Dzisiaj jest
nd.
 
14
dzień
07
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

Boże Narodzenie 25-26.12.2019

Boże Narodzenie 25-26.12.2019

Gorące Życzenia składamy Gościom, Parafianom i Sympatykom naszego Kościoła – niech w naszych sercach i rodzinach, „Bóg się rodzi a moc truchleje”, aby Jezus mógł się rozwijać w naszych domach powodując przemiany na lepsze.

Dziś i jutro Msze Święte u nas jak w każdą niedzielę. Dziś nie ma nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek 27.12 Uroczystość Odpustowa naszej Parafii. Sumie Odpustowej o 18.00 przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi Ks. prał. Józef Kubalewski Proboszcz Parafii Świętych Polskich Braci Męczenników na Wyżynach. Podczas Sumy Odpustowej o 18.00 modlitwa nad małżonkami, którzy w tym roku zawarli sakramentalny związek małżeński i za jubilatów, którzy obchodzili w tym roku „okrągłe” rocznice. W piątek przypada na naszą Parafię adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej porannej do 16.00 z tej racji nie ma wieczornej adoracji.

Biuro parafialne czynne w tym tygodniu w sobotę od 8.30-9.30.

Punkt konsultacyjny będzie czynny w lutym po feriach zimowych.

Wspólnoty Domowego Kościoła działające przy naszej Parafii zapraszają na radosną Mszę Święta w Niedzielę Świętej Rodziny, czyli najbliższą niedzielę o 12.00, po której śpiewanie kolęd w sali parafialnej.

Terminy kolęd znajdziemy na naszej stronie internetowej i w naszej gablocie parafialnej. W najbliższą sobotę odwiedzimy:

 

28.12.2019 sobota KS. WIKARIUSZ 2 Października 1-15, Chełmońskiego 1-13,
KS. PROBOSZCZ Żeromskiego 1-23

 

Kolędujemy w dni powszednie od godz. 16.00, a w soboty od 14.00 rozpoczynając od pierwszej klatki lub najniższego numeru domu na danej ulicy. Wykorzystajmy to spotkanie na rozmowę z duszpasterzem o sprawach wiary i życia parafialnego. Osoby, które nie mogą przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie prosimy o kontakt z Księdzem, który miał przyjść do ich domu. Przygotujmy biały obrus lub serwetę, krzyż, świece, kropidło i wodę święconą. Przypominamy, że woda przywieziona z cudownych źródełek w Licheniu, Częstochowie, Lourdes i innych miejsc pielgrzymkowych nie jest wodą święconą. Wodę święconą odbieramy z kościoła. U nas znajduje się ona pod chórem obok konfesjonału Księdza Wikariusza. Msza św. po południu w dni kolędy o 15.15, a w soboty o 18.00. Biuro parafialne w czasie kolędy czynne w soboty w godzinach od 8.30 do 9.30, a w sprawach pilnych w dni powszednie po Mszach Świętych porannych. Nabożeństwa do św. O. Pio i do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 15.00. W piątki adoracja od 18.30 do 21.00.

Sąsiednia Parafia, św. Mikołaja, zaprasza na kolędowanie z góralskim zespołem „Góralska Hora” ze Szczyrku w najbliższą niedzielę 29.12 o 14.30.

Bydgoski Orszak Trzech Króli przejdzie kolejny raz ulicami Bydgoszczy 06.01
o godz. 1300 sprzed Bazyliki i przejdzie ulicami: Markwarta, Krasińskiego, Gdańską, Focha, Mostową do Starego Rynku. Orszak jest jedną z największych, plenerowych imprez tego typu w Polsce. Hasło Orszaku Trzech Króli 2020 – „Cuda, cuda ogłaszają”  jest fragmentem refrenu kolędy „Dzisiaj w Betlejem”, jednej z najczęściej śpiewanych polskich kolęd. Pod tym hasłem wspominana będzie również Bitwa Warszawska, która została nazwana Cudem nad Wisłą, a która miała miejsce 100 lat temu. Jednocześnie chcemy nawiązać do 100-lecia powrotu Bydgoszczy do Macierzy oraz 100. rocznicy urodzin papieża Polaka, który zajmuje szczególne miejsce w naszej historii. Orszak Trzech Króli organizowany jest przez Ruch Światło-Życie, Fundacje Światło-Życie ośrodek w Bydgoszczy oraz licznych wolontariuszy.

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Bydgoskiej organizuje konferencje pt. „Zawiłości miłości”. Zaproszenie kierowane jest do małżeństw z rożnym stażem i doświadczeniem. Celem spotkania jest przyjrzenie się temu czym jest miłość i jakim procesom ona podlega. Konferencja odbędzie się 18.01 o godz. 9.00, w Zespole Szkół Katolickich, ul. Nowodworska 17. Zapisy pod nr tel.: 506339931; 735969718. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza także pary małżeńskie do skorzystania z warsztatów „Po drugiej stronie lustra…” przeznaczonych dla małżonków, którzy pragną polepszyć wzajemną komunikację, nauczyć się nazywać emocje oraz odkryć inne ważne sprawy pomocne w pogłębieniu lub uzdrowieniu relacji małżeńskich. Warsztaty odbędą się w dniach 10-11 stycznia. Zapisy pod nr tel. 509340693 lub e-mail: rodziny@diecezja.bydgoszcz.pl

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego kościoła. Dziękujemy Szymonowi i Panom za pomoc w przygotowaniu dekoracji świątecznych a „Miłośnikom Starego Fordonu” za dekoracje na zewnątrz naszej świątyni. Modlitwą i składką wspieramy dzisiaj Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Do chorych Ksiądz Proboszcz uda się w piątek od godz. 9.00.

Składka z Pasterki przeznaczona jest na fundusz obrony życia.

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami, naszą Parafią. Św. Michale.

 

Bydgoszcz AD 2019.12.24

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position