Dzisiaj jest
nd.
 
26
dzień
05
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 31.03.2024

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 31.03.2024

 1. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Święta Wielkiej Nocy to czas otuchy i nadziei, czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i w siłę człowieka. Życzymy Naszym Parafianom, Gościom oraz Sympatykom, aby święta wielkanocne przyniosły radość,
pokój oraz wzajemną życzliwość.
By stały się źródłem wzmacniania ducha!

 1. Drugie Święto Zmartwychwstania – porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. ofiarami wspieramy uczelnie katolickie.
 2. Za Tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego – zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00. Adoracja Jezusa od Mszy Św. o godzinie 9.00 do 10.30
 3. I Czwartek Miesiąca – modlitwa o powołania podczas Mszy św. o godz. 18.00, o 17.30 różaniec w tej intencji
 4. I Piątek Miesiąca – modlitwy wynagradzające Sercu Jezusa za popełnione grzech w łączności z Mszą Św. o 18.00. W piątek w oktawie wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
 5. I Sobota Miesiąca o 12.00 Msza św. wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy, modlimy się także o ochronę życia poczętego
 6. Chorzy i starsi – Wikariusz odwiedzi chorych i starszych z posługą sakramentalną w sobotę od 8.30 natomiast ks. Proboszcz w piątek także od 8.30
 7. Uroczystości 20 – lecia Diecezji Bydgoskiej – 6 kwietnia (sobota) ;

10.00 – Różaniec ulicami Bydgoszczy z Katedry do Bazyliki pw. św. Wincentego a Paulo,

11.00 – Nabożeństwo czuwania „Mater Dei, memento mei”

12.00 – Uroczysta Msza Święta dziękczynna

19.00 – Koncert dziękczynny – Filharmonia Pomorska

 1. Duchowa Adopcja dziecka poczętego z okazji Uroczystości Zwiastowania Pańskiego ( w tym roku 8 kwietnia o godzinie 18.00) będziemy mogli podjąć modlitwę w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Będzie to też okazja osobistego wypełnianie Jasnogórskich Ślubów Narodu. Włączenie się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego czyni nas duchowymi rodzicami dziecka, którego imię znane jest jedynie Bogu.
 2. We wtorek o 17.00 Msza św. w intencji wdów i wdowców za zmarłych współmałżonków
 3. Kancelaria Parafialna – czynna w tym tygodniu w środę od 16.30 do 17.15. Sprawy ważne jak sakrament chorych, pogrzeb można kontaktować się po każdej Mszy Świętej.
 4. Informujemy, że Nasza Parafia posługuje się także kontem bankowym w banku
  PKO BP nr 45 1020 1475 0000 8002 0354 6892
 5. Przypominamy o prolongacie grobów po 20 latach od pochówku Naszych bliskich. Prolongaty można dokonać w biurze w godzinach urzędowania.
 6. Pielgrzymka „do Korzeni” – zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania do korzeni naszej diecezji. 20 kwietnia udajemy się do Gniezna. Wyjazd o godzinie 6.45, koszt 50 zł, w programie: zwiedzanie katedry – muzeum, wykład o historii diecezji, Msza św.
  Liczba miejsc ograniczona. Przy zapisie należy podać imię i nazwisko, nr. telefonu, pesel i miejsce zamieszkania.
 7. Przewodnik Katolicki do nabycia przy wyjściu z kościoła.
 8. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy przez rekolekcje, drogi krzyżowe, gorzkie żale, spowiedź świętą i inne praktyki duchowe przygotowali się do Świąt Wielkanocnych. Dziękujemy tym, którzy pod kierownictwem Pani Emilii przygotowali „Ciemnicę” i „Grób Pański” i podjęli się czuwania przy Chrystusie, szczególnie Odnowie w Duchu Św. i Domowemu Kościołowi oraz mieszkańcom poszczególnych ulic. Apostolstwu Dobrej Śmierci i wspólnocie żywego Różańca dziękujemy za gałązki palmowe i ofiarę na renowację witraża. Panom kościelnym, panu organiście i służbie liturgicznej ołtarza dziękujemy za wierną posługę w tych dniach.

Prośmy o ochronę nad nami, nad naszymi rodzinami, nad naszą Parafią wołając:
Św. Michale… Módlmy się o rozbudzenie powołań kapłańskich i zakonnych oraz
o odnowienie w nas ducha ewangelizacyjnego…

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position