Dzisiaj jest
nd.
 
14
dzień
07
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

4. Niedziela Zwykła 31.01.2021

4. Niedziela Zwykła 31.01.2021

W ramach naszych Parafialnych spotkań kolędowych zapraszamy w dniu dzisiejszym (31.01) do naszego kościoła po Mszach Świętych Parafian z ul. Rybaki, Kapeluszników, Sikorskiego, jak również Rodziny, które nie mogły uczestniczyć w modlitwie we wcześniejszych terminach oraz Osoby z poza Parafii, którzy są Sympatykami naszej Parafii.

Ze względu na pandemię punkt konsultacyjny jest zamknięty do odwołania, a spotkania wspólnot możliwe są tylko w kościele. Bardzo cieszymy się każdą osobą w naszym kościele, ale w dalszym ciągu może gromadzić się w nim do 34. osób w odstępach półtora metra z zakrytymi ustami i nosami z wyjątkiem uprawnionych. W naszym kościele jest tyle ławek, że każdy może siedzieć oddzielnie i to siadając nie jeden za drugim. Prosimy o wyrozumiałość i korzystanie także z chóru, a w sytuacji niemożności uczestnictwa o włączenie się modlitewne w transmisje internetowe z naszego kościoła, albo radiowe lub telewizyjne.

Jutro rozpoczynamy miesiąc luty, dlatego:

  • We wtorek Uroczystość Matki Bożej Gromnicznej poświęcenie świec na wszystkich Mszach Świętych czyli o 8.00, podczas Mszy Świętej o 17.00 dla Wdów i Wdowców w intencji ich zmarłych Współmałżonków oraz o 18.00 ze szczególnym udziałem Dzieci komunijnych. Właśnie Dzieci klas trzecich zapraszamy we wtorek 02.02.2021 na godz. 18.00 do kościoła. Podczas tej Mszy zostaną poświęcone ich świece do komunii, dlatego prosimy, jeżeli jest to możliwe, o przybycie z nimi Ojców Chrzestnych, a w przyszłą niedzielę 07.02.2021 po Mszy Świętej o godz. 12.00 odbędzie się Spotkanie Rodziców Dzieci komunijnych.
  • W środę wspomnienie św. Błażeja patrona chorujących na gardło. Po obu Mszach Świętych błogosławieństwo św. Błażeja.
  • Różaniec za powołanych Stowarzyszenia Wspierania Powołań w czwartek o 17.15, nabożeństwo pierwszoczwartkowe po Mszy Świętej podczas której pamiętamy o powołaniach.
  • Okazja do spowiedzi w piątek od 16.30. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po wieczornej Mszy Świętej.
  • Chorych, którzy pomimo pandemii chcieliby skorzystać z posługi kapłanów w ramach odwiedzin pierwszopiątkowych i pierwszosobotnich, prosimy zgłaszać w biurze parafialnym lub zakrystii nawet jeżeli wcześniej byli już zapisani. Ksiądz Proboszcz uda się do nich w piątek od 9.00, a Ksiądz Wikariusz w sobotę od 8.30.
  • Msza Św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej w podziękowaniu za dar naszego życia poprzedzona różańcem wynagradzającym w sobotę o 12.00. Po niej nabożeństwo.
  • Msza Święta Wspólnoty Wiara i Światło z osobami z niepełnosprawnością w przyszłą niedzielę o 14.00.

Od jutra Msze Święte i inne nabożeństwa o zwykłych godzinach, biuro parafialne czynne także normalnie.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkoły średniej w najbliższy czwartek po Mszy wieczornej czyli o 18.30.

Polecamy Przewodnik Katolicki przy wyjściu z kościoła. Trzy dni temu, zwrócił się z prośbą do nas ks. Artur Zaraś, który jest misjonarzem w Kazachstanie i prowadzi tam trzy domy dziecka. Prosi o nabycie za dowolną ofiarę kalendarza, który jest cegiełką na wsparcie jego podopiecznych dzieci. Kalendarze wyłożyliśmy na stolikach z prasą, ofiary prosimy składać do skarbonek na ofiary za prasę katolicką.

Bóg zapłać za ofiary przekazywane na nasz kościół na tacę, za pośrednictwem konta parafii. Serdecznie dziękujemy także za ofiary z dopiskiem „na kolędę”.

W ostanim czasie z naszej Parafii do wieczności odeszli śp. Marian Woźniak l. 91 z ul. Altanowej i śp. Teresa Jelińska l. 84 z ul. Sikorskiego, której pogrzeb odbędzie się w czwartek o 14.30. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, nad naszymi rodzinami i nad naszą Parafią wołając św. Michale…

Bydgoszcz AD 2020.01.28

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position