Dzisiaj jest
nd.
 
14
dzień
07
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

Uroczystość Bożego Ciała 03.06.2021

Uroczystość Bożego Ciała 03.06.2021

Uroczystość Bożego Ciała 03.06.2021

 

Dzisiaj Uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte u nas o 7.30, 9.00, 10.30 z procesją, następnie Msza Św. po procesji i o 18.00. Prosimy na procesji o zachowanie odstępów.

Za przygotowanie ołtarzy dziękujemy: pierwszego Służbie Liturgicznej Ołtarza, drugiego młodzieży (oba pod opieką ks. Marcina), trzeciego Żywemu Różańcowi, Apostolstwu Dobrej Śmierci, Stowarzyszeniu Wspierania Powołań i Bractwu Wojciechowemu, a czwartego Odnowie w Duchu Świętym i Domowemu Kościołowi.

Przez oktawę po Bożym Ciele codziennie procesja wokół kościoła po wieczornej Mszy Św. W piątek obowiązuje nas powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.

Odnowienie Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, którego dokonali polscy biskupi przed stu laty dokona się w piątek 11 czerwca br. w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w bazylice Serca Pana Jezusa w Krakowie. Zgodnie z postanowieniem zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski tego dnia, ten sam gest powtórzą duszpasterze i wierni wszystkich parafii w Polsce. Także w naszej Parafii po Mszy Świętej wieczornej.

Nabożeństwa czerwcowe codziennie po wieczornych Mszach Świętych. Pozostałe nabożeństwa w połączeniu z nimi.

Z racji pierwszego tygodnia czerwca:

  • Różaniec za powołanych Stowarzyszenia Wspierania Powołań dzisiaj o 17.15, a następnie Msza Święta, nabożeństwo pierwszoczwartkowe.
  • Okazja do spowiedzi jutro od 16.30.
  • Z posługą sakramentalną do chorych udamy się ks. Proboszcz jutro, w piątek od 9.00 a ks. Wikariusz w sobotę od 8.30;
  • Msza Św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej w sobotę o 12.00.
  • Msza Św. Wspólnoty Wiara i Światło z osobami z niepełnosprawnością intelektualną w przyszłą niedzielę o 14.00.
  1. Paweł Rybka, syn naszej Parafii i autor publikacji o niej, poprowadzi wykład przygotowujący nas do kolejnej rocznicy powstania naszej Parafii dnia 27.06 o godz. 16.30.

Ks. Dariusz Lipiński, będzie sprawował w naszej Parafii Mszę Świętą poprymicyjną, czyli sekundycyjną, 13.06 o 10.30, po której udzieli błogosławieństwa prymicyjnego. Zapraszamy do modlitwy w jego intencji oraz o liczne i święte powołania kapłańskie, misyjne i zakonne w naszej diecezji, a zwłaszcza z naszej Parafii. Otaczamy też modlitwą wybór nowego księdza biskupa dla Diecezji Bydgoskiej. Pod Twoją obronę…

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła na tacę, do skarbonek i za pośrednictwem konta Parafii.

Prasa Katolicka została wyłożona na stolikach przy wyjściu z kościoła.

Do wieczności z naszej Parafii odeszły śp. Regina Borożyńska l. 46 z ul. Pielęgniarskiej i śp. Zofia Górecka l. 94 z ul. Rybaki, której pogrzeb odbędzie się jutro, w piątek o 12.00. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami, naszą Parafią. Św. Michale…

Bydgoszcz AD 2021.06.02

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position