii.
Parafia św. Mikołaja zaprasza na 40. Pieszą Pielgrzymkę do Chełmna 01.07. Początek Mszą Św. o godz. 6.00. Zapisy pół godziny przed Mszą Świętą.
Przewodnik Katolicki i Słówko na niedzielę znajdziemy przy wyjściu z Kościoła. Następny numer Słówka ukaże się pod koniec lipca.
Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła, zwłaszcza za ofiarę od Żywego Różańca w wysokości 500 zł na remont Kościoła.
Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Parafią. Św. Michale…
Bydgoszcz AD 2019.05.22

Akt wynagrodzenia NSPJ

Najmilszy Jezu, któremu za miłość do ludzi odpłaca się tak wielkim zapomnieniem, zaniedbaniem, wzgardą i niewdzięcznością. Oto my, klęcząc przed Tobą, szczególnym hołdem czci pragniemy wynagrodzić grzeszną oziębłość i zniewagi, jakie zewsząd obrażają Twoje miłujące Serce.
Pamiętamy jednak, że i my sami niekiedy mieliśmy udział w tym niegodziwym postępowaniu. Dlatego przejęci najgłębszym żalem najpierw błagamy o miłosierdzie nad nami. Jesteśmy gotowi dobrowolnie wynagrodzić za grzechy nie tylko przez nas popełnione ale i przez tych, którzy błądzą z dala od drogi zbawienia, i albo uparci w niewierze, nie chcą pójść za Tobą, Pasterzem i Wodzem, albo też podeptali obietnice chrztu św. i odrzucili słodkie jarzmo Twojego prawa.
Za te wszystkie przestępstwa chcemy pokutować. Szczególnie za publiczne grzechy narodów, które zwalczają prawo Boże i znieważają godność człowieka, za bluźnierstwa, jakimi obrzuca się Ciebie i Twoich świętych, lekceważenie dni świętych, zaniedbywanie sakramentu Boskiej miłości, za plagę pijaństwa i rozwiązłości.
Aby naprawić zniewagę czci Bożej, przedstawiamy Ci to zadośćuczynienie, które Ty sam niegdyś ofiarowałeś Ojcu na krzyżu i które co dzień ponawiasz na ołtarzach; łączymy je z zadośćuczynieniem Najświętszej Dziewicy Matki, wszystkich świętych i pobożnych wiernych. I przyrzekamy z głębi serca, ile tylko stać nas będzie przy pomocy Twojej łaski, wynagrodzić za grzechy popełnione przez nas i naszych bliźnich: silną wiarą, czystymi obyczajami, doskonałym wypełnieniem prawa Ewangelii, a zwłaszcza prawa miłości. Przyrzekamy też, według sił, nie dopuścić do nowych zniewag i jak najwięcej ludzi pociągnąć do naśladowania Ciebie.
Zachowaj nas do śmierci w wierności obowiązkom i służeniu Tobie przez wielki dar wytrwania, abyśmy w końcu wszyscy doszli do tej ojczyzny, gdzie Ty z Ojcem i z Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

 

 

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 16.06.2019

Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończąca okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej..

Wieczory z Bogiem dziś o 18.00 ostatni raz w tym roku szkolnym. Gościem specjalnym będzie ks. Igor Wichrowski, neoprezbiter, który będzie sprawował Mszę Św., wygłosi Słowo Boże, w którym szukać będzie odpowiedzi na pytanie „Do czego potrzebni są księża?”oraz udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. Wszystkich Parafian zapraszamy.

W punkcie konsultacyjnym przyjmować będzie Prawnik w poniedziałek od 17.15.

Dziewczynki chętne do sypania kwiatków w Boże Ciało i podczas Oktawy tej Uroczystości zapraszamy na próbę przed naszym Kościołem w poniedziałek o 17.00. Kwiatki prosimy przynosić do kruchty wejścia głównego naszego kościoła.

W Boże Ciało – procesja wyruszy z naszej Parafii po Mszy Św. o godz. 9.00. Uda się ulicami: Sikorskiego, Kapeluszników, Pielęgniarską, Ordynacką, Cechową, Styki, Wyzwolenia, Rynek do Kościoła Św. Mikołaja. Prosimy o usunięcie pojazdów z trasy procesji i o udekorowanie okien w całej Parafii – jest to też znak naszego przyznania się do wiary w Pana Boga. Tego dnia mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy Świętej – w naszym Kościele Msze Święte o 7.30, 9.00 i o 18.00. Na zakończenie procesji Msza Święta w Kościele Św. Mikołaja. Prosimy Ruchy i Stowarzyszenia naszej Parafii o przygotowanie ołtarzy na młynie i na bocznych drzwiach naszego Kościoła.

Nabożeństwa czerwcowe codziennie po wieczornej Mszy Świętej w kościele, a w oktawie Bożego Ciała w połączeniu z procesjami eucharystycznymi dokoła Kościoła.

Msza Święta na zakończenie Roku Szkolnego wyjątkowo w środę o 17.00, na którą zapraszamy oprócz Dzieci i Pracowników Szkoły także Rodziców. Przypominamy Rodzicom dzieci szkolnych, że ważne jest, aby wyjeżdżające Dzieci na wakację miały szansę uczestnictwa we Mszy Świętej niedzielnej. Warto zaopatrzeć je w oświadczenie, do kierownictwa miejsca wypoczynkowego, że sobie tego życzymy. Wzór tekstu znajdziemy w Słówku na niedzilę.

Jeszcze w tym roku planujemy parafialne pielgrzymowanie – do Obór pod koniec wakacji – szczegóły podamy w najbliższym czasie oraz ŚLADAMI ŚW. PAWŁA na MALTĘ od 05 do 12.10 tego roku. Szczegóły pielgrzymki na Maltę znajdziemy na stronie internetowej, w gablocie, zapisy u ks. Proboszcza.

Przewodnik Katolicki i Słówko na niedzielę znajdziemy przy wyjściu z Kościoła.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła.

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Parafią. Św. Michale…

Bydgoszcz AD 2019.05.14

 
NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 09.06.2019

Jutro Święto Matki Kościoła. Zapraszamy na Msze Św. jak w dni powszednie.święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wieczystego Kapłana w czwartek, a w przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończąca okres Komunii Wielkanocnej.

Osobom zaangażowanym w przygotowanie Festynu serdecznie dziękujemy za wielki wkład pracy. Niech Pan Bóg wynagrodzi dar serca.

Nabożeństwa czerwcowe codziennie po wieczornych Mszach Świętych.

W punkcie konsultacyjnym przyjmować będą Pedagodzy w poniedziałek od 17.15.

Wyjazd dla Dzieci Pierwszokomunijne na Lednicę w sobotę o 7.00.

Jeszcze w tym roku planujemy parafialne pielgrzymowanie – do Obór pod koniec wakacji oraz ŚLADAMI ŚW. PAWŁA na MALTĘ od 05 do 12.10 tego roku. Szczegóły pielgrzymki na Maltę znajdziemy na stronie internetowej, w gablocie i w Słówku na Niedzielę.

Msza Święta Żywego Różańca w środę o 8.00, a Apostolstwa Dobrej Śmierci w piątek o 8.00.

W Boże Ciało 20.06 – procesja wyruszy z naszej Parafii po Mszy Św. o godz. 9.00 do Kościoła Św. Mikołaja. Uda się ulicami: Sikorskiego, Kapeluszników, Pielęgniarską, Ordynacką, Cechową, Styki, Wyzwolenia, Rynek. Prosimy tradycyjnie wspólnoty o przygotowanie ołtarzy na Młynie oraz na rogu ul. Cechowej i Styki, a dziewczynki o sypanie kwitków – próba w następny poniedziałek o 17.00 przed naszym kościołem.

Udział w Marszu dla Życia i Rodziny to nasze poparcie inicjatyw związanych z szacunkiem dla życia od poczęcia i dla wartości chrześcijańskich w wychowaniu dzieci. Rozpoczynamy dziś Mszą św. w Katedrze o godz. 12.30, a następnie wyruszy marsz około godziny 14.00.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła. ks. Artur z Kazachstanu został zaskoczony hojnością naszych Parafian, wyrażoną w ofiarach złożonych przed kościołem w kwocie ponad 7200 złotych, za którą w imieniu dzieci z domów dziecka z serca dziękuje. Dziś natomiast druga niedziela miesiąca zbiórka do puszej na wyjazd na obóz letni harcerzy.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności z naszej Parafii śp. Barbara Borowska l. 84 z ul. Rybaki, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o 14.30. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Parafią. Św. Michale…

Bydgoszcz AD 2019.06.09

7 NIEDZIELA WIELKANOCNA – WNIEBOWSTĄPIENIE 02.06.2019  

Dziś gościmy w naszej Parafii misjonarza z Kazachstanu ks. Artura Zarasia.

Festyn Parafialny w sobotę od 15.00 do Mszy Św. wieczornej. W tym roku chcemy go przeżywać w formie zabawowej. Grill, kawa i ciasto, liczne gry i zabawy dla wszystkich, pierwsza Parafiada, która sprawdzi naszą wiedzę na temat parafii i wiele innych konkursów. Podczas festynu także koncert naszej scholi oraz zespołu młodzieżowego. O godz. 15.30 na boisku szkoły mecz piłki nożnej: ojcowie kontra synowie, a po nim mecz pomiędzy naszą Parafią, a Parafią Św. Mikołaja. Zawody sportowe także na naszym podwórzu: siatkówka i przerzucanka, zawody sprawnościowe, dla młodych w sali parafialnej turniej FIFA, a dla najmłodszych gry i zabawy.

