Dzisiaj jest
wt.
 
25
dzień
06
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

Wielkanoc 17-18.04.2022

Wielkanoc 17-18.04.2022

Dziś Wielkanoc. Radosne życzenia składamy wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom naszej Parafii i Gościom – niech żywy Pan Jezus napełnia nasze serce swoim pokojem, miłością i Bożym optymizmem płynącym z pustego grobu, niech spełnia nasze dobre pragnienia i obdarza zdrowiem.

Dziś i jutro Msze Św. u nas jak w każdą niedzielę.

Dzisiejsze święto jest szczególną okazją do podziękowania za włączenie się w pomoc w głębokim przeżyciu Triduum Paschalnego. Dziękujemy za liczne spowiedzi i Komunie św. Bogu niech będą dzięki za tych, którzy przyszli po dłuższym czasie. Szczególne podziękowania kierujemy do tych, którzy swoją obecnością na liturgiach Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty wyrazili swoją wiarę. Dziękujemy Służbie ministranckiej i lektorskiej, Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii, braciom Towarzystwa Świętego Wojciecha, Matkom Różańcowym, Stowarzyszeniu Wspierania Powołań, Oazie: rodzin, młodzieżowej i dziecięcej, Apostolstwu Dobrej Śmierci, Odnowie w Duchu Świętym, Panu Organiście, osobom, które wykonały ciemnicę i grób Pana Jezusa. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!

Spotkania dzieci pierwszokomunijnych grupa pierwsza wtorek g. 18.30, a grupa druga o 20.00, następne spotkania w kolejne dni.

W najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych z racji oktawy Zmartwychwstania Pańskiego.

Niedziela Miłosierdzia Bożego za tydzień.

W przyszłą niedzielę uroczystość I Komunii Świętej na Mszach Świętych o 10.30 i o 12.15. Parafian nie związanych z tymi wydarzeniami zapraszamy na pozostałe Msze Święte, a Mszę Św. o 10.30 i o 12.15 prosimy o pozostawienie dla Dzieci Komunijnych i ich Bliskich.

Uroczystość odpustowa w Parafii Św. Marka u Księży Salezjanów w przyszłą niedzielę o 12.00.

Na polecenie Episkopatu Polski przypominamy o ustaniu przepisów wydawanych odnośnie do pandemii w poprzednich latach. Straciły one charakter obowiązkowy.

Nie ma też dyspensy od uczestnictwa we Mszy Świętej niedzielnej z racji pandemii.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej Parafii śp. Lech Zygmunt Graba l. 77 z ul. Pielęgniarskiej, śp. Janina Maternowska l. 98 z ul. Altanowej, której pogrzeb odbędzie się w środę o 13.00 na Bielawkach oraz śp. Danuta Biel l. 68 z ul. Roweckiego Grota. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, nad naszymi rodzinami, nad naszą Parafią… Św. Michale…

 

Bydgoszcz AD 2022.04.16

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position