Dzisiaj jest
nd.
 
26
dzień
05
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

Niedziela Palmowa 28.03.2021

Niedziela Palmowa 28.03.2021

Jeżeli nie wzrosną obostrzenia – najbliższe dni przedstawiają się następująco:

Dziś Niedziela Palmowa. Panie i Panowie z naszej Parafii przygotowali palmy, które rozprowadzają przed naszym kościołem. Bardzo dziękujemy. Poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej. Dziś gorzkie żale o 17.00.

Nasza Parafia wraz z ks. Pawłem zaprasza do przeżycia Triduum Paschalnego w formie rekolekcji. ZGŁOSZENIE prosimy wysłać na adres podany na stronie internetowej naszej Parafii lub w gablocie.

Jak co roku okres spowiedzi wielkanocnej trwa od środy popielcowej do niedzieli Świętej Trójcy, czyli w tym roku do 30.05. Okazja do spowiedzi przedświątecznej z zaproszonymi kapłanami jutro, w Wielki Poniedziałek od 7.30 do 8.30 i od 17.00 do 19.00. Na plakacie znajdziemy informacje o spowiedziach w innych fordońskich kościołach. Bardzo prosimy o nieodkładanie spowiedzi i trwanie w łasce uświęcającej, bo są takie oddziały covid’owe, na które kapłani nie są wpuszczani i zdarza się, że niektórzy pacjenci odchodzą z tego świata bez pojednania z Panem Bogiem.

Ze względu na pandemię punkt konsultacyjny jest zamknięty do odwołania. Biuro parafialne z zachowaniem odstępów i zakrytych ust czynne normalnie. W naszym kościele w związku z nowymi obostrzeniami może gromadzić się tylko do 25. osób w odstępach półtora metra z zakrytymi ustami i nosami z wyjątkiem uprawnionych. Miejsca, które możemy zajmować w naszym kościele oznaczono naklejkami. Prosimy o wyrozumiałość i korzystanie także z chóru. Jeżeli będzie więcej osób prosimy o pozostanie na zewnątrz świątyni i nie dziwienie się zamkniętym drzwiom kościoła, a w sytuacji niemożności uczestnictwa o włączenie się modlitewne w transmisje internetowe z naszego kościoła, albo ogólnopolskie radiowe lub telewizyjne. Jest to warunek skorzystania z dyspensy od uczestnictwa we Mszy Świętej niedzielnej lub świątecznej.

Do chorych udajemy się w kwietniu wyłącznie na wezwanie w zagrożeniu życia. W tym miesiącu nie ma zatem odwiedzin chorych, którzy przyjmują nas co miesiąc

Od wielkiego czwartku do wielkiej soboty nie ma Mszy Świętych porannych.

W Wielki Czwartek – Msza Święta przed południem tylko w katedrze o 10.00. Msza św. Wieczerzy Pańskiej u nas o godz. 18.00. Po Wielkoczwartkowej Mszy Wieczerzy Pańskiej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i czuwanie do godz. 22.00. Po liturgii poprowadzi je Stowarzyszenie Wspierania Powołań. Od 21.00 czuwać będzie młodzież, a zakończy kompleta o 22.00. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy w Wielki Piątek od godz. 7.00 do 18.00.

W Wielki Piątek – obowiązuje nas post ścisły (post ilościowy, czyli jeden posiłek do syta i dwa mniejsze i post jakościowy, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych). Jutrznia w piątek o 7.15. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na różaniec o 8.00. Droga Krzyżowa w piątek o 9.00, a Godzina Miłosierdzia Bożego z Koronką o 15.00. Liturgia Męki Pańskiej o 18.00, a po niej przeniesienie Pana Jezusa do Grobu Pańskiego i Gorzkie Żale. Następnie 24-godzinna Adoracja w Grobie Pańskim, którą rozpocznie Odnowa w Duchu Świętym po Gorzkich Żalach do 21.00, a następnie adoracja aż do godz. 20.00 w Wielką Sobotę jak zawsze pod opieką Wspólnot Domowego Kościoła.

W Wielką Sobotę poświęcenie wody, którą zabieramy do domu o godz. 8.00, a następnie Liturgia Godzin – Jutrznia z Godziną Czytań. Święcenie pokarmów o 10.00 i o 11.00, a po południu od 14.00 do 16.30 (co piętnaście minut). Uroczysta Wigilia Paschalna z procesją rezurekcyjną w sobotę o 20.30. Na tę liturgię przynosimy świece.

Za tydzień już Wielkanoc. W oba Święta Msze Święte jak w każdą niedzielę.

Polecamy Przewodnik Katolicki przy wyjściu z kościoła.

Bóg zapłać za ofiary przekazywane na nasz kościół, za ofiarę Żywego Różańca w wysokości 600zł na codzienne opłaty za prąd itp. Kwiaty przy Grobie Pańskim są wyrazem naszego zadośćuczynienia za nasze grzechy i naszych bliskich. Ofiary na ten cel można składać do skarbonki na konfesjonale ks. Proboszcza lub za pośrednictwem konta parafialnego (ING Bank Śląski 35 1050 1139 1000 0022 7412 4896). Bóg zapłać.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności z naszej Parafii śp. Urszula Zglenicka l. 89 z ul. Siemaszkowej, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o 15.00, prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, nad naszymi rodzinami i nad naszą Parafią wołając św. Michale…

Bydgoszcz AD 2021.03.27

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position