Dzisiaj jest
nd.
 
14
dzień
07
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

5. Niedziela Wielkiego Postu 21.03.2021

5. Niedziela Wielkiego Postu 21.03.2021

Droga Krzyżowa w piątki po obu Mszach Świętych, a dla dzieci w piątki o 17.00.

Gorzkie Żale w niedziele o 17.00.

Dziś przypada dzień osób z Zespołem Downa. Otaczamy je i ich Bliskich modlitwą zwłaszcza podczas Mszy Św. o godz. 10.30.

Niedziela Palmowa już za tydzień. Jak co roku Panie z Żywego Różańca przygotowują wraz z ofiarnymi Panami palmy, które będą rozprowadzać w przyszłą niedzielę przed naszym kościołem. Ofiary przeznaczone zostaną na cele remontowo-budowlane naszej Parafii.

Spotkanie Nadzwyczajnych Szafarzy dziś po wieczornej Mszy Świętej.

Otaczamy modlitwą dzieci, które przeżyją swoją pierwszą prawdziwą spowiedź w najbliższy wtorek o 16.00 pierwsza grupa, o 16.45 druga, a o 18.30 trzecia.

Jak informowaliśmy nasza Parafia wraz z ks. Pawłem zaprasza do przeżycia Triduum Paschalnego, czyli Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty w formie rekolekcyjnej. ZGŁOSZENIE prosimy wysłać na adres podany na stronie internetowej naszej Parafii lub w gablocie. Tam też można pobrać aplikację na komputer lub smartfon.

Jutro zaczynają się rekolekcje dla Szkół Ponadpodstawowych. Szczegóły znajdziemy na stronie internetowej podanej w gablocie i na stronie naszej Parafii. www.rekolekcje.bydgoszcz.pl

Jak co roku okres spowiedzi wielkanocnej trwa od środy popielcowej do niedzieli Świętej Trójcy, czyli w tym roku do 30.05. Okazja do spowiedzi przedświątecznej codziennie, ale szczególnie zapraszamy na spowiedź z zaproszonymi kapłanami w Wielki Poniedziałek. Na plakacie znajdziemy informacje o spowiedziach w innych fordońskich kościołach.

Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy z Par. Św. mikołaja do Opławca 26.03 o godz. 21.00. Przygotowane zostały do wyboru dwie trasy wynoszące 41 lub 27 kilometrów. Zapisy i szczegóły na stronie ekstremalnej drogi krzyżowej (www.edk.org.pl oraz na Fb Ekstremalna Droga Krzyżowa Fordon-Opławiec).

Ze względu na pandemię punkt konsultacyjny jest zamknięty do odwołania. W naszym kościele w dalszym ciągu może gromadzić się do 34. osób w odstępach półtora metra z zakrytymi ustami i nosami z wyjątkiem uprawnionych. W naszym kościele jest tyle ławek, że każdy może siedzieć oddzielnie i to siadając nie jeden za drugim. Prosimy o wyrozumiałość i korzystanie także z chóru, a w sytuacji niemożności uczestnictwa o włączenie się modlitewne w transmisje internetowe z naszego kościoła, albo ogólnopolskie radiowe lub telewizyjne. Przypominamy, że dyspensa dotyczy osób chorych i bardzo bojących się przebywania w zbiorowiskach ludzkich.

Zmiana czasu w przyszłą niedzielę.

Polecamy Przewodnik Katolicki przy wyjściu z kościoła.

Bóg zapłać za ofiary przekazywane na nasz kościół. Ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego można już składać do skarbonki na konfesjonale Księdza Proboszcza. Serdecznie dziękujemy za lektorium ze św. Józefem patronem tego roku Państwu Rybka i anonimowej ofiarodawczyni za obrus na ołtarz i ornat czterech ewangelistów. Bóg zapłać.

W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. Genowefa Ring l. 74 z ul. Pielęgniarskiej, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 15.00. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, nad naszymi rodzinami i nad naszą Parafią wołając św. Michale…

 

Bydgoszcz AD 2021.03.19

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position