Dzisiaj jest
nd.
 
14
dzień
07
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

Wielki Czwartek 09.04.2020

Wielki Czwartek 09.04.2020

  • Istnieje w dalszym ciągu możliwość korzystania z dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej Niedzielnej i Świątecznej. Przeżyjmy Mszę Święta duchowo łącząc się modlitewnie za pośrednictwem radia, telewizji lub Internetu. Liturgie z naszego Kościoła znajdziemy w Internecie pod następującymi linkami:
  • Jutro nie ma Drogi Krzyżowej, prowadzonego Różańca i Gorzkich Żali.
  • W uroczystościach wieczornych w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę bierze udział wyłącznie służba liturgiczna i posługujący w liturgii. Wszystkich prosimy o uczestnictwo za pośrednictwem radia, telewizji lub internetu. Prywatne adoracje wielkiego piątku i soboty odbędą się od godz. 8.00 do 16.00, pamiętajmy, że także podczas nich w kościele może być do pięciu osób. Krzyż Chrystusa adorujemy wyłącznie przez oddanie przed nim pokłonu. W tym roku wyjątkowo nie ma święconki. Przed śniadaniem niedzielnym prosimy o modlitwę nad pokarmami ojca lub matkę ewentualnie inną dorosłą, wierzącą osobę.
  • Do chorych udajemy się wyłącznie na wezwanie w zagrożeniu życia. W tym miesiącu nie ma zatem odwiedzin chorych, którzy przyjmują nas co miesiąc, nie ma także posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej u chorych co tydzień.
  • Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego kościoła. Ewentualne ofiary prosimy składać do skarbonek w kościele lub za pośrednictwem konta parafialnego ING Bank Śląski 35 1050 1139 1000 0022 7412 4896.
  • W ten Wielki Czwartek powierzamy wszystkich zmarłych kapłanów. Zwłaszcza tych, których znaliśmy i którzy nam udzielali sakramentów świętych. Dobry Jezu…
  • Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami, naszą Parafią, zwłaszcza nad chorymi i nad kapłanami, którzy nam posługiwali. Św. Michale.

 

Bydgoszcz AD 2020.04.09

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position