Dzisiaj jest
pon.
 
27
dzień
05
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

17. Niedziela Zwykła 26.07.2020

17. Niedziela Zwykła 26.07.2020

Ogłoszenia Duszpasterskie 17. Niedziela Zwykła 26.07.2020

Msze Święte u nas w systemie wakacyjnym, czyli w niedziele o 7.30, 9.00, 10.30 i o 18.00, a w dni powszednie o 18.00. Biuro parafialne czynne jak w ciągu roku. Punkt konsultacyjny czynny będzie po wakacjach. WOLNE INTENCJE JEDYNIE W ŚRODY O 18.00 NA MSZACH ŚW. ZBIOROWYCH.

Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy prowadzi studia magisterskie oraz podyplomowe, nadające kwalifikacje do nauczania religii. Rekrutacja trwa do 16.09, szczegóły w gablocie.

Alumn Dariusz Lipiński, który odbywał w naszej Parafii praktykę klerycką na przełomie roku 2018/2019, pragnie przyjąć Święcenia Diakonatu 29.08 br. w bydgoskiej Katedrze. Gdyby ktoś wiedział o czymś, co czyniłoby Kandydata niegodnym przyjęcia święceń diakonatu, w sumieniu jest zobowiązany zawiadomić o tym niezwłocznie Księdza Proboszcza lub bezpośrednio władze seminaryjne. Kandydata oraz całe Seminarium polecamy modlitwie wiernych. Prosimy także o modlitwę o liczne i święte powołania kapłańskie, misyjne i zakonne z naszej Parafii.

Międzyparafialna Piesza Mini Pielgrzymka Fordońska od wczoraj gości u nas. Od nas udamy się do Parafii Św. Mikołaja dziś (w niedzielę) po wieczornej Mszy Św. prosimy na pielgrzymkę zabrać maseczki.

W setną rocznicę Cudu Nad Wisłą, 15.08 będziemy się modlić o Cud nad Brdą. Przewidziano na wieczór tego dnia milczącą procesję mężczyzn z Kościoła Ojców Jezuitów na Placu Kościeleckich i radosną procesję kobiet z Kościoła Ojców Kapucynów przy ul. Gdańskiej. Obie procesje rozpoczną się modlitewnym przygotowaniem w tych kościołach o 20.00, po którym wyruszą na Stary Rynek, tam wspólnie zostanie odśpiewana Bogurodzica i nastąpi przejście na nabożeństwo do Katedry. To wspólne wołanie zakończy nabożeństwo w Katedrze. Już dziś prosimy o zarezerwowanie sobie czasu. Organizatorem jest Szkoła Nowej Ewangelizacji działająca przy naszej Parafii.

Z racji pierwszej soboty miesiąca Msza Św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej poprzedzona różańcem wynagradzającym w sobotę o 12.00. Po Mszy Św. nabożeństwo wynagradzające. Warto zainteresować się może i my mamy za co w swoim imieniu lub w imieniu swoich bliskich przeprosić Pana Boga przez kochające serce Matki Bożej?

Z posługą sakramentalną do chorych Ksiądz Wikariusz uda się w sobotę od 8.30, a Ksiądz Proboszcz w następny piątek 07.08 od 9.00.

W sierpniu trwamy w abstynencji z racji świąt Maryjnych i wielu rocznic patriotycznych. Zachęcamy do powstrzymania się w tym miesiącu od używania alkoholu pod wszelką postacią, zwłaszcza myśląc o naszych bliskich i znajomych, którzy są uzależnieni.

Spotkanie Wspólnoty z osobami z niepełnosprawnością, ich bliskich i przyjaciół w przyszłą niedzielę wyjątkowo bez Mszy Świętej o 15.00.

Kurs przedmałżeński w formie weekendowej w dniach 7-8.08 organizowany jest przez Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Bydgoskiej w Parafii Św. Trójcy w Bydgoszczy, a organizowany przez Duszpasterstwo Akademickie Martyria w dniach 14-16.08 w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa na Placu Piastowskim. Informacje o zapisach na plakatach i na stronach internetowych.

Bóg zapłać za ofiary przekazywane na nasz kościół.

Polecamy Przewodnik Katolicki i Słówko na niedzielę przy wyjściu z kościoła. Kolejny numer Słówka na niedzielę ukaże się w ostatnią niedzielę sierpnia.

W minionym tygodniu do wieczności odeszła z naszej Parafii śp. Aniela Zygowska l. 87 z ul. Rybaki. Dobry Jezu…

Bydgoszcz AD 2020.07.25

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position