Osoby zaangażowane w przygotowanie Festynu zapraszamy w czwartek o 19.00.

Nabożeństwa czerwcowe codziennie po wieczornych Mszach Świętych.

Msza Św. Wspólnoty Wiara i Światło z osobami z niepełnosprawnością intelektualną dziś o 14.00, a po niej spotkanie w sali Parafialnej.

W punkcie konsultacyjnym przyjmować będzie Psycholog w poniedziałek od 17.15.

O Oblężeniu Jasnej Góry, czyli o spotkaniu mężczyzn u stóp Matki Bożej Jasnogórskiej 22.06, przeczytamy na plakacie.

Msza Św. Wdów i Wdowców w intencji Ich zmarłych Współmałżonków we wtorek o 17.00.

Różaniec za powołanych Stowarzyszenia Wspierania Powołań w czwartek o 17.15, a następnie Msza Święta, nabożeństwo pierwszoczwartkowe w połączeniu z czerwcowym.

Okazja do spowiedzi w piątek od 16.30. Nabożeństwo pierwszopiątkowe z czerwcowym po wieczornej Mszy Świętej, a potem, jak w każdy piątek, adoracja Najświętszego Sakramentu do Apelu Jasnogórskiego. Podczas adoracja możliwość skorzystania z modlitwy wstawienniczej Odnowy w Duchu Świętym.

Z posługą sakramentalną do chorych udamy się: Ksiądz Wikariusz w sobotę od 8.30 a Ksiądz Proboszcz w piątek od 9.00.

Z racji Wigilii Zesłania Ducha Świętego czuwanie z uroczystym wołaniem o Odnowienie w Duchu Świętym naszej Ojczyzny, Miasta i Parafii w sobotę 08.06 po wieczornej Mszy Świętej do Apelu Jasnogórskiego zaprasza Współnota Odnowy w Duchu Świętym Emmanuel. Natomiast Zgromadzenie Ducha Świętego proponuje dwudniowe rekolekcje o Duchu Świętym kończące się całonocnym czuwaniem w najbliższy weekend. Szczegóły na plakacie.

Dzieci Pierwszokomunijne zapisane na Lednicę mają wyjazd 15.06 o 7.00.

Cieszcie się i radujcie to koncert z udziałem Agnieszki Musiał z zespołu NewLife’ M. w 20. rocznicę pobytu św. Jana Pawła II w Bydgoszczy, który odbędzie się Bazylice Matki Bożej Królowej Męczenników przy Dolinie Śmierci 08.06 o 19.30. Szczegóły na plakacie.

Czteroletnie Studium Organistowskie Diecezji Bydgoskiej przyjmuje zapisy kandydatów na nowy rok szkolny 2019/2020. Egzamin wstępny 14.06 na w Parafii Siernieczku (sala parafialna ul. Kapliczna 1). Pozostałe szczegóły w Słówku na Niedzielę i na stronie naszej Parafii. o godz. 19.00. Obowiązuje 1 utwór z muzyki klasycznej na pianinie, 1 pieśń kościelna z towarzyszeniem pianina oraz powtórzenie rytmu i dźwięków za prowadzącym. Bliższych informacji udziela ks. Janusz Tusk tel. 663-776-787.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele remontowo-budowlane. Natomiast przed Kościołem możemy złożyć ofiarę na misje, a zwłaszcza na domy dziecka prowadzone przez ks. Artura w Kazachstanie.

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Parafią. Św. Michale…

Bydgoszcz AD 2019.06.01

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA i Dzień Matki 26.05.2019
Wdzięczną modlitwą otaczamy dziś nasze Mamy prosząc dla żyjących o Boże Błogosławieństwo, a dla zmarłych o życie wieczne.
W ramch Spotkań z Bogiem dziś na Mszy wieczornej i po niej zgłebiać będziemy temat Po co modlitwa. Rozważania poprowadzi zaproszony Zakonnik.
Nabożeństwa majowe jeszcze tylko do piątku włącznie po wieczornej Mszy Świętej w kościele, przy figurze Matki Bożej o 19.30, dla dzieci dziś o 19.30 i młodzieży o 21.00 przy figurze.
Od soboty nabożeństwa czerwcowe codziennie po wieczornych Mszach Świętych.
W punkcie konsultacyjnym przyjmować będą Pedagodzy w poniedziałek od 17.15.
Rodziców lektorów, ministrantów i dzieci ze scholi prosimy o przybycie na spotkanie w poniedziałek o 20.00.
W ramach Dni Ewangelizacji Bydgoszczy zapraszamy na Milczący Marsz Mężczyzn za Jezusem w Najświętszym Sakramencie. Początek w Kościele Garnizonowym przy Rondzie Bernardyńskim w sobotę o 19.30 i przejście do Katedry. Na to wydarzenie zapraszamy wszystkich prawdziwych mężczyzn.

Z racji pierwszego tygodnia czerwca: 
 • Z posługą sakramentalną do chorych udamy się w następnym tygodniu;
 • Msza Św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej w podziękowaniu za dar naszego życia poprzedzona różańcem w sobotę o 12.00. Po niej nabożeństwo wynagradzające.
Wyjazd na Lednicę w najbliższą sobotę o godz. 8.30 spod kościoła.

  Caritas Diecezji Bydgoskiej organizuje letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży w Stegnie nad morzem – szczegóły w gablocie.

 

Msza Św. Wspólnoty Wiara i Światło z osobami z niepełnosprawnością intelektualną w przyszłą niedzielę o 14.00. Wolontariuszy po 18. roku życia, którzy chciliby pomóc podczas wakacyjnego wyjazd tej grupy prosimy o kontakt z Księdzem Proboszczem lub o przybycie na spotkanie w niedzielę o 15.00 do sali parafialnej.
W naszej Diecezji będzie miała miejsce Perygrynacja relikwii błogosławionej pielęgniarki Hanny Chrzanowskiej. Szczegółowy wykaz nawiedzanych miejsc znajdziemy w gablocie.
Przewodnik Katolicki wraz z dodatkiem 5 minut z Bogiem do nabycia przy wyjściu z kościoła.
Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła.
W minionym tygodniu do wieczności z naszej Parafii odeszli śp. Marek Ćwikliński l. 65 z ul. Altanowej i śp. Ryszard Chleborowicz l.76 z ul. Pielęgniarskiej. Dobry Jezu…
Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Parafią. Św. Michale…
Bydgoszcz AD 2019.05.25

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA 19.05.2019
Święcenia Kapłańskie czterech kandydatów w Bydgoskiej Katedrze będą miały miejsce w najbliższą sobotę o godz. 10.00. Tego dnia otrzymają Święcenia nasi Praktykanci dk Igor Wichrowski i dk Bartosz Maruta, a z Parafii Św. Mikołaja dk Jakub Fotin. Otaczamy ich modlitwą i prosimy o liczne i święte powołania, kapłańskie misyjne i zakonne.
Nabożeństwa majowe codziennie po wieczornej Mszy Świętej oraz tradycyjnie przy figurze Matki Bożej o 19.30, a dodatkowo w niedziele: dla dzieci o 19.30, a dla młodzieży o 21.00. Zachęcamy do udziału.
Wczoraj rozpoczęło się przygotowanie do setnej rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II przez duchowy „Dar na Stulecie”.
W punkcie konsultacyjnym przyjmować będzie Prawnik w poniedziałek od 17.15.
Wyjazd na Lednicę dla młodzieży organizowany jest 1 czerwca. Koszt 40 zł, zapisy w zakrystii,przez stronę Facebook’a naszej Parafii lub u ks. Henryka.
Jak co miesiąc Diecezjalny Ośrodek Kultu św. Rity przy Parafii Św. Łukasza Ewangelisty zaprasza na modlitwę przy relikwiach św. Rity – patronki od trudnych i niemożliwych spraw 22.05 o 16.45 z udziałem ks. Arcybiskupa Tomasza Pety z Kazachstanu.
Koncert „Ave Maria” chóru „Exsultate Deo” z Parafii pw. Św. Polskich Braci Męczenników na Wyżynach odbędzie się 25 maja 2019 o godz.17.15 w kościele Św. Mikołaja.
Rozpoczynają się zapisy na XV Jubileuszową Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 21-31 lipca. W tym roku pielgrzymi będą szli do Matki Bożej z tematem „w mocy Bożego Ducha”. Wszelkie bliższe informacje można uzyskać na naszej stronie internetowej www.pielgrzymka.bydgoszcz.pl
Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła.
W minionym tygodniu odeszła do wieczności z naszej Parafii śp. Krystyna Demska l. 78 z ul. Okulickiego. Dobry Jezu…
Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Parafią. Św. Michale…
Bydgoszcz AD 2019.05.17
4 NIEDZIELA WIELKANOCNA 12.05.2019
Nabożeństwa majowe codziennie po wieczornej Mszy Świętej oraz tradycyjnie przy figurze Matki Bożej o 19.30, z tej racji pozostałe nabożeństwa po wieczornych Mszach Świętych w połączeniu z nabożeństwami majowymi. Dodatkowo majowe przy figurze Matki Bożej w niedziele: dla dzieci o 19.30, a dla młodzieży o 21.00.
18.05 przypada 99 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Z tej racji Fundacja Wiatrak przygotowała koncert pop-gospelowy w wykonaniu Zespołu Quadrans w dniu 18.05 o 17.00 w sali widowiskowej Domu Jubileuszowego przy ul. Bołtucia 7. Tego dnia także odbędzie się Festyn Rodzinny „Bądżmy razem” organizowany przez Caritas Diecezji Bydgoskiej i Miasto Bydgoszcz na Polanie Różopole w Myślęcinku. Równocześnie informujemy, że rozpoczyna się rok przygotowania do setnej rocznicy urodzin naszego Świętego Rodaka poprzez duchowy „Dar na Stulecie”.
W punkcie konsultacyjnym przyjmować będą Pedagodzy w poniedziałek od 17.15.
Wyjazd na Lednicę dla młodzieży organizowany jest 1 czerwca. Koszt 40 zł, zapisy w zakrystii,przez stronę Facebook’a naszej Parafii lub u ks. Henryka.
Dzieci, które w ubiegłym roku po raz pierwszy przyjęły Komunię Świętą, swoją rocznicę przeżywają dziś na Mszy Św. o godz. 12.00, a dla dzieci z niepełnosprawnością z całego miasta I Komunia dziś o 14.00.
Fundacja „Wiatrak” zapraszam osoby niepełnosprawne do bezpłatnej świetlicy czynnej od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 14:00 oraz na zajęcia plastyczne, muzyczne, teatralne, Nordic Walking, socjoterapeutyczne i psychoterapeutyczne. Rozpoczynamy w poniedziałek 20.05 w Domu Jubileuszowym.
Zwolniły się miejsca w Wiatrakowym Klubie Seniora. Zapraszamy na zajęcia osoby w wieku 60+. Oferujemy przez 5 dni w tygodniu po 5 godz. dziennie m.in.: rehabilitację, udział w wydarzeniach kulturalnych, spotkania ze specjalistami, zajęcia artystyczne, kurs angielskiego i komputerowy oraz posiłek.
Jak co miesiąc Diecezjalny Ośrodek Kultu św. Rity przy Parafii Św. Łukasza Ewangelisty zaprasza na modlitwę przy relikwiach św. Rity – patronki od trudnych i niemożliwych spraw 22.05 o 16.45 z udziałem ks. Arcybiskupa Tomasza Pety z Kazachstanu.
Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła. Hospicjum im. ks. Jerzego Popiełuszki dziękuje za dar zebrany do puszek w wysokości prawie 1,5 tysiąca złotych. Bóg zapłać
W minionym tygodniu z naszej Parafii do wieczności odszedł: śp. Stanisław Ordon l. 69 z ul. Kryształowej. Dobry Jezu…
Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Parafią. Św. Michale…

