Dzisiaj jest
wt.
 
25
dzień
06
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

5. Niedziela Wielkiego Postu 29.03.2020

5. Niedziela Wielkiego Postu 29.03.2020

W związku z pandemią:

 • Do chorych udajemy się wyłącznie na wezwanie w zagrożeniu życia. W tym miesiącu nie ma zatem odwiedzin chorych, których odwiedzamy co miesiąc, nie ma także odwiedzin, które realizują nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej u chorych co tydzień.
 • Parafialna I Komunia Święta przeniesiona zostaje na 27.09 o godz. 12.00 pod warunkiem ustania zagrożenia wirusowego, w innym przypadku odbędzie się w ostatnią niedzielę kwietnia przyszłego roku.
 • Niedzielne Msze Święte dziś i za tydzień według porządku sprzed tygodnia, czyli co 45 minut począwszy od 7.30.
 • Podczas Mszy Świętych może być do 5. osób w kościele nie licząc służby liturgicznej. Jeżeli będzie więcej osób prosimy o pozostanie na zewnątrz świątyni i nie dziwienie się zamkniętym drzwiom kościoła. Komunię Świętą prosimy przyjmować na rękę.
 • Jak co roku okres spowiedzi wielkanocnej trwa od środy popielcowej do niedzieli Świętej Trójcy, czyli w tym roku do 07.06. Okazja do spowiedzi przedświątecznej codziennie przez najbliższy tydzień po Mszy Świętej wieczornej do Apelu Jasnogórskiego o 21.00. W tym czasie także adoracja Najświętszego Sakramentu. Pamiętajmy, że także w tym czasie w świątyni może być tylko 5 osób nie licząc spowiednika.
 • W przyszłą niedzielę nie będzie poświęcenia palm pomimo Niedzieli Palmowej.
 • Ksiądz Biskup Jan Tyrawa przedłużył możliwość skorzystania z dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej Niedzielnej na kolejne niedziele. Prosimy osoby, które nie są obecne na Mszy Świętej osobiście o przeżycie Mszy Świętych za pośrednictwem transmisji radiowych, telewizyjnych lub internetowych.
 • Nabożeństw Dróg Krzyżowych i Gorzkich Żali nie ma do końca Wielkiego Postu.
 • Biuro Parafialne czynne w sprawach pilnych o zwykłych godzinach.

W środę rozpoczynamy nowy miesiąc:

 • w czwartek nie ma różańca za powołanych i o powołania. Za nich będziemy się modlić podczas wieczornej Mszy Świętej nabożeństwa pierwszoczwartkowego.
 • Okazja do spowiedzi w piątek od 16.30, a po Mszy Świętej wieczornej, nabożeństwie pierwszopiątkowym i koronce do Miłosierdzia Bożego, adoracja Najświętszego Sakramentu jak co piątek do 21.00. Nie ma całodziennej adoracji w piątek
 • Msza Święta wynagradzającaku czci MB Fatimskiej w sobotę o 12.00 poprzedzona różańcem wynagradzającym, a po nich nabożeństwo.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego kościoła. Ewentualne ofiary prosimy składać do skarbonek w kościele lub za pośrednictwem konta parafialnego ING Bank Śląski 35 1050 1139 1000 0022 7412 4896

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami, naszą Parafią, zwłaszcza nad wystraszonymi i wszystkimi chorymi. Św. Michale.

 

Bydgoszcz AD 2020.03.28

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position