Dzisiaj jest
wt.
 
23
dzień
04
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

Uroczystość Chrystusa Króla 20.11.2022

Uroczystość Chrystusa Króla 20.11.2022

Z racji Uroczystości Chrystusa Króla po dzisiejszej sumie, odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa z aktem Wynagrodzenia za grzechy własne i całego świata.

Za tydzień już Adwent i początek roku liturgicznego. Już dziś zaplanujmy w swoim kalendarzu miejsce na Msze Święte Roratnie. Podobnie jak w roku ubiegłym Roraty z udziałem dzieci w poniedziałki i środy o 18.00, a w soboty o 6.45. W pozostałe dni Roraty dla dorosłych o 6.45. Przez cały adwent do 23.12 w dni powszednie Msze Święte poranne o 6.45.

Decyzją Księdza Biskupa, od I Niedzieli Adwentu, we wszystkich kościołach i kaplicach naszej diecezji, na zakończenie każdej Eucharystii (bezpośrednio po błogosławieństwie), odmawiana będzie specjalnie zredagowana modlitwa za diecezję: o rozbudzenie powołań kapłańskich i zakonnych oraz odnowienie ducha ewangelizacyjnego kapłanów i świeckich, szczególnie parafialnych katechistów.

Prawnik będzie przyjmował w naszym parafialnym punkcie konsultacyjnym w poniedziałek od 17.00.

Niepodległa to tytuł koncertu patriotycznego w wykonaniu fordońskiej młodzieży połączony z modlitwą o pokój dzisiaj o 19.00 w Kościele św. Mateusza.

Na Katedralne Rozważania Adwentowe zaprasza Ksiądz Biskup podczas nieszporów adwentowych w soboty o 17.15.

Bydgoskie Dni Muzyki Kościelnej połączone z obchodami ku czci św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej. Harmonogram wydarzeń znajduje się na plakacie i na stronie internetowej. Wygląda on następująco: 20.11 – kościół pw. św. Mikołaja godz. 19.30; 22.11 – kościół pw. św. Jadwigi Królowej godz. 19.30; 23.11 – kościół pw. NSPJ w Bydgoszczy godz. 18.30; 24.11 – Katedra godz. 17.00 (Msza Święta w intencji muzyków kościelnych diecezji bydgoskiej pod przewodnictwem ks. bp. Krzysztofa Włodarczyka).

Światowy Dzień Młodzieży w wymiarze diecezjalnym oraz patronalne święto Akcji Katolickiej i KSM. Główne uroczystości odbywają się dzisiaj pod przewodnictwem księdza biskupa w katedrze o godz. 9.00, na zakończenie III Forum Młodych Diecezji Bydgoskiej.

Uroczysta Msza Św. ku czci św. Rity za naszą Ojczyznę i wszystkie formacje Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej w czasie której  polecać będziemy św. Ricie sprawy szczególnie trudne dla naszej Ojczyzny i żołnierzy odbędzie się 22.11 (wtorek) o godz. 18.00. Modlitwie przewodniczyć będzie Jego Ekscelencja, Ksiądz Biskup Wojciech LECHOWICZ, Biskup Polowy Wojska Polskiego. W uroczystości uczestniczyć będą dowódcy jednostek wojskowych Garnizonu Bydgoszcz, Grudziądz, kapelani wojskowi, żołnierze wraz z rodzinami oraz czciciele św. Rity. Uroczystość odbędzie się zgodnie z ceremoniałem wojskowym z udziałem orkiestry wojskowej oraz pocztu sztandarowego Wojska Polskiego. Serdecznie zaprasza ks. ppor. Marek Januchowski – kapelan wojskowy 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, 83. batalionu lekkiej piechoty.

WIERNI PRZYRZECZENIU – to konferencja dla małżeństw w Domu Jubileuszowym św. Jana Pawła II w Bydgoszczy 26.11. Konferencję poprowadzą Magdalena i Wiesław Grabowscy oraz Ewelina i Robert Olender – małżeństwa z 40-letnim stażem i doskonałą znajomością psychologii. Zapraszamy małżeństwa, zarówno te, które chcą umocnić swój związek, dbając o jego ciągle wzrastanie w wierze, jak również przeżywające kryzys, czy trudniejsze dni. Konferencję objął patronatem bp Krzysztof Włodarczyk. Koszt 130,00 od pary, a czas trwania od 9.00 do 17.30. Szczegółowe informacje można otrzymać pod numerem: 509433288.

Przewodnik Katolicki do nabycia przy wyjściu z kościoła.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego kościoła.

W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. Mieczysław Ordon l. 62 z ul. Altanowej, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o 15.00  oraz śp. Marian Czajkowski l.83 z ul. Pielęgniarskiej, którego pogrzeb odbędzie się w środę o 15.30. . Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, nad naszymi rodzinami, nad naszą Parafią. Św. Michale…

Bydgoszcz AD 2022.11.19

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position