Bydgoszcz AD 2019.05.11

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA 05.05.2019

Nabożeństwa majowe codziennie po wieczornej Mszy Świętej oraz tradycyjnie przy figurze Matki Bożej o 19.30, z tej racji pozostałe nabożeństwa po wieczornych Mszach Świętych w połączeniu z nabożeństwami majowymi. Dodatkowo majowe dla młodzieży dziś o 21.00 przy figurze ze szczególną modlitwą za maturzystów, a dla dzieci nabożeństwa majowe we wtorki o 19.30 także przy figurze Matki Bożej.

W punkcie konsultacyjnym przyjmować będzie Psycholog w poniedziałek od 17.15. Zapraszamy wszystkich chętnych i przypominamy, że wszelkie porady w naszym punkcie konsultacyjnym są bezpłatne.

Msza Święta Wdów i Wdowców w intencji ich zmarłych Współmałżonków we wtorek o 17.00, Żywego Różańca w środę o 8.00, a Apostolstwa Dobrej Śmierci w piątek także o 8.00.

W związku z większym autokarem mamy jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę do Medjugorie organizowaną przez naszą Parafię wraz z biurem turystycznym Eurotim w dniach 08-15.07.2019 – zapisy w firmie Eurotim.

Festyn Parafialny przewidziany jest na 08.06, a CecylJana dla osób z niepełnosprawnością 15.06 już dziś serdecznie zapraszamy.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła. Bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie dzieci do I Komunii Świętej Ks. Henrykowi i Rodzicom. Serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na to wydarzenie, łącznie z dekoracją oraz za dar ołtarza Dzieci Komunijnych i ich Bliskich w postaci Mszału. Dziękujemy także za udział w Białym Tygodniu. Dziś składka na cele remontowo-budowlane.

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami, naszą Parafią, nad wszystkimi podróżującymi w ten długi weekend prosząc o ich bezpieczny powrót. Św. Michale…

Bydgoszcz AD 2019.04.29.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 28.04.2019

Dziś Uroczystość I Komunii Świętej na Mszy Św. o 12.00, na której miejsca pozostawiamy dla Dzieci Komunijnych i ich Bliskich. Gratulujemy Dzieciom, Rodzicom i Rodzicom Chrzestnym tego pięknego przeżycia. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie naszego Kościoła na tę Uroczystość już przed Świętami i w dniu wczorajszym Rodzicom na czele z ks. Henrykiem.

Komunia Szkół Specjalnych całego naszego miasta za dwa tygodnie o 14.00.

W środę Biuro Parafialne nie będzie czynne.

W środę rozpoczynamy miesiąc maj:

 • Nabożeństwa majowe codziennie po wieczornej Mszy Świętej oraz tradycyjnie przy figurze Matki Bożej o 19.30, z tej racji pozostałe nabożeństwa po wieczornych Mszach Świętych w połączeniu z nabożeństwami majowymi. Dodatkowo majowe dla młodzieży w niedziele o 21.00 przy figurze, a dla dzieci we wtorki o 19.30 także przy figurze Matki Bożej.

 • Powołanych do szczególnej posługi w Kościele otoczymy modlitwą w czwartek o 17.15 podczas różańca, a następnie w czasie Mszy Św. i następującego po niej nabożeństwa.

 • Msze Święte w piątek z racji Uroczystości Matki Bożej Królowej Polski jak w każdą niedzielę i tego dnia nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 • Okazja do spowiedzi w piątek przed każdą Mszą Święta. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po wieczornej Mszy Świętej w połączeniu z majowym, a potem jak w każdy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu do Apelu Jasnogórskiego.

 • Do chorych Ks. Wikariusz uda się w sobotę od 8.30.

 • Msza Święta wynagradzająca ku czci MB Fatimskiej w sobotę o 12.00 poprzedzona różańcem, a po niej nabożeństwo wynagradzające.

Hospicjum im. Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy prosi o wsparcie akcji Pola Nadziei. Celem akcji jest uzupełnienie i wymiana zużytego sprzętu medycznego, sprzętu rehabilitacyjnego oraz pomocniczych środków medycznych.

Kropelka Życia to zbiórka krwi przeprowadzona w parafii św. Łukasza Ewangelisty w przyszłą niedzielę 5 maja od godz. 8.30 do 13.30. Podstawiony będzie specjalny autobus do poboru krwi. Krew mogą oddawać osoby od 18 do 65 lat, należy posiadać dowód osobisty.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności z naszej Parafii śp. Jadwiga Ponikierska l. 69 z ul. Altanowej. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami, naszą Parafią, nad wszystkimi podróżującymi w ten długi weekend prosząc o bezpieczny odpoczynek i o to, aby wśród chwil odpoczynku znalazł się czas na niedzielną i świąteczną Mszę Świętą. Św. Michale…

Bydgoszcz AD 2019.04.27


UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 21-22.04.2019
Dziś Wielkanoc. Radosne życzenia składamy wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom naszej Parafii i Gościom – niech żywy Pan Jezus napełnia nasze serce swoim pokojem, miłością i Bożym optymizmem płynącym z pustego grobu, niech spełnia nasze dobre pragnienia i obdarza zdrowiem.
Dziś i jutro Msze Św. u nas jak w każdą niedzielę.
Dzisiejsze święto jest szczególną okazją do podziękowania za włączenie się w pomoc w głębokim przeżyciu Triduum Paschalnego. Dziękujemy za liczne spowiedzi i Komunie św. Szczególne podziękowania kierujemy do tych, którzy swoją obecnością na liturgiach Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty wyrazili swoją wiarę. Dziękujemy Służbie ministranckiej i lektorskiej, Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii, braciom Towarzystwa Świętego Wojciecha, Matkom Różańcowym, Stowarzyszeniu Powołań, Oazie: rodzin, młodzieżowej i dziecięcej, Apostolstwu Dobrej Śmierci, Odnowie w Duchu Świętym, Panu Organiście, osobom, które wykonały ciemnicę i grób Pana Jezusa, panom Józefowi, Antoniemu oraz za zaangażowanie Księdzu Henrykowi i osobom, które mu dzielnie pomagały, a zwłaszcza kl. Darkowi, Szymonowi, Mateuszowi, Maciejowi, Łukaszowi – gorące Bóg zapłać. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać także Żywemu Różańcowi za przygotowanie przed tygodniem palm i rozprowadzenie ich przed kościołem, a Parafianom za złożone przy tej okazji hojne ofiary na kapliczkę Matki Bożej Częstochowskiej w kwocie bliskiej 1900 zł. Bóg zapłać. Dziękujemy kl. Dariuszowi Lipińskiemu za kolejną część praktyki, która dziś dobiega końca. Życzymy Bożego Ducha na pozostały czas do Święceń Diakonatu.
Do chorych Ks. Proboszcz uda się wyjątkowo w najbliższy piątek od godz. 9.00, a Ks. Wikariusz w sobotę 04.05 od 8.30.
W najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych z racji oktawy Zmartwychwstania Pańskiego.
W przyszłą niedzielę Uroczystość I Komunii Świętej na Mszy Św. o 12.00. Parafian nie związanych z tym wydarzeniem zapraszamy na pozostałe Msze Święte, a Mszę Św. o 12.00 prosimy o pozostawienie dla Dzieci Komunijnych i ich Bliskich.
Sakramentu bierzmowania udzieli ks. bp Jan Tyrawa w naszym Kościele 01.10 o 18.00. Prosimy o kontakt osobę, która ma zamówioną na ten termin Intencję Mszalną.
Weekendowe spotkanie młodzieży męskiej w bydgoskim Seminarium Duchownym od piątku do niedzieli namiary na zapisy na plakacie.
Informacja Miłośników Starego Fordonu odnośnie do Święta Starego Fordonu osiągalna jest na afiszu i na stronie internetowej naszej Parafii.
Hospicjum im. Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy 
prosi o wsparcie akcji Pola Nadziei. Celem akcji jest uzupełnienie i wymiana zużytego sprzętu medycznego, sprzętu rehabilitacyjnego oraz pomocniczych środków medycznych. Zbiórkę przed kościołem przeprowadzą wolontariusze Hospicjum w następną niedzielę po każdej Mszy św.
Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła. Torby Miłosierdzia w ramach akcji Caritas możemy oddać w naszej Parafii lub w siedzibie Caritas do Niedzieli Miłosierdzia Bożego włącznie, czyli do 28.04.
W minionym tygodniu odszedł do wieczności z naszej Parafii śp. Gabriel Elwartowski l. 65 z ul. Pielęgniarskiej. Dobry Jezu…
Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami, naszą Parafią. Św. Michale…

