Dzisiaj jest
wt.
 
25
dzień
06
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 04.06.2023

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 04.06.2023

Ósmy Koncert Ewangelizacyjny na Wyspie Młyńskiej w Boże Ciało dzisiaj o godz. 19.00. Zapraszamy tym bardziej, że organizowany jest przez Szkołę Nowej Ewangelizacji działającą przy naszej Parafii.

Ksiądz Biskup zaprasza na Koncert i Marsz dla Życia i Rodziny.

Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończąca okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

W Uroczystość Bożego Ciała mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy Świętej. Dlatego Msze Święte u nas o 7.30, 9.00, po procesji i o 18.00. Procesja wyruszy po Mszy Świętej o 9.00 i przebiegać będzie ulicami: Rybaki, Pielęgniarską, Altanową Kameralną, 2. Października, Cechową, Ordynacką, Pielęgniarską, Kapeluszników. Bardzo prosimy o ustrojenie wszystkich okien w naszej Parafii i liczny udział w procesji. Jest to także przyznanie się publiczne do swojej wiary.

Dziewczynki, które pragną sypać kwiatki w Boże Ciało i w oktawie Bożego Ciała, także te które w tym i ubiegłym roku były po raz pierwszy u Komunii Świętej, zapraszamy na próbę jutro, w poniedziałek, o 17.00 przed naszym kościołem. Prosimy o obecność na próbie starsze dziewczyny i rodziców. Bardzo potrzebna jest ich pomoc w czasie procesji. Parafian zachęcamy tradycyjnie do przynoszenia świeżych kwiatków do kartonów wystawionych w kruchcie.

Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszach Świętych wieczornych. Inne nabożeństwa w połączeniu z czerwcowymi.

Msza Święta i spotkanie Wspólnoty Wiara i Światło z osobami z niepełnosprawnością intelektualną dzisiaj o 14.00.

Dziś Salezjańskie Dni Młodych na terenach Parafii św. Marka przy ul. Salezjańskiej 1 (osiedle Tatrzańskie) dziś w godzinach 11.00–21.00.

Psycholog przyjmować będzie w poniedziałek od 17.00.

Msza Święta Wdów i Wdowców w intencji zmarłych współmałżonków we wtorek o 17.00, a Apostolstwa Dobrej Śmierci w piątek o 8.00.

Ksiądz Biskup udziela dyspensy w najbliższy piątek 09.06 od zachowania charakteru pokutnego tego dnia, w tym od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych, wszystkim wiernym diecezji bydgoskiej i osobom przebywającym na jej terenie, zachęcając równocześnie do modlitwy w intencjach Ojca Świętego Franciszka i praktykowania uczynków chrześcijańskiego miłosierdzia, bądź innych czynów pokutnych.

INAUGURACJA NOWENNY PRZED XX-LECIEM DIECEZJI BYDGOSKIEJ odbędzie się w sobotę 24.06, w godz. od 11.00 do 15.30, w hali sportowo-widowiskowej Sisu Arena Bydgoszcz (ul. Toruńska 54). Będzie to wydarzenie modlitewno-koncertowe połączone z wręczeniem „Programu Duszpasterskiego na czas nowenny” przedstawicielom parafii naszej diecezji i inauguracją „Szkoły Katechistów diecezji bydgoskiej”. Na scenie wystąpią bydgoscy muzycy wraz z chórem zjednoczonych wspólnot naszej diecezji. Śpiewać będzie Ada Rychwalska – uczestniczka 12 edycji The Voice of Poland, Milena Pilkiewicz i Michał Maciudziński – utalentowani muzycy. Katechezę o Kościele wygłosi ks. dr hab. Wojciech Węgrzyniak z Krakowa – ceniony biblista i kaznodzieja. Świadectwo obecności i posługi w Kościele przedstawią Monika i Marcin Gomułkowie z Torunia – prowadzący bloga oraz kanał YT Początek wieczności oraz Wojciech Modest Amaro – słynny kucharz i restaurator. W wydarzeniu uczestniczyć będzie młodzież naszej diecezji (370 osób) przygotowująca się do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie w lipcu tego roku.

XIX Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę odbędzie się w dniach od 07 do 17.07. Informujemy, że najbliższe ośrodki pielgrzymkowe znajdują się przy Parafii pw. Matki Bożej Królowej Męczenników w Fordonie (grupa Biało-Żółta-Fordon) oraz w ramach Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria” (grupa Przezroczysta). Zachęcamy do udziału w tych rekolekcjach w drodze. Pozostałe informacje na stronie internetowej: www.pielgrzymka.bydgoszcz.pl. Termin pielgrzymki zmieniony został jednorazowo ze względu na Światowe Dni Młodzieży. Mini-Pielgrzymka Fordońska między parafiami Fordonu odbędzie się w dniach od 16 do 23.07. Do nas przyjdzie z Parafii św. Łukasza i św. Rity w piątek 21.07 (początek o 17.00), a od nas uda się do Parafii św. Mikołaja w sobotę 22.07 (początek o 18.00).

Przewodnik Katolicki do nabycia przy wyjściu z kościoła.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszej Parafii. Składka na cele remontowo-budowlane.

W minionym tygodniu do wieczności odeszła z naszej Parafii śp. Czesława Koźbiał l. 89 z ul. 2 Października. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, nad naszymi rodzinami i nad naszą Parafią. Św. Michale…

Módlmy się o rozbudzenie powołań kapłańskich i zakonnych oraz o odnowienie w nas ducha ewangelizacyjnego…                                                                                

Bydgoszcz AD 2023.06.03

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position