Dzisiaj jest
nd.
 
20
dzień
09
miesiąc
2020
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

Młodzi w parafii

W maju 2020 r. mija dokładnie sto lat od narodzenia Jana Pawła II. Często ze łzami w oczach wspominamy Papieża-Polaka: jego charyzmat, mądrość, uśmiech i prostotę… Niestety, równie często okazuje się, że nie znamy nauk, które przez długi pontyfikat kierował do każdego i każdej z nas.

Dlatego wpisując się w akcję „Dar na stulecie”, chcemy przez najbliższy rok to nauczanie przybliżać.

Każda ostatnia niedziela miesiąca jest w naszej parafii przeżywana jako NIEDZIELA PAPIESKA. Tego dnia, podczas homilii będziemy przypominać kolejne przykazania Dekalogu (tak, jak nauczał o nim JP II), a po wieczornej Mszy Św. na katechezie rozważać zagadnienia jednej z encyklik, które napisał „nasz papież”.

Wieczory z Bogiem

Kolejne spotkanie kierowane do młodych z cyklu: „WIECZORY z BOGIEM”. Myślą przewodnią najbliższego spotkania będzie temat: „Jezus Chrystus. Kim był? Kim jest?” Niedziela, 15 grudnia 2019 r., początek o godz. 18.00.

Oaza

Oaza Dzieci Bożych – dzieci od klasy 3 do 6 szkoły podstawowej – spotkania: zabawa, modlitwa, formacja w piątki g. 16.00 spotkanie w sali parafialnej. Oaza Młodzieżowa – młodzież gimnazjum i starsza w piątki g. 18.30 spotkanie w sali parafialnej.    

Ministranci

  Ministranci – to chłopcy, którzy kochają Pana Jezusa i chcą Mu służyć przy ołtarzu – począwszy od klasy trzeciej szkoły podstawowej – zapisy u ks. Henryka.    

Lektorzy

  Lektorzy – chłopacy po drugiej klasie gimnazjum lub mężczyźni, którzy chcą czytać Słowo Boże podczas Mszy Św. – zgłoszenia u ks. Henryka.  

Zespoły muzyczne

Dwa Zespoły Młodzieżowe (Muzyczne) – śpiewają na chwałę Pana Boga w soboty i niedziele wieczorem i okazjonalnie przy różnych wydarzeniach – zgłoszenia i informacje u członków zespołów po Mszach w soboty i niedziele o 18.00  – koniecznie potrzebne młode osoby śpiewające i grające (od gimnazjum do… końca młodości). Schola Dziecięca – środa g. 16.00 (próba), […]

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position