Dzisiaj jest
nd.
 
14
dzień
07
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

Uroczystość Bożego Ciała 16.06.2022

Uroczystość Bożego Ciała 16.06.2022

Dziś Uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte u nas o 7.30, 9.00, 10.30 i o 18.00. Procesja wyruszy po Mszy Świętej o 10.30 i przebiegać będzie nową trasą, czyli ulicami: Rybaki, Pielęgniarską, Altanową Kameralną, 2. Października, Cechową, Ordynacką, Pielęgniarską, Kapeluszników. Z racji tego, że procesję zaczynamy później niż dotychczas nie będzie Mszy Świętej po zakończeniu procesji.

Dziewczynki, które dzisiaj będą sypać kwiatki na procesji zapraszamy w oktawie Bożego Ciała, na procesje po wieczornych Mszach Świętych.

Nabożeństwa czerwcowe po wieczornych Mszach Świętych. Procesje w oktawie Bożego Ciała i inne nabożeństwa w połączeniu z czerwcowymi.

Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na koncert ewangelizacyjny na Wyspie Młyńskiej dziś o godz. 17.30, a prawdziwych Mężczyzn na milczący marsz mężczyzn za Jezusem w Najświętszym Sakramencie z Katedry dziś o 17.30 na Koncert z nabożeństwem ewangelizacyjnym Wyspie Młyńskiej.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła.

W minionym czasie do wieczności odszedł śp. Waldemar Gudell l. 60, z ul. Rybaki, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o 9.15 na Wiślanej. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, nad naszymi rodzinami, nad naszą Parafią. Św. Michale…

 

Bydgoszcz AD 2022.06.15

 

Modlitwa zanurzenia we Krwi na zakończenie dnia

Jezu, zanurzam w Twojej Przenajdroższej Krwi ten kończący się dzień.
Zanurzam ludzi, których spotkałem/łam: błogosław tym, którzy myśleli albo mówili o mnie dobrze, którzy wyświadczyli mi dobro.
Błogosław także tym, którzy wyrażali się o mnie źle – niech ich myśli i słowa mnie nie dotykają, ale im też nie szkodzą.
Jeśli mieli rację – przepraszam, jeśli nie mieli – wybaczam.
Popełnione wobec mnie zło obróć w dobro – ich i moje.

Zanurzam w Twojej Krwi, Panie, wszystkie sytuacje, które dziś zaistniały, wszystkie sprawy, które załatwiłem/łam, rozmowy, które przeprowadziłem/łam.
Zanurzam wszystko, co zrobiłem/łam, co było dobre – pobłogosław, co było złe – w swoim miłosierdziu napraw.
Proszę, aby Twoja Krew przenikała te osoby i sprawy, przynosząc według Twojej woli uwolnienie, oczyszczenie, uzdrowienie i uświęcenie.
Niech zajaśnieje chwała Twojej Krwi i objawi się jej moc. Cały dzień składam Bogu Ojcu przez wstawiennictwo Maryi, zawierzając jej moją przeszłość, przyszłość i teraźniejszość, bez warunków i bez zastrzeżeń.
Proszę Cię, Jezu, o dobrą i spokojną noc dla mnie i moich bliskich oraz o dobrą śmierć dla tych, którzy dzisiaj przejdą do wieczności. Amen.

Na podstawie Rozalii https://wkcwroclawska.blogspot.com/2020/06/modlitwa-zanurzenia-we-krwi-na.html

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position