Dzisiaj jest
wt.
 
25
dzień
06
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 21.05.2023

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 21.05.2023

Rocznica Pierwszej Komunii dziś o 12.00.

Nabożeństwa majowe codziennie po Mszach Świętych wieczornych, a dodatkowo przy figurze na pętli autobusowej o godz. 19.30. Inne nabożeństwa w połączeniu z majowymi.

10. Festiwal Nowe Spojrzenie odbędzie się 28.05 przy bydgoskiej bazylice św. Wincentego a Paulo. Oprócz koncertów, atrakcji dla dzieci i strefy gastronomicznej będzie również możliwość zaprezentowania się przez każdą wspólnotę działającą na terenie Diecezji Bydgoskiej (po uprzednim zgłoszeniu organizatorom).

Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W sobotę w ramach czuwania w WIGILIĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 27.05 odbędą się Diecezjalne obchody w godz. od 19.30 do 24.00 w kościele pw. św. Jadwigi Królowej na Wzgórzu Wolności. Program znajdziemy w gablocie i na stronie Parafii. Przedstawia się on następująco:

  • 19.30-21.00 – modlitwa uwielbienia pt. „Moje miejsce”, którą poprowadzi zespół „Amen Plus” oraz członkowie Odnowy w Duchu Świętym.
  • 21.00 – Apel Jasnogórski i modlitwa zawierzenia Maryi, Oblubienicy Ducha Świętego, diecezji bydgoskiej
  • 21.30 – Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Biskupa z udzieleniem błogosławieństwa dorosłych do pełnienia funkcji liturgicznych.

Radość z obecności Ducha Świętego w naszej Parafii wyrazimy w drugi dzień Zielonych Świątek, czyli w następny poniedziałek 29.05 począwszy od Mszy Świętej wieczornej połączonej z nieszporami. Zaprasza Odnowa w Duchu Świętym Emmanuel wraz z Duszpasterzami.

Chętnych, którzy pragną chwalić Pana śpiewem zapraszamy na Warsztaty Gospel organizowane przez Szkołę Nowej Ewangelizacji działającą przy naszej Parafii. Odbędą się one 03. i 04.06 a podsumowaniem będzie koncert na Wyspie Młyńskiej w Boże Ciało.

Na modlitewne spotkanie czcicieli św. Rity oraz Rodziny Radia Maryja zaprasza Parafia św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity jutro 22.05. Rozpocznie się ono modlitwą o godz. 17.30, a uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. biskupa Krzysztofa Włodarczyka odbędzie się o godz. 18.20 z transmisją przez TV „Trwam” i Radio Maryja. Dodatkowo w Radio Maryja od godz. 21.30 do 23.45 – rozmowy niedokończone prowadzone ze studia w pomieszczeniu parafialnym. Zapraszamy, bo to już jutro.

Na nieszpory w święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w dniu 01.06 o godz. 20.00 w katedrze, zaprasza Ksiądz Biskup Kapłanów, Osoby Życia Konsekrowanego oraz Wiernych Świeckich.

INAUGURACJA NOWENNY PRZED XX-LECIEM DIECEZJI BYDGOSKIEJ odbędzie się w sobotę 24.06, w godz. od 11.00 do 15.30, w hali sportowo-widowiskowej Sisu Arena Bydgoszcz (ul. Toruńska 54). Będzie to wydarzenie modlitewno-koncertowe. Na scenie wystąpią bydgoscy muzycy wraz z chórem zjednoczonych wspólnot naszej diecezji. Śpiewać będzie Ada Rychwalska – uczestniczka 12 edycji The Voice of Poland, Milena Pilkiewicz i Michał Maciudziński – utalentowani muzycy. Katechezę o Kościele wygłosi ks. dr hab. Wojciech Węgrzyniak z Krakowa – ceniony biblista i kaznodzieja. Świadectwo obecności i posługi w Kościele przedstawią Monika i Marcin Gomułkowie z Torunia – prowadzący bloga oraz kanał YT Początek wieczności oraz Wojciech Modest Amaro – słynny kucharz i restaurator. W wydarzeniu uczestniczyć będzie młodzież naszej diecezji (370 osób) przygotowująca się do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie w lipcu tego roku. Podczas spotkania nastąpi także prezentacja „Programu Duszpasterskiego na czas nowenny”. Przedstawiciele parafii otrzymają z rąk Księdza Biskupa „Program Duszpasterski na czas nowenny” oraz „Świecę czuwania i modlitwy”. aby wcielać go w życie do rocznicy. Nastąpi także Inauguracja „Szkoły Katechistów diecezji bydgoskiej”, która przygotowywać będzie kandydatów do podjęcia zadań w Kościele diecezjalnym. Głównym zadaniem katechisty jest pomoc kapłanom w prowadzeniu katechez przygotowujących do przyjęcia sakramentów inicjacji chrześcijańskiej w parafii. Całość wydarzenia zwieńczy Eucharystia o godz. 13.30 pod przewodnictwem Księdza Biskupa ze szczególnym błogosławieństwem na czas Nowenny i posłaniem pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży.

Przewodnik Katolicki do nabycia przy wyjściu z kościoła.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszej Parafii.

Prośmy o ochronę nad nami, nad naszymi rodzinami i nad naszą Parafią. Św. Michale…

Módlmy się o rozbudzenie powołań kapłańskich i zakonnych oraz o odnowienie w nas ducha ewangelizacyjnego…                                      

Bydgoszcz AD 2023.05.20

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position