Bydgoszcz AD 2019.04.20

WIELKI PIĄTEK 19.04.2019

Liturgia Męki Pańskiej w piątek o 18.00, a po niej przeniesienie Pana Jezusa do Grobu Pańskiego i Gorzkie Żale. Następnie 24-godzinna Adoracja w Grobie Pańskim, którą rozpocznie Odnowa w Duchu Świętym po Gorzkich Żalach do 21.00. Adoracja potrwa przez 24 godziny aż do godz. 20.00 w Wielką Sobotę.

Święcenie pokarmów w sobotę o 10.00 i po południu od 14.30 do 16.30 (co pół godziny).

Uroczysta Wigilia Paschalna z procesją rezurekcyjną w sobotę o 20.30.

Bydgoszcz AD 2019.04.17

 6 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – NIEDZIELA PALMOWA 14.04.2019

Dziś Niedziela Palmowa. Palmy przygotowały, jak co roku, i rozprowadzają przed kościołem nasze parafianki. Ofiary zebrane przy tej okazji przekażą na powstanie kapliczki Matki Bożej Częstochowskiej. Poświecenie palm na wszystkich Mszach Świętych.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o 17.00.

W punkcie konsultacyjnym przyjmować będzie Prawnik w poniedziałek od 17.15.

Uroczystość rocznicy dzieci, które rok temu przystąpiły do I Komunii Świętej będzie miała miejsce 12.05 o godz. 12.00.

Spowiedź przedświąteczna w naszej Parafii z udziałem zaproszonych księży jutro od 7.30 do 8.30 oraz od 17.00 do 19.00. Komunii Świętej w dniu spowiedzi udzielamy podczas Mszy Świętych. Prosimy nie odkładać spowiedzi na kolejne dni z racji tego, że będziemy spowiadać w innych kościołach. Plan spowiedzi w naszym dekanacie znajdziemy w gablocie i w internecie.

Od wielkiego czwartku do wielkiej soboty nie ma u nas Mszy Świętych porannych.

W Wielki Czwartek – Msza Święta przed południem tylko w katedrze o 10.00. Msza św. Wieczerzy Pańskiej z umywaniem nóg u nas o godz. 18.00. Po Wielkoczwartkowej Mszy Wieczerzy Pańskiej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00. Po liturgii czuwanie poprowadzi Stowarzyszenie Wspierania Powołań. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy w Wielki Piątek od godz. 7.00 do 18.00.

W Wielki Piątek – obowiązuje nas post ścisły (post ilościowy, czyli jeden posiłek do syta i dwa mniejsze i post jakościowy, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych). Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na różaniec w piątek o 8.00. Droga Krzyżowa dla wszystkich w piątek o 9.00, a Godzina Miłosierdzia Bożego z Koronką o 15.00. Liturgia Męki Pańskiej o 18.00, a po niej przeniesienie Pana Jezusa do Grobu Pańskiego i Gorzkie Żale. Następnie 24-godzinna Adoracja w Grobie Pańskim, którą rozpocznie Odnowa w Duchu Świętym po Gorzkich Żalach do 21.00. Adoracja potrwa przez 24 godziny aż do godz. 20.00 w Wielką Sobotę jak zawsze pod opieką Wspólnot Domowego Kościoła.

W Wielką Sobotę poświęcenie wody, którą zabieramy do domu o godz. 8.00. Święcenie pokarmów o 10.00 i po południu od 14.30 do 16.30 (co pół godziny). Zachęcamy do zatrzymania się po święconce przy Grobie Pańskim. Uroczysta Wigilia Paschalna z procesją rezurekcyjną w sobotę o 20.30. Na tę liturgię przynosimy świece.

Za tydzień już Wielkanoc. W oba Święta Msze Święte jak w każdą niedzielę.

Misterium Męki Pańskiej w Dolinie Śmierci dziś o 16.00 i o 20.00.

Weekendowe Spotkanie Młodzieży Męskiej odbędzie się w weekend po Świętach w Bydgoskim Seminarium.

Przewodnik Katolicki i Słówko na niedzielę polecamy przy wyjściu z Kościoła.

Torba Miłosierdzia to akcja Caritas na rzecz biednych. Z zakrystii prosimy zabrać torbę i napełnioną oddać w naszej Parafii lub w siedzibie Caritas.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła. Kwiaty przy Grobie Pańskim są wyrazem naszego zadośćuczynienia za nasze grzechy i naszych bliskich. Ofiary na ten cel można składać do skarbonki na konfesjonale ks. Proboszcza. Bóg zapłać Apostolstwu Dobrej Śmierci za 400 zł przekazane na Kapliczkę Matki Bożej.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności z naszej Parafii śp. Andrzej Wyszkiewicz l. 80 z ul. Altanowej. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami, naszą Parafią. Św. Michale…

Bydgoszcz AD 2019.04.13


5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 07.04.2019

Drogi Krzyżowe w piątek po obu Mszach Świętych, a dla dzieci w piątek o 17.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.00.
W punkcie konsultacyjnym przyjmować będą Pedagodzy w poniedziałek od 17.15.
Msza Święta Żywego Różańca w środę o 8.00, a Apostolstwa Dobrej Śmierci w piątek o 8.00.

Za tydzień Niedziela Palmowa. Palmy przygotują, jak co roku, i rozprowadzać będą przed kościołem nasze parafianki. Ofiary zebrane przy tej okazji przekażą na powstanie kapliczki Matki Bożej Częstochowskiej, której projekt jest aktualnie przygotowywany.

Prosimy o zarezerwowanie czasu na odbycie spowiedzi przedświątecznej. Tradycyjnie spowiedź w naszej Parafii z udziałem zaproszonych księży w poniedziałek po Niedzieli Palmowej. od 7.30 do 8.30 oraz od 17.00 do 19.00.
Spotkanie Wspólnoty Wiara i Światło
  z osobami z niepełnosprawnością intelektualną wyjątkowo w niedzielę palmową o 16.30.
Droga krzyżowa ulicami Starego Fordonu przygotowana przez Parafię Św. Mikołaja odbędzie się 12.04 o 19.00, a zapowiadane Misterium Męki Pańskiej w Dolinie Śmierci w Niedzielę Palmową o 16.00 i o 20.00.
Drzwi otwarte w Liceum Katolickim odbędą się 13.04 w godzinach 10.00-13.00 przy ul. Nowodworskiej 17.
Przewodnik Katolicki i Słówko na niedzielę polecamy przy wyjściu z Kościoła.
Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła. Jak co roku przygotujemy do Grobu Pańskiego między innymi dekorację kwiatową w jednym gatunku. Ofiary na ten cel można składać do skarbonki na konfesjonale ks. Proboszcza. Kwiaty przy Grobie Pańskim są też wyrazem naszego zadośćuczynienia za nasze grzechy i naszych bliskich. Dzisiejsza składka na cele remontowo-budowlane.
Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami, naszą Parafią. Św. Michale…
Bydgoszcz AD 2019.04.05
 

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 31.03.2019

Drogi Krzyżowe w piątek po obu Mszach Świętych, a dla dzieci w piątek o 17.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.00.
Od jutra do środy rekolekcje dla Uczniów Szkoły Podstawowej nr 4. Plan znajduje się w gablocie. Prosimy Rodziców o dopilnowanie Dzieci, by wzięły w nich udział. Dzieci pierwszokomunijne mają swoją pierwszą spowiedź we wtorek po nauce rekolekcyjnej, a dzieci spoza Szkoły Podstawowej nr 4 we wtorek po wieczornej Mszy Św.
W punkcie konsultacyjnym przyjmować będzie Psycholog w poniedziałek od 17.15.
Jutro rozpoczynamy kwiecień:

 • Msza Św. wdów i wdowców w intencji ich zmarłych współmałżonków we wtorek jak zawsze o 17.00.
 • Powołanych do szczególnej posługi w Kościele otoczymy modlitwą w czwartek o 17.15 podczas różańca, a następnie w czasie Mszy Św. i następującego po niej nabożeństwa pierwszoczwartkowego.
 • Okazja do spowiedzi w piątek od 16.30. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po wieczornej Mszy Świętej, a potem jak w każdy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu do Apelu Jasnogórskiego.
 • Do chorych udamy się Ks. Proboszcz i Kleryk w piątek od 8.30, a Ks. Wikariusz w sobotę od 8.30.
 • Msza Święta wynagradzająca ku czci MB Fatimskiej w sobotę o 12.00 poprzedzona różańcem, a po niej nabożeństwo wynagradzające.
 • Najbliższe spotkanie Wspólnoty Wiara i Światło z osobami z niepełnosprawnością intelektualną wyjątkowo w niedzielę palmową.
Szkoła Ministrantów, czyli obowiązkowe spotkanie dla ministrantów do klasy 6 włącznie w sobotę o godz. 10.00 w sali parafialnej.Bydgoszcz AD 2019.03.30

Na Misterium Męki Pańskiej „Tajemnica Eucharystii” zaprasza Parafia Św. Marka i Oratorium Dominiczek 12.04. o 18.30 w Kościele Św. Marka przy ul. Salezjańskiej 1.
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Ksiądz Biskup zaprasza na zakończenie peregrynacji kopi cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej Diecezji 07.04.2019 o godz. 16.00 w Bazylice Św. Wincentego a Paulo.
W ramach VIII Bydgoskich Dni Bioetycznych otrzymaliśmy zaproszenie na konferencję naukową zatytułowaną „Dylematy etyczne i społeczne w trudnych sytuacjach medycznych początku i końca życia”, która odbędzie się 13.04.2019 o godz. 9.30 w Sali Audytoryjna CM UMK ul. Jagiellońska 13-15. Wstęp wolny.
Katolickie Niepubliczne Przedszkole Św. Jadwigi Królowej przyjmuje zapisy dzieci przez cały rok przy ul. Wojska Polskiego 7. Zaproszone są zwłaszcza Rodziny, którym zależy na przedłużeniu rodzinnego domu w katolickim i patriotycznym duchu.
Przewodnik Katolicki i Słówko na niedzielę polecamy przy wyjściu z Kościoła.
Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła. Dziś składka przeznaczona na pokrycie faktur za ogrzewanie naszego Kościoła. Jak co roku przygotujemy do Grobu Pańskiego między innymi dekorację kwiatową w jednym gatunku. Ofiary na ten cel można składać do skarbonki na konfesjonale ks. Proboszcza.
W minionym tygodniu odeszły do wieczności z naszej Parafii śp. Urszula Pawlik l. 88, z ul. Piłsudskiego i śp. Gertruda Różańska l. 96, z ul. Kapeluszników, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o 14.00. Dobry Jezu…
Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami, naszą Parafią. Św. Michale…

 

 

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 24.03.2019

W punkcie konsultacyjnym przyjmować będą pedagodzy w poniedziałek od 17.15.
Drogi Krzyżowe w piątek po obu Mszach Świętych, a dla dzieci w piątek o 17.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.00.
Szkoła Ministrantów, czyli obowiązkowe spotkanie dla ministrantów do klasy 6 włącznie w sobotę o godz. 10.00.
Spotkanie z cyklu WIECZORY z BOGIEM dziś począwszy od Mszy Świętej o godz. 18.00, a po niej Droga Krzyżowa – inaczej niż zwykle. Szkoła Towarzystwa Salezjańskiego Collegium Salesianum zaprasza na Dzień Drzwi Otwartych w dniu 31.03.2019 w godz. od 10.00 do 13.00 ul. Pod Reglami 1. Szczególnie zaproszeni są Rodzice i i Kandydaci do klas „0” i „1” szkoły podstawowej i klas „1” Liceum.
„Krew Baranka”, to Misterium Męki Pańskiej na dworcu PKP w Solcu Kujawskim 06.04.2019 o godz. 19.30. Szczegóły na plakatach i ulotkach.
Ekstremalne Drogi Krzyżowe z Bydgoszczy organizowane są w tym roku dwie, które różnią się przede wszystkim trasami wyruszą 05 i 14.04. Szczegóły i zapisy za pośrednictwem ogólnopolskiej strony internetowej ekstremalnej drogi krzyżowej (www.edk.org.pl).
Za tydzień z soboty na niedzielę następuje zmiana czasu. Popychamy wskazówki zegara z drugiej na trzecią godzinę.
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Ksiądz Biskup zaprasza na zakończenie peregrynacji Kopii Obrazu Jasnogórskiego w naszej Diecezji 07.04.2019 o godz. 16.00 w Bazylice Św. Wincentego a Paulo.
Przewodnik Katolicki i Słówko na niedzielę polecamy przy wyjściu z Kościoła.
Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła. Dziękujemy za przeprowadzaną w minioną niedzielę zbiórkę na Misyjne Dzieła Pomocy Ad Gentes w wysokości 453zł. Serdeczne Bóg zapłać. W przyszła niedzielę składka przeznaczona będzie na pokrycie faktur za ogrzewanie naszego Kościoła.
Kurs Formacyjny dla Fotografów i Operatorów sprzętu audiowizualnego odbędzie się 9. i 10.04 w godzinach od 16.00 do 19.00. Jest on organizowany przez Kurię Biskupią w Bydgoszczy wykłady odbywać się będą w gmachu Kurii przy ul. ks. Malczewskiego 1. Na kurs składają się dwa spotkania. Zgłoszenia: e-mail: jarzembowski@swietywojciech.pl, tel 667299997, 523669821 przyjmowane będą do 04.04.
Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami, naszą Parafią. Św. Michale…
Bydgoszcz AD 2019.03.23

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17.03.2019

W punkcie konsultacyjnym przyjmować będzie Prawnik w poniedziałek od 17.15.
Drogi Krzyżowe w piątek po obu Mszach Świętych, a dla dzieci w piątek o 17.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.00.
Wszystkich ojców zachęcamy do modlitwy przez wstawiennictwo św. Józefa, którego Uroczystość obchodzić będziemy w ten wtorek. Zapraszamy zwłaszcza na nabożeństwo we wtorek o 17.30. Droga Krzyżowa ulicami miasta nie tylko dla ludzi młodych odbędzie się 30.03 o godz. 19.30 z bydgoskiej Katedry.
Tradycyjne Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez Duszpasterstwo Akademickie Martyria i wspólnoty Parafii MB Królowej Męczenników odbędzie się w fordońskiej Dolinie Śmierci w Niedzielę Palmową 14.04 o godz. 16.00 i 20.00. Gorąco zapraszamy zwłaszcza jeżeli nigdy nie byliśmy jako fordoniacy na takim wydarzeniu.
Przewodnik Katolicki i Słówko na niedzielę polecamy przy wyjściu z Kościoła.
Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła. Dziś zbiórka do puszek przeprowadzana ww wszystkich kościołach na Misyjne Dzieła Pomocy Ad Gentes. W minoną niedzielę na budowę szkoły w Czadzie zebraliśmy 1213zł. Serdeczne Bóg zapłać. Przez cały post będzie możliwość złożenia jeszcze ofiary na ten cel do skarbonki pod chórem w ramach jałmużny wielkopostnej.
Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami, naszą Parafią. Św. Michale…
Kurs Formacyjny dla Fotografów i Operatorów sprzętu audiowizualnego odbędzie się 9. i 10.04 w godzinach od 16.00 do 19.00. Jest on organizowany przez Kurię Biskupią w Bydgoszczy wykłady odbywać się będą w gmachu Kurii przy ul. ks. Malczewskiego 1. Na kurs składają się dwa spotkania. Zgłoszenia: e-mail: jarzembowski@swietywojciech.pl, tel 667299997, 523669821 przyjmowane będą do 04.04.
Bydgoszcz AD 2019.03.16

ŚRODA POPIELCOWA 06.03.2019
Jest jeszcze kilka miejsc na wyjazdy z naszej Parafii do Medjugorie w lipcu i sierpniu 2019.
Dziś środa popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Dziś obowiązuje nas post ścisły, czyli dla osób po 14. roku życia do śmierci powstrzymanie się od pokarmów mięsnych, a dla osób między 18. a 60. rokiem życia post ilościowy, czyli jeden posiłek do syta i dwa mniejsze. Dzisiaj także rozpoczynamy nasze Parafialne rekolekcje, które poprowadzi ks. Maciej Kulczyński zastępca dyrektora bydgoskiej Caritas. Msze Święte z posypaniem głów popiołem i nauką rekolekcyjną o 7.00, 8.00, 16.30, 18.00 i 19.30. Jutro Msze Święte z naukami rekolekcyjnymi o 8.00 i o 18.00, a dodatkowo po wieczornej Mszy Świętej i nabożeństwie pierwszoczwartkowym spotkanie dla „poszukujących czegoś więcej”. W piątek Msze Święte z naukami rekolekcyjnymi i Drogami Krzyżowymi o 8.00 i o 18.00. Na poranną Mszę Św. w piątek zapraszamy zwłaszcza osoby chore, którym zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych oraz z racji drugiego piątku miesiąca Apostolstwo Dobrej Śmieci.
Droga Krzyżowa w piątek po obu Mszach Świętych, a dla dzieci w piątek o 17.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w przyszłą niedzielę o 17.00.
Powołanych do szczególnej posługi w Kościele
 otoczymy modlitwą jutro, w czwartek o 17.15 podczas różańca, a następnie podczas Mszy Św. i nabożeństwa pierwszo-czwartkowego. Wesprzyjmy zwłaszcza kleryka Dariusza Lipińskiego z naszego, bydgoskiego Wyższego Seminarium Duchownego, który od dziś podejmuje u nas kolejny etap swojej praktyki.
Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego KościołaKolejny już raz dzisiaj poprzez ofiary złożone na tacę pragniemy wesprzeć działalność samarytańską naszych Hospicjów w Bydgoszczy, Złotowie i Sępólnie Krajeńskim. Niech ten gest miłosierdzia i chrześcijańskiego umartwienia pomoże nam wejść głębiej i owocniej przeżyć czas Wielkiego Postu, jako czas naszego duchowego wzrostu, pogłębienia wiary i szczerego nawrócenia.
Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami, naszą Parafią. Św. Michale…
„Dzieci i młodzież w zagrożeniu. Fonoholizm i pornografia” – to tytuł konferencji organizowanej przez Ruch Światło Życie, która odbędzie się 09.03 w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy w godz. 10.00-17.30. Zaproszeni są rodzice, nauczyciele i wychowawcy. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie.
Kurs Formacyjny dla Fotografów i Operatorów sprzętu audiowizualnego odbędzie się 9. i 10.04 w godzinach od 16.00 do 19.00. Jest on organizowany przez Kurię Biskupią w Bydgoszczy wykłady odbywać się będą w gmachu Kurii przy ul. ks. Malczewskiego 1. Na kurs składają się dwa spotkania. Zgłoszenia: e-mail: jarzembowski@swietywojciech.pl, tel 667299997, 523669821 przyjmowane będą do 04.04.
Bydgoszcz AD 2019.03.05

