Dzisiaj jest
nd.
 
26
dzień
05
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

4. Niedziela Wielkiego Postu 22.03.2020

4. Niedziela Wielkiego Postu 22.03.2020

W związku z wprowadzeniem stanu epidemii niedzielne Msze Święte dziś i za tydzień według porządku sprzed tygodnia, czyli co 45 minut począwszy od 7.30. Komunię Świętą możemy przyjmować na rękę.

Dziś i za tydzień można skorzystać z dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej Niedzielnej. Prosimy osoby, które nie są obecne na Mszy Świętej w kościele o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji radiowych, telewizyjnych lub internetowych.

W poczuciu odpowiedzialności za siebie i innych prosimy o wzmożoną modlitwę w naszych domach. W piątek, tak jak w tym tygodniu, całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od Mszy Świętej porannej, aż do Apelu Jasnogórskiego o 21.00. Codziennie jako duszpasterze spełniając zalecenie księży biskupów, modlimy się także przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmawiając Różaniec, Litanię Loretańską i śpiewając Apel Jasnogórski. Z wyjątkiem piątku podczas tych modlitw, kościół jest zamknięty, ale prosimy o łączność w domach codziennie o 20.30. Trwajmy na modlitwie do miłosiernego Pana o zatrzymanie koronawirusa.

Nabożeństw Dróg Krzyżowych i Gorzkich Żali nie ma do końca miesiąca.

Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w środę. Na stolikach z prasą wyłożono deklaracje modlitwy adopcji dziecka poczętego. Będzie można je złożyć na ołtarzu po wieczornej Mszy Świętej w środę.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego kościoła.

Dziś i za tydzień nie ma prasy katolickiej i Słówka na niedzielę.

W minionym tygodniu z naszej Parafii odeszła do wieczności śp. Jadwiga Śniegowska l. 82 z ul. Piłsudskiego. Polećmy ją i wszystkich zmarłych Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami, naszą Parafią, zwłaszcza nad wystraszonymi i wszystkimi chorymi. Św. Michale.

Bydgoszcz AD 2020.03.21

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position