Dzisiaj jest
wt.
 
25
dzień
06
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

32 Niedziela Zwykła 08.11.2020

32 Niedziela Zwykła 08.11.2020

32 Niedziela Zwykła 08.11.2020

W całym naszym kościele mogą aktualnie na modlitwie przebywać 34 osoby. istnieje możliwość skorzystania z dