Dzisiaj jest
nd.
 
14
dzień
07
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 23.05.2021

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 23.05.2021

Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dziękujemy za wczorajsze czuwanie zorganizowane z tej okazji przez Odnowę w Duchu Świętym Emmanuel i Wspólnotę Źródło Życia wraz ze Szkołą Nowej Ewangelizacji.

Zapisy i spotkanie dzieci z klas drugich, które przystąpią do Pierwszej Komunii w przyszłym roku dziś, 23.05 po Mszy Świętej o 12.00.

Nabożeństwa majowe codziennie po wieczornej Mszy Świętej, a pozostałe nabożeństwa w połączeniu z nimi. Przy figurze Matki Bożej majowe codziennie o 19.30, a dla młodzieży dodatkowo w niedziele o 20.30. Zapraszamy zwłaszcza w Dniu Matki. Wszystkim żyjącym Mamom niech Dobry Bóg błogosławi, a zmarłym da życie wieczne.

Spotkanie Kandydatów do bierzmowania z klas 7. w czwartek o 18.45.

Zapisy u ks. Proboszcza na pielgrzymkę do Medjugorie planowaną od 31.07 do 07.08.2021.

Jak co roku tradycyjny okres spowiedzi wielkanocnej trwa jeszcze tylko do przyszłej niedzieli.

Przygotowujemy się do Uroczystości Bożego Ciała. W tym roku podobnie jak w zeszłym, jeżeli nie pojawią się inne wytyczne władz kościelnych lub świeckich, procesja odbędzie się dookoła naszego kościoła po Mszy Świętej o 10.30. Po procesji także będzie sprawowana Msza Św. Dziewczynki prosimy już dziś o przygotowanie się do sypania kwiatków. Próba po następnej niedzieli. Prosimy o przygotowanie ołtarzy pierwszego przez Służbę Liturgiczną Ołtarza, drugiego przez młodzież, trzeciego przez Żywy Różaniec, Apostolstwo Dobrej Śmierci, Stowarzyszenie Wspierania Powołań i Bractwo Wojciechowe, a czwartego przez Odnowę w Duchu Świętym i Domowy Kościół.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła na tacę, do skarbonek i za pośrednictwem konta Parafii.

Prasa Katolicka została wyłożona na stolikach przy wyjściu z kościoła.

Diakon Dariusz Lipiński, który miał w naszej Parafii praktykę klerycką otrzyma Święcenia Kapłańskie w następną sobotę 29.05 o godz. 9.30 w Bydgoskiej Katedrze. Mszę Świętą poprymicyjną, czyli sekundycyjną, będzie sprawował w naszej Parafii 13.06 o 10.30, po której udzieli błogosławieństwa prymicyjnego. Zapraszamy do modlitwy w jego intencji oraz o liczne i święte powołania kapłańskie, misyjne i zakonne w naszej diecezji, a zwłaszcza z naszej Parafii. Otaczamy też modlitwą wybór nowego księdza biskupa dla Diecezji Bydgoskiej. Pod Twoją obronę…

W minionym tygodniu do wieczności z naszej Parafii odszedł śp. Zdzisław Koszykowski l. 72 z ul. Roweckiego Grota. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami, naszą Parafią. Św. Michale…

Bydgoszcz AD 2021.05.21
Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position