8 NIEDZIELA ZWYKŁA 03.03.2019

 

W tym tygodniu już środa popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. W środę obowiązuje nas post ścisły, czyli dla osób po 14. roku życia do śmierci powstrzymanie się od pokarmów mięsnych, a dla osób między 18. a 60. rokiem życia post ilościowy, czyli jeden posiłek do syta i dwa mniejsze. Przypominamy, że w Wielkim Poście obowiązuje nas powstrzymanie się od udziału w zabawach. W środę biuro parafialne nie będzie czynne. W środę także rozpoczynamy nasze Parafialne rekolekcje. Dlatego w środę Msze Święte z posypaniem głów popiołem i nauką rekolekcyjną o 7.00, 8.00, 16.30, 18.00 i 19.30. W czwartek Msze Święte z naukami rekolekcyjnymi o 8.00 i o 18.00, a dodatkowo po wieczornej Mszy Świętej i nabożeństwie pierwszoczwartkowym spotkanie dla „poszukujących czegoś więcej”. W piątek Msze Święte z naukami rekolekcyjnymi i Drogami Krzyżowymi o 8.00 i o 18.00. Na poranną Mszę Św. w piątek zapraszamy zwłaszcza osoby chore, którym zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych.
Droga Krzyżowa w piątek po obu Mszach Świętych, a dla dzieci w piątek o 17.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w przyszłą niedzielę o 17.00.
W punkcie konsultacyjnym przyjmować będzie Psycholog w poniedziałek od 17.15.
Msza Św. wdów i wdowców w intencji ich zmarłych współmałżonków we wtorek jak zawsze o 17.00, a Apostolstwa Dobrej Śmieci w piątek o 8.00. Powołanych do szczególnej posługi w Kościele otoczymy modlitwą w czwartek o 17.15 podczas różańca, a następnie podczas Mszy Św. i następującego po niej nabożeństwa pierwszoczwartkowego.

Spotkanie Dzieci Pierwszokomunijnych w sobotę 09.03 o 10.00, a dla ich Rodziców w niedzielę po Mszy Św. o 12.00 w sali parafialnej. 
Katechezy Przedmałżeńskie dla narzeczonych organizowane są przez Parafię Św. Siostry Fausyny przy ul. Ks. Trybowskiego w Fordonie i przez Parafię Św. Trójcy w Centrum Bydgoszczy. Oba kursy zaczynają się w tym tygodniu. Szczegóły znajdziemy na plakatach.
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Wyzwolenia 4, zaprasza rodziców i dzieci, które rozpoczną naukę w klasie pierwszej od września, na Drzwi Otwarte - w sobotę w godz. od 10.00 do 12.00. Będzie możliwość zapoznania się ze szkołą i nauczycielami, a dla dzieci przygotowane będą krótkie zajęcia.

Zakład Karny w Fordonie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa organizuje zbiórkę krwi na parkingu przed jednostką na ul. Sikorskiego w dniu 15.03.2019 w godz. od 12.00 do 16.30. Zachęcamy do myślenia o innych – krew ratuje życie.
„Pobudka” to hasło Drugiego Forum Charyzmatycznego, które odbędzie się w naszym mieście w Hali Artego 25 i 26.05. Adres zapisów znajdziemy na plakacie lub w słówku na niedzielę.
Przewodnik Katolicki polecamy przy wyjściu z kościoła.
Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła. Dziś składka przeznaczona jest na cele remontowo-budowlane. Za tydzień w ramach zbiórki do puszek na cele charytatywne wesprzemy tak jak przed dwoma laty budowę szkoły w Czadzie. Potraktujmy to jako nasz gest miłosierdzia w ramach jałmużny wielkopostnej.
Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami, naszą Parafią. Św. Michale…
Polecamy Panu Bogu przez ręce Matki Bożej nasze rekolekcje parafialne, które rozpoczną się jak zawsze w środę popielcową. Pod Twoją obronę…
Bydgoszcz AD 2019.03.02

 

7 NIEDZIELA ZWYKŁA 24.02.2019

W ramach Wieczorów z Bogiem spotkanie dla młodych i nie tylko oraz dla kandydatów do bierzmowania z klas 7. i 8. Szkół Podstawowych oraz III Gimnazjum dziś począwszy od wieczornej Mszy Świętej.

Rodziców dzieci komunijnych zapraszamy na spotkanie dziś po Mszy Św. o 12.00.

W punkcie konsultacyjnym przyjmować będą Pedagodzy w poniedziałek od 17.15.

W piątek rozpoczynamy miesiąc marzec:

 • Okazja do spowiedzi w piątek od 16.30. Zapraszamy nie tylko dzieci i młodzież, ale także dorosłych. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po wieczornej Mszy Świętej, a potem jak w każdy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu do Apelu Jasnogórskiego. Przypominamy, że w naszej Parafii adoracja Najświętszego Sakramentu także w każdy wtorek od godz. 7.00 do 8.00.
 • Do chorych udamy się Ks. Proboszcz w piątek od 8.30, a Ks. Wikariusz w sobotę od 8.30.
 • Msza Święta wynagradzająca ku czci MB Fatimskiej w sobotę o 12.00 poprzedzona różańcem, a po niej nabożeństwo wynagradzające.
 • Msza Święta Wspólnoty Wiara i Światło z osobami z niepełnosprawnością intelektualną w przyszłą niedzielę o 14.00, a po niej spotkanie w sali parafialnej. Zapraszamy chętnych wolontariuszy, także tych, którzy na kolędzie deklarowali chęć niesienia pomocy.

„Dzieci i młodzież w zagrożeniu. Fonoholizm i pornografia” – to tytuł konferencji organizowanej przez Ruch Światło Życie, która odbędzie się 09.03 w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy w godz. 10.00-17.30. Zaproszeni są rodzice, nauczyciele i wychowawcy. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie.

Przewodnik Katolicki i Słówko na niedzielę polecamy przy wyjściu z kościoła.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła.

W minionym tygodniu z naszej Parafii odeszła do wieczności śp. Krystyna Kuczerska l. 88 z ul. Siemaszkowej. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami, naszą Parafią. Św. Michale…

Polecamy Panu Bogu przez ręce Matki Bożej nasze rekolekcje parafialne, które rozpoczną się jak zawsze w środę popielcową. Pod Twoją obronę…

Kurs Formacyjny dla Fotografów i Operatorów sprzętu audiowizualnego odbędzie się 9. i 10.04 w godzinach od 16.00 do 19.00. Jest on organizowany przez Kurię Biskupią w Bydgoszczy wykłady odbywać się będą w gmachu Kurii przy ul. ks. Malczewskiego 1. Na kurs składają się dwa spotkania. Zgłoszenia: e-mail: jarzembowski@swietywojciech.pl, tel 667299997, 523669821 przyjmowane będą do 04.04.

Bydgoszcz AD 2019.02.22

.

6 NIEDZIELA ZWYKŁA 17.02.2019

W okresie zimowym starsze i schorowane osoby mają trudność z przybyciem do Kościoła. Zachęcamy do zgłaszania w biurze parafialnym lub w zakrystii osób, które czekają na posługę sakramentalną w domu. Zgodnie z tym, co powiedzieliśmy przed tygodniem, do takich osób raz w miesiącu udają się księża z racji pierwszego piątku, albo, jeżeli takie jest życzenie chorego, co tydzień w niedzielę świeccy szafarze.

W ramach Wieczorów z Bogiem spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 7. i 8. Szkół Podstawowych oraz III Gimnazjum odbędzie się w przyszłą niedzielę począwszy od wieczornej Mszy Świętej.

Przypominamy, że Wieczór Ewangelizacyjny z modlitwą o uzdrowienie odbędzie się w Parafii Matki Bożej Królowej Męczenników przy Dolinie Śmierci w czwartek 21.02. o godz. 18.30.

Wykład na zaproszenie ks. Biskupa pod tytułem Pytanie o człowieka. O współczesnym humanizmie i jego źródłach poprowadzi ks. dr Sylwester Warzyński w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy przy ul. Grodzkiej 20.02 o godz. 19.00.

