Dzisiaj jest
nd.
 
14
dzień
07
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

7. Niedziela Zwykła 23.02.2020

7. Niedziela Zwykła 23.02.2020

Dziś Niedziela Papieska w naszej Parafii. Oprócz tematycznych kazań katecheza dorosłych dziś po wieczornej Mszy Świętej w kościele poświęcona encyklice „Fides et ratio”. W związku z tym Seminarium Odnowy w Duchu Świętym od dziś w sali parafialnej, a Wieczory z Bogiem przeniesione na następną niedzielę 01.03 o g. 18.00. Zapraszamy Młodzież zwłaszcza kandydatów do bierzmowania.

Uczniów klas ósmych zapraszamy dodatkowo na spotkanie w czwartek o 18.00.

W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post. W środę popielcową obowiązuje nas post ścisły czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych jak w każdy piątek od 14. roku życia do śmierci, a dodatkowo post ilościowy czyli jeden posiłek do syta i dwa mniejsze dla osób między 18. a 60. rokiem życia. Msze Św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 8.00, 16.30, 18.00 i 19.30. Środa także rozpocznie w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które w tym roku poprowadzi franciszkanin O. Łukasz. W środę nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach Świętych, w czwartek i piątek nauki rekolekcyjne podczas Mszy Świętych o 8.00 i o 18.00, a w sobotę tylko o 8.00 z racji formacyjnego spotkania duchowieństwa naszej diecezji. Dodatkowo „spotkanie dla tych, którzy poszukują czegoś więcej” w czwartek po wieczornej Mszy Świętej, a dla chorych Msz a Św. z sakramentem namaszczenia w piątek o 8.00. Rekolekcyjna Droga Krzyżowa w piątek po obu Mszach Świętych. W środę biuro parafialne nie będzie czynne.

Droga Krzyżowa dla dzieci w piątki o 17.00.

Gorzkie Żale w niedzielę o 17.00.

Dzieci przedszkolne do lat 6. zapraszamy na nowe spotkania modlitewno-formacyjne z radosnym śpiewem. Prowadzone przez Rodziców rówieśników tych dzieci będą się odbywały w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 10.30 w sali parafialnej, na których czekamy na dzieci wraz z mamą lub tatą. Pierwsze spotkanie w przyszłą niedzielę 01.03 o godz. 10.30. Przygotowaliśmy także materiały dla wszystkich dzieci. Prosimy o przynoszenie ich dolnej części w następną niedzielę – wśród właściwie wypełnionych i podpisanych prac w pierwszą niedzielę miesiąca rozlosujemy nagrody.

Spotkanie Wspólnoty Wiara i Światło z osobami z niepełnosprawnością i ich przyjaciółmi w przyszłą niedzielę o 14.00. Mogą dołączyć nowe osoby. Zapraszamy zwłaszcza chętnych młodych wolontariuszy.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Wyzwolenia 4, zaprasza rodziców i dzieci, które rozpoczną naukę w klasie pierwszej od września, na Drzwi Otwarte – w sobotę, 29 lutego, w godz. 10-12. Będzie możliwość zapoznania się ze szkołą i nauczycielami, a dla dzieci przygotowane będą krótkie zajęcia.

W Punkcie Konsultacyjnym przyjmować będą Pedagodzy w poniedziałek od 17.15.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego kościoła. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Mieciowi z Młyna za wielką pomoc przy rozładunku kamienia na chodnik przy naszym Kościele. W tym tygodniu dojechało 270 metrów bieżących obrzeża do chodnika, czyli cała potrzebna ilość. Czekamy na następny transport granitu. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na ten cel.

Przy wyjściu z kościoła polecamy Przewodnik Katolicki i Słówko na niedzielę.

W minionym tygodniu do wieczności z naszej Parafii odszedł śp. Ryszard Senger l. 80 z ul. Pielęgniarskiej. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami, naszą Parafią. Św. Michale.

 

Bydgoszcz AD 2020.02.22

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position