Dzisiaj jest
wt.
 
25
dzień
06
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

4. Niedziela Wielkiego Postu 14.03.2021

4. Niedziela Wielkiego Postu 14.03.2021

Droga Krzyżowa w piątki po obu Mszach Świętych, a dla dzieci w piątki o 17.00.

Gorzkie Żale w niedziele o 17.00.

Z racji Dnia Osób z Zespołem Downa przypadającego w przyszłą niedzielę będziemy modlić się zwłaszcza za osoby z Zespołem Downa, za ich Bliskich oraz o bezpieczeństwo dzieci w łonie matek diagnozowanych jako możliwość wystąpienie u ich potomstwa z takim zespołem. Modlitwę podejmiemy na Mszy Św. o godz. 10.30 w przyszłą niedzielę.

Nasza Parafia wraz z ks. Pawłem Rybką zaprasza do przeżycia Triduum Paschalnego, czyli Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty w formie rekolekcyjnej! Tym wszystkim, którzy pragną przeżyć ten święty Paschalny czas świadomie, w atmosferze modlitwy i wyciszenia, z dala od zgiełku przedświątecznych przygotowań umożliwiamy udział w REKOLEKCJACH, które odbywać się będą zarówno stacjonarnie dla kilku osób, jak i on-line. Wystarczy wysłać swoje ZGŁOSZENIE i pobrać aplikację na komputer lub smartfon. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej naszej Parafii.

Przypominamy, o zaproszeniu do Katolickiej Szkoły Podstawowej przy ul. Nowodworskiej 17 na Drzwi otwarte dla Rodziców i Kandydatów do klasy zerowej i pierwszej., które odbędą się 20.03 o godz. 12.00, 13.00 i 14.00.

Rekolekcje szkolne w trybie online odbędą się w następujących terminach 15-17.03 uczniowie Szkół Podstawowych oraz 22-24.03 uczniowie Szkół Ponadpodstawowych. Materiały rekolekcyjne zostały zamieszczone na stronie internetowej Wydziału Katechizacji i Szkół Katolickich Kurii Diecezjaknej w Bydgoszczy www.rekolekcje.bydgoszcz.pl – zapraszamy Dzieci, Młodzież i Rodziców do aktywnego udziału w rekolekcjach, a bliższe informacje przekazali uczniom katecheci.

Biskup ordynariusz Jan Tyrawa ustanowił kościół św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Bydgoszczy dla dzielnicy Fordon kościołem stacyjnym z racji trwającego Roku Świętego Józefa, który potrwa do 8 grudnia. Msza Święta inaugurująca Rok św. Józefa będzie sprawowana w kościele św. Mateusza w najbliższy piątek 19.03 o godz. 10.00. Z racji Uroczystości Św. Józefa w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sprawie możliwości uzyskania daru odpustu z okazji roku św. Józefa Penitencjaria Apostolska wydała specjalny dekret. Szczegóły znajdziemy w gablocie i na stronie internetowej naszej Parafii. Można go uzyskać pod zwykłymi warunkami. Wyjątkowy jego dar przysługuje również w okolicznościach, gdy wierni: przez co najmniej pół godziny będą rozważać Modlitwę Pańską, na wzór św. Józefa spełnią uczynek miłosierdzia względem ciała lub duszy, będą odmawiać modlitwę różańcową w rodzinie oraz innych wspólnotach, powierzą swą działalność opiece św. Józefa, będą odmawiać litanię do św. Józefa, odmówią 19. dnia każdego miesiąca i w każdą środę dowolną, prawnie zatwierdzoną modlitwę ku czci św. Józefa. „Mając na uwadze obecną sytuację publicznego zagrożenia zdrowia, dar odpustu rozszerza się na osoby w podeszłym wieku, na chorych, umierających i tych wszystkich, którzy nie mogą wyjść z domu, i odmówią tam, gdzie zatrzymuje ich przeszkoda (np. w szpitalu), akt pobożności ku czci św. Józefa – pocieszyciela chorych i Patrona Dobrej Śmierci”.

Ze względu na pandemię punkt konsultacyjny jest zamknięty do odwołania. W naszym kościele w dalszym ciągu może gromadzić się do 34. osób w odstępach półtora metra z zakrytymi ustami i nosami z wyjątkiem uprawnionych. W naszym kościele jest tyle ławek, że każdy może siedzieć oddzielnie i to siadając nie jeden za drugim. Prosimy o wyrozumiałość i korzystanie także z chóru, a w sytuacji niemożności uczestnictwa o włączenie się modlitewne w transmisje internetowe z naszego kościoła, albo ogólnopolskie radiowe lub telewizyjne. Przypominamy, że dyspensa dotyczy osób chorych i bardzo bojących się przebywania w zbiorowiskach ludzkich.

Polecamy Przewodnik Katolicki przy wyjściu z kościoła.

Bóg zapłać za ofiary przekazywane na nasz kościół.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności z naszej Parafii: śp. Henryk Konopiński l. 77 z ul. Pielęgniarskiej. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, nad naszymi rodzinami i nad naszą Parafią wołając św. Michale…

Bydgoszcz AD 2021.03.13

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position