Kurs Formacyjny dla Fotografów i Operatorów sprzętu audiowizualnego odbędzie się 9. i 10.04 – (szczegóły w Słówku na niedzielę i na stronie internetowej naszej Parafii.)

Przewodnik Katolicki i Słówko na niedzielę polecamy przy wyjściu z kościoła.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła.

W minionym tygodniu z naszej Parafii odeszła do wieczności śp. Zofia Wiśniewska l. z ul. Rybaki. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami, naszą Parafią oraz o owoce rekolekcji parafialnych, które rozpoczną się u nas za dwa i pół tygodnia. Św. Michale…

Bydgoszcz AD 2019.02.15

5 NIEDZIELA ZWYKŁA 10.02.2019

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu, czyli czas na naszą prywatną, cichą modlitwę odbywa się w naszej Parafii w każdy piątek po wieczornej Mszy Świętej do Apelu Jasnogórskiego. Podczas adoracji jest szansa na modlitwę wstawienniczą grupy modlitw wstawienniczych. W oznakowanym miejscu można poprosić o taką modlitwę.

Msza Św. Żywego Różańca w środę o 8.00.

W ramach Wieczorów z Bogiem spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 7. i 8. Szkół Podstawowych oraz III Gimnazjum odbędzie się w ostatnią niedzielę lutego.

Wykład na zaproszenie ks. Biskupa pod tytułem Pytanie o człowieka. O współczesnym humanizmie i jego źródłach poprowadzi ks. dr Sylwester Warzyński w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy przy ul. Grodzkiej 20.02 o godz. 19.00.

Wieczór Ewangelizacyjny z modlitwą o uzdrowienie odbędzie się w Parafii Matki Bożej Królowej Męczenników przy Dolinie Śmierci w czwartek 21.02. o godz. 18.30. Gościem specjalnym będzie Maria Vadia.

XXIV Weekendowe Spotkanie Młodzieży Męskiej odbędzie się w Seminarium w dniach 15.02 do 17.02. Szczegóły na plakacie.

Kurs Formacyjny dla Fotografów i Operatorów sprzętu audiowizualnego odbędzie się 9. i 10.04 – (szczegóły w Słówku na niedzielę i na stronie internetowej naszej Parafii.)

Zainteresowanych pielgrzymkami do Medjugorie zachęcamy do zapoznania się z propozycjami także na naszej stronie.

Przewodnik Katolicki polecamy przy wyjściu z kościoła.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła. Dziś w drugą niedzielę miesiąca zbiórka do puszek na cele charytatywne – w tym miesiącu wesprzemy grupę młodzieży pomagającą pod opieką ks. Henryka w Domu Usamodzielnienia, czyli formie domu dziecka.

W minionym czasie odeszli do wieczności śp. Helena Marcinkowska l. 88 z ul. Pielęgniarskiej i śp. Władysław Leszczyński l.93 z ul. Cechowej. Dobry Jezu.

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami, naszą Parafią. Św. Michale…

Bydgoszcz AD 2019.02.09

4 NIEDZIELA ZWYKŁA 03.02.2019

Dziś wspomnienie Św. Błażeja patrona osób cierpiących na choroby laryngologiczne. Błogosławieństwo Św. Błażeja dziś podczas Mszy Świętej o godz. 10.30. W następny poniedziałek Światowy Dzień Chorego we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Pamiętajmy o wszystkich naszych chorych.
Msza Święta Wspólnoty Wiara i Światło z osobami z niepełnosprawnością intelektualną dziś o 14.00, a po niej spotkanie w sali parafialnej.
Msza Św. wdów i wdowców w intencji ich zmarłych współmałżonków we wtorek jak zawsze o 17.00, a Apostolstwa Dobrej Śmieci w piątek o 8.00. Powołanych do szczególnej posługi w Kościele otoczymy modlitwą w czwartek o 17.15 podczas różańca, a następnie podczas Mszy Św. i następującego po niej nabożeństwa pierwszoczwartkowego.
Spotkanie Rodziców i Dzieci Pierwszokomunijnych w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o 12.00.
XXIV Weekendowe Spotkanie Młodzieży Męskiej odbędzie się w Seminarium w dniach 15.02 do 17.02. Szczegóły na plakacie.
Przy wyjściu z kościoła polecamy Przewodnik Katolicki. Słówko na niedzielę prosimy zabierać z ławek w kościele.
Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła, a zwłaszcza za ofiary na ogrzewanie w wysokości 1378 zł. Dziękujemy Panom, którzy pomogli przy rozebraniu dekoracji świątecznej staropolskim Bóg Zapłać. Dziś składka remontowo-budowlana.
W minionym czasie odeszli do wieczności śp. Irena Piątkowska l. 70 z ul. Pielęgniarskiej, śp. Stanisław Milszewski noworodek oraz śp. Stefan Kluczyk l. 56 z ul. Cechowej. Dobry Jezu.
Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami, naszą Parafią. Św. Michale…
Bydgoszcz AD 2019.02.02

3 NIEDZIELA ZWYKŁA 27.01.2019 

W poniedziałek ostatni dzień kolędy, w którym Ksiądz Henryk odwiedzi Parafian z ul. Siedzikówny Inki (czyli dawnej Armii Ludowej) 1, 30-1 oraz 1a, 20-1. Kolęda rozpocznie się o godz. 16.00. Już od jutra Msze Święte w dni powszednie po południu o godz. 18.00, biuro parafialne czynne według stałego porządku, czyli w poniedziałki i środy od 16.30 do 17.15 i w soboty od 8.30 do 9.30. Nabożeństwo do Św. O. Pio i do krzyża we wtorki o 17.30, a do Matki Bozej Nieustającej Pomocy w środy o 17.30.

W piątek rozpoczynamy miesiąc luty:

 • Okazja do spowiedzi w piątek od 16.30. Bardzo prosimy o dopilnowanie dzieci i młodzieży, a najlepiej o przystąpienie wraz z nimi do tego istotnego sakramentu. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po wieczornej Mszy Świętej, a potem jak w każdy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu do Apelu Jasnogórskiego.
 • Do chorych udamy się Ks. Proboszcz w piątek od 8.30, a Ks. Wikariusz w sobotę od 8.30.
 • Msza Święta wynagradzająca ku czci MB Fatimskiej w sobotę o 12.00 poprzedzona różańcem, a po niej nabożeństwo wynagradzające.

Uroczystość Matki Bożej Gromnicznej w sobotę – poświęcenie świec wyłącznie podczas Mszy Świętej o godz. 8.00 i 12.00, gdyż o 18.00 już Msza Święta z niedzieli.

Wspomnienie Św. Błażeja patrona osób cierpiących na choroby laryngologiczne w niedzielę. Błogosławieństwo Św. Błażeja podczas Mszy Świętej o godz. 10.30.

Msza Święta Wspólnoty Wiara i Światło z osobami z niepełnosprawnością intelektualną w przyszłą niedzielę o 14.00, a po niej spotkanie w sali parafialnej.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła. Dziś składka przeznaczona na pokrycie faktur za podgrzewanie naszego Kościoła. Dziękujemy także tym wszystkim, którzy już przekazali osobiście lub na konto ofiary na ten cel.

Przy wyjściu z kościoła polecamy Przewodnik Katolicki. Od dziś Słówka na niedzielę nie będą rozdawać ministranci. Prosimy zabierać Słówko z ławek w kościele.

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami, naszą Parafią. Św. Michale…

Bydgoszcz AD 2019.01.26

2 NIEDZIELA ZWYKŁA 20.01.2019

 

Terminy kolęd znajdziemy na naszej stronie internetowej i w naszej gablocie parafialnej.
W najbliższym tygodniu odwiedzimy:

poniedziałek KS. PROBOSZCZ Okulickiego 4, 40-1
KS. WIKARIUSZ Okulickiego 4, 55-41; Piłsudskiego 11, 20-1;
wtorek KS. WIKARIUSZ Roweckiego Grota 1, 60-31; Piłsudskiego 9, 20-1;
KS. PROBOSZCZ Piłsudskiego 9, 36-21; Roweckiego Grota 1, 30-1;
środa KS. PROBOSZCZ Siemaszkowej 27-1
czwartek KS. PROBOSZCZ Okulickiego 8a, 40-1
piątek KS. WIKARIUSZ Okulickiego 10, 45-1
KS. PROBOSZCZ 2Października 15-1, Siedzikówny Inki (A.Ludowej) 3, 20-1
sobota KS. PROBOSZCZ Roweckiego Grota 2, 40-1
KS. WIKARIUSZ Piłsudskiego 7, 62-1

Kolędujemy od godz. 16.00, a w sobotę od 14.00. Biuro parafialne z racji kolędy w tym tygodniu czynne w sobotę w godzinach od 8.30 do 9.30, a w sprawach pilnych w dni powszednie po Mszach Świętych porannych. Msza św. po południu jeszcze tylko do tego piątku o 15.15 od soboty już o 18.00. Jeżeli ktoś nie może przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie prosimy jeszcze tylko dzisiaj o kontakt z księdzem, który miał kolędować w tym domu.

W Słówku na niedzielę i na stronie internetowej naszej Parafii znajdziemy informacje o planowanych pielgrzymkach do Medjugorie w lipcu i sierpniu tego roku.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego kościoła.

Przy wyjściu z kościoła polecamy Przewodnik Katolicki.

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami, naszą Parafią. Św. Michale…

Bydgoszcz AD 2019.01.17

 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 13.01.2019

Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia.

