Dzisiaj jest
wt.
 
25
dzień
06
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

33 Niedziela Zwykła 15.11.2020

33 Niedziela Zwykła 15.11.2020

33 Niedziela Zwykła 15.11.2020

W całym naszym kościele mogą aktualnie na modlitwie przebywać 34 osoby. Istnieje możliwość skorzystania z dyspensy i przeżycia Mszy Świętej za pośrednictwem Internetu pod adres podanym na naszej stronie internetowej (adres: https://www.youtube.com/watch?v=keWtpRLGjcw ). Przypominamy, że nie chodzi o obejrzenie Mszy Św. lecz jej przeżycie, czyli towarzyszenie nam modlitwą.

Dziś ostatnia katecheza w ramach przygotowania do ofiarowania się Matce Bożej według zaleceń św. Ludwika Marii Grignion de Montfort dziś po Mszy Św. wieczornej. Jutro oddanie się Matce Bożej także po wieczornej Mszy Św.

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata w przyszłą niedzielę. Przygotowujemy się do niej przez nowennę podczas wieczornych Mszy Świętych.

Do końca miesiąca można uzyskać odpust zupełny dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza, choćby tylko duchowo i odmówienie modlitwy za zmarłych oraz odpust zupełny za pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie pod zwykłymi warunkami.

Wymienianki roczne przyjmujemy do końca listopada, a odczytywane są od dziś do początku listopada przyszłego roku co niedzielę o 7.00.

Biuro parafialne czynne wyłącznie w sprawach pilnych i pogrzebowych.

Polecamy Przewodnik Katolicki przy wyjściu z kościoła.

Bóg zapłać za ofiary przekazywane na nasz kościół na tacę i za pośrednictwem konta parafii. Są jeszcze do nabycia cegiełki w formie kalendarza na rzecz hospicjum perinatalnego w cenie 50. zł do nabycia w zakrystii. Naszą ofiarność można także poznać po tym, że oddajemy nasze osocze na rzecz poważnie chorych na covid’a. Dziękujemy tym, którzy włączają się w tę akcję i zachęcamy kolejne osoby, które przeszły koronawirusa.

W minionym tygodniu odeszli z naszej Parafii do wieczności: śp. Janusz Osowski l. 66 z ul. Chełmońskiego i śp. Zofia Borzyszkowska l. 78 z ul. Pielęgniarskiej, której pogrzeb odbędzie się w środę o 14.30. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, nad naszymi rodzinami, nad naszą Parafią i o oddalenie covid’a wołając św. Michale…

 

Bydgoszcz AD 2020.11.14

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position