Dzisiaj jest
nd.
 
26
dzień
05
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

Wszystkich Świętych 01.11.2020

Wszystkich Świętych 01.11.2020

Wszystkich Świętych 01.11.2020

Dziś u nas Msze Święte jak w każdą niedzielę wyłącznie w kościele. Podczas sumy o 10.30 modlimy się za wszystkich zmarłych Parafian i wszystkich spoczywających na naszym cmentarzu.

Prosimy, aby w kościele zajmować miejsca siedzące po jednej osobie w ławce w maseczkach.

Wszystkie cmentarze w związku z pandemią pozostają zamknięte, także nasz Parafialny Cmentarz przy ul. Cechowej. Prosimy o zachowanie tego przepisu do jutra włącznie.

Stolica Apostolska ogłosiła, że w związku z pandemią przez cały listopad każdy będzie mógł uzyskać odpust dla zmarłych, a nie tylko w oktawie Wszystkich Świętych, aby uniknąć zgromadzeń, tam gdzie są one zakazane. Odpust zupełny dla tych, którzy nawiedzają cmentarze i modlą się za zmarłych choćby tylko duchowo lub odpust zupełny z okazji wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych uzyskany przez tych, którzy pobożnie nawiedzają kościół lub kaplicę i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze wzglądu na ograniczenia nałożone przez właściwe władze na czas pandemii, będą mogli uzyskać odpust zupełny pod warunkiem, że duchowo dołączą do wszystkich pozostałych wiernych, wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają zamiar jak najszybciej spełnić trzy zwyczajowe warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencji Ojca Świętego), przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny, odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych, albo wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.

W ramach XXXIX Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w naszym mieście zapraszamy na spotkanie z Iwoną Czarcińską, świadkiem życia Prymasa Tysiąclecia pt. „Tyle jest wart czas, ile jest w nim miłości” Spotkanie odbędzie się w naszym kościele, jeżeli covid nie przeszkodzi prelegentce, w przyszłą niedzielę o godz. 11.15.

Punkt konsultacyjny jest zamknięty do odwołania, a spotkania grup i wspólnot możliwe są tylko w kościele.

Biuro parafialne czynne wyłącznie w sprawach pilnych i pogrzebowych.

Formularze na wymienianki wyłożyliśmy na stolikach z prasą. Wymienianki Roczne będą odczytane w każdą niedzielę o godz. 7.00 począwszy od 15.11. Jednorazowe odczytane zostaną podczas nabożeństwa różańcowego między 2. a 08.11 po wieczornej Mszy Świętej – terminy do ustalenia w zakrystii.

Z racji pierwszego tygodnia listopada:

  • Nabożeństwa różańcowe za zmarłych od jutra codziennie po wieczornych Mszach Świętych do przyszłej niedzieli włacznie. Pozostałe nabożeństwa w połączeniu z różańcem.
  • Msza Święta Wdów i Wdowców w intencji ich zmarłych Współmałżonków nie odbędzie się w tym miesiącu.
  • Różaniec za powołanych Stowarzyszenia Wspierania Powołań w czwartek o po Mszy Świętej w połączeniu z nabożeństwem pierwszoczwartkowym.
  • Okazja do spowiedzi w piątek od 16.30. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po wieczornej Mszy Świętej z różańcem, a potem, jak w każdy piątek, adoracja Najświętszego Sakramentu do Apelu Jasnogórskiego.
  • Z posługą sakramentalną do chorych udajemy się w tym miesiącu tylko na wezwania pilne zgłaszane w biurze lub w zakrystii;
  • Msza Św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej w podziękowaniu za dar naszego życia poprzedzona różańcem w sobotę o 12.00. Po niej nabożeństwo wynagradzające, na które bardzo serdecznie zapraszamy zwłaszcza w poczuciu odpowiedzialności za naszą Ojczyznę i zło, które dokonuje się w tych dniach wobec katolików i miejsc kultu. Niech to sobotnie nabożeństwo będzie naszą też modlitwą o pokój w naszej Ojczyźnie.
  • Msza Św. Wspólnoty Wiara i Światło z osobami z niepełnosprawnością intelektualną w przyszłą niedzielę o 14.00.

Polecamy Przewodnik Katolicki przy wyjściu z kościoła.

Bóg zapłać za ofiary przekazywane na nasz kościół na tacę i za pośrednictwem konta parafii.

Do wieczności odeszła z naszej Parafii śp. Stanisława Mika l. 89 z ul. Altanowej. Powierzamy dzisiaj także szczególnie zmarłych, których grobów nie możemy nawiedzić dzisiaj i jutro. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, nad naszymi rodzinami, nad naszą Parafią i nad tymi, którzy chorują lub są w kwarantannie wołając św. Michale…

 

MODLITWA O POKÓJ – na motywach Listu do Efezjan zatwierdzona przez Episkopat Polski i przeznaczona do odmawiania wspólnotowego lub prywatnego w kościołach, domach zakonnych, wspólnotach i ruchach katolickich oraz w rodzinach.

 

„Panie Jezu Chryste,

Ty, który jesteś naszym pokojem,

Ty, który zburzyłeś rozdzielający ludzi mur – wrogość,

Ty, który ludzi dalekich czynisz bliskimi,

Ty, który w sobie zadałeś śmierć wrogości!

Prosimy, zadaj śmierć także jakiejkolwiek wrogości w nas!

Daj nam światłe oczy serca, byśmy przestali widzieć w sobie wzajemnie przeciwników, a zobaczyli współdomowników – w Twoim Domu, a także w tym domu, który ma na imię Polska;

Nawróć nasze wzajemne myślenie o sobie, i daj nam słowa i czyny na miarę tego nawrócenia.

Włóż nam w usta – a jeszcze wcześniej w nasze myśli – słowa, które budują, nie rujnują; leczą, nie zadają rany; pocieszają, nie odbierają nadzieję; niosą pokój, nie wywołują agresję.

Wskaż nam czyny konkretnej miłości i miłosierdzia, wokół których odbudujemy naszą wspólnotę. Zwłaszcza w tak trudnej, obecnej chwili pandemii poprowadź nas do osób chorych i starszych, tych, którzy przebywają na kwarantannie i tych, którzy opłakują swoich zmarłych. Pomnóż w nas ofiarność i współczucie.

Uczyń każdego z nas „nowym człowiekiem”, a nastanie pokój!

Modlimy się za wszystkich!

O mądrość i pragnienie dobra wspólnego dla każdego, kto w obecnym sporze zabiera głos;

Za polityków wszystkich opcji w parlamencie i poza nim.

Za tych, którzy modlą się w kościołach, i za tych, którzy demonstrują.

Za wierzących w Boga, i za tych, którzy wartości prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna wywodzą z „innych źródeł”;

Również za tych, którzy w tej chwili wcale ich nie szukają.

Ty – rozpoznany czy nierozpoznany – znajdź drogę do każdego z nas, wskaż nam właściwe drogi ku sobie nawzajem. I skutecznie nas po nich poprowadź.

Amen.”

 

 

Bydgoszcz AD 2020.10.29

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position