Uroczysty koncert kolęd w naszym Kościele w wykonaniu naszych Parafialnych Zespołów Młodzieżowych i Scholi Dziecięcej w pięknym nastroju bożonarodzeniowym dziś o 16.30. Serdecznie zapraszamy. Parafia Św. Mikołaja zaprasza także na koncert najpiękniejszych kolęd, który odbędzie się w niedzielę 13 stycznia o godz. 17.00, w połączeniu ze Mszą św. wieczorną. Wystąpią: kwintet instrumentów dętych „Triumphal Brass Quintet” oraz soliści i chór „Exsultate Deo” pod dyr. dr. Romualda Rajsa. Szczegóły na plakacie.

Terminy kolęd znajdziemy na naszej stronie internetowej i w naszej gablocie parafialnej. W najbliższym tygodniu odwiedzimy:

poniedziałek Altanowa 5, 50-1 KS. WIKARIUSZ
Altanowa 3, 50-31 KS. PROBOSZCZ
wtorek Altanowa 3, 30-1 KS. PROBOSZCZ
Altanowa 1, 50-1 KS. WIKARIUSZ
środa Kapeluszników 14-2, Cierpicka 11-2; Sikorskiego 6-2, KS. PROBOSZCZ
Cechowa 46-8 KS. WIKARIUSZ
czwartek Swobodna 16, 10-1; Swobodna 14, 50-1; KS. PROBOSZCZ
Mariampolska 15-1; Osielska 18-2; KS. WIKARIUSZ
piątek Przełomowa 16-3, Zwierzyniecka 10-3; KS. PROBOSZCZ
Chełmońskiego 13-1, Kryształowa 20-1; Bursztynowa 3-1, KS. WIKARIUSZ
sobota Okulickiego 8, 69-1 KS. PROBOSZCZ
Okulickiego 2, 60-1 KS. WIKARIUSZ

Kolędujemy od godz. 16.00, a w soboty od 14.00. Biuro parafialne w czasie kolędy czynne w soboty w godzinach od 8.30 do 9.30, a w sprawach pilnych w dni powszednie po Mszach Świętych porannych. Msza św. po południu w dni kolędy do tej środy o 15.15. Jeżeli ktoś nie może przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie prosimy o kontakt z księdzem, który miał kolędować w tym domu.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego kościoła. W imieniu wspólnoty Wiara i Światło dziękujemy za ofiary w wysokości blisko 1700 zł złożone przy okazji rozprowadzania kredy przed tygodniem. Naszemu Żywemu Różańcowi dziękujemy za 400 zł a apostolstwu Dobrej Śmierci za 600 zł przekazane na remont kościoła. Bóg zapłać.

Przy wyjściu z kościoła polecamy Przewodnik Katolicki.

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami, naszą Parafią. Św. Michale…

Bydgoszcz AD 2019.01.12 

 

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – 3 KRÓLI 06.01.2019

 

Dziś Uroczystość Objawienia Pańskiego – 3 Króli. Poświęcenie kredy i kadzidła, na wszystkich Mszach Św. Kreda i kadzidło przygotowała i rozprowadza Wspólnota Wiara i Światło z osobami z niepełnosprawnością intelektualną. Ofiary zebrane przy tej okazji zostaną przeznaczone na wspólnotowy wyjazd rekolekcyjny latem.

Uroczysty koncert kolęd w naszym Kościele w wykonaniu naszych Parafialnych Zespołów Młodzieżowych i Scholi Dziecięcej w pięknym nastroju bożonarodzeniowym w przyszłą niedzielę 13.01 o 16.30. Serdecznie zapraszamy. Parafia Św. Mikołaja zaprasza także na koncert najpiękniejszych kolęd, który odbędzie się w niedzielę 13 stycznia o godz. 17.00, w połączeniu ze Mszą św. wieczorną. Wystąpią: kwintet instrumentów dętych „Triumphal Brass Quintet” oraz soliści i chór „Exsultate Deo” pod dyr. dr. Romualda Rajsa. Szczegóły na plakacie.

Terminy kolęd znajdziemy na naszej stronie internetowej i w naszej gablocie parafialnej. W najbliższym tygodniu odwiedzimy:

7.01.2019 poniedziałek KS. PROBOSZCZ Pielęgniarska 25, 45-1
KS. WIKARIUSZ Pielęgniarska 15, 30-1
8.01.2019 wtorek KS. WIKARIUSZ Pielęgniarska 17a, 20-1, Pielęgniarska 8, 99-52
KS. PROBOSZCZ Pielęgniarska 8, 100, 51-1, Ordynacka, Pielęgniarska 11;
9.01.2019 środa KS. PROBOSZCZ Kom. Ed. Narodowej 10-1, Lądowa 6-1; Obr. Helu 9-1;
KS. WIKARIUSZ Altanowa 34b, 36-1,
10.01.2019 czwartek KS. WIKARIUSZ Altanowa 34, 56-1
KS. PROBOSZCZ Altanowa 26, 52-1
11.01.2019 piątek KS. PROBOSZCZ Altanowa 24, 36-1, Kameralna 8-1;
KS. WIKARIUSZ Altanowa domki 47-2
12.01.2019 sobota KS. PROBOSZCZ Altanowa 28, 60-1
KS. WIKARIUSZ Żeromskiego 23-1

Kolędujemy od godz. 16.00, a w soboty od 14.00 rozpoczynając od najwyższego numeru mieszkania lub domu na danej ulicy. Biuro parafialne w czasie kolędy czynne w soboty w godzinach od 8.30 do 9.30, a w sprawach pilnych w dni powszednie po Mszach Świętych porannych. Nabożeństwa do Krzyża i do MB Niestającej Pomocy o 15.00. Msza św. po południu w dni kolędy do tej środy o 15.15. Jeżeli ktoś nie może przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie prosimy o kontakt z księdzem, który miał kolędować w tym domu. Rodziny mieszkające na stałe na działkach prosimy o zgłoszenie chęci przyjęcia kolędy w zakrystii lub w biurze parafialnym.

Msza Święta Żywego Różańca w środę o 8.00, a Apostolstwa Dobrej Śmierci o 8.00.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego kościoła.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności z naszej Parafii śp. Halina Łebek l. 69 z ul. Okulickiego. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami, naszą Parafią. Św. Michale…

Bydgoszcz AD 2019.01.05

UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ RODZICIELKI – NOWY ROK 01.01.2019
 
Dziś Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy Świętej. U nas dziś Msze Święte jak w każdą niedzielę.
W tym tygodniu rozpoczynamy nowy miesiąc – z tej racji:

 • Najbliższa Msza Święta dla Wdów i Wdowców odbędzie się w lutym.
 • Msza Św. o powołania ze szczególnym udziałem Stowarzyszenia Wspierania Powołań w czwartek o 15.15.
 • Okazja do spowiedzi w piątek od 14.30 do 15.15.
 • Do chorych ks. Wikariusz uda się w sobotę od 8.30 a ks. Proboszcz w piątek od 8.30.
 • Msza Święta Fatimska w sobotę o 12.00 poprzedzona Różańcem, a kończąca się nabożeństwem wynagradzającym.

Terminy kolęd znajdziemy na naszej stronie internetowej i w naszej gablocie parafialnej. W najbliższych dniach odwiedzimy:

 

Pielęgniarska 31, 75-46; środa 2.01.2019 KS. WIKARIUSZ
Pielęgniarska 31, 45-1 środa 2.01.2019 KS. PROBOSZCZ
Pielęgniarska 29, 75-37 czwartek 3.01.2019 KS. WIKARIUSZ
Pielęgniarska 29, 36-1 czwartek 3.01.2019 KS. PROBOSZCZ
Pielęgniarska 27, 75-46 piątek 4.01.2019 KS. WIKARIUSZ
Pielęgniarska 27, 45-1 piątek 4.01.2019 KS. PROBOSZCZ
Pielęgniarska 21, 45-1 sobota 5.01.2019 KS. PROBOSZCZ
Pielęgniarska 19, 45-1 sobota 5.01.2019 KS. WIKARIUSZ

Kolędujemy w dni powszednie od godz. 16.00, a w soboty od 14.00 rozpoczynając od ostatniej klatki lub najwyższego numeru domu na danej ulicy. Msza św. po południu w powszednie dni kolędy o 15.15, a w soboty o 18.00. Biuro parafialne w czasie kolędy czynne w soboty w godzinach od 8.30 do 9.30, a w sprawach pilnych w dni powszednie po Mszach Świętych porannych. W piątki adoracja od 18.30 do 21.00. Osoby, które nie mogą przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie prosimy o kontakt z Księdzem, który miał przyjść do ich domu.
Bydgoski Orszak Trzech Króli organizowany jest w przyszłą niedzielę 6.01. Podczas każdej Mszy Świętej poświęcenie kredy i kadzidła, które przygotowała dla nas Wspólnota Wiara i Światło z osobami z niepełnosprawnością intelektualną. Ofiary zebrane przy tej okazji zostaną przeznaczone na ich wyjazd rekolekcyjny latem. Parafialne spotkanie opłatkowe dla Apostolstwa Dobrej Śmierci, Stowarzyszenia Wspierani Powołań i Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o 16.00.
Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego kościoła.
Pamiętamy w modlitwie o zmarłych z naszej Parafii i z naszych Rodzin zwłaszcza o tych, których po raz pierwszy zabrakło przy naszym stole wigilijnym. Dobry Jezu…
Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami, naszą Parafią. Św. Michale…
Bydgoszcz AD 2018.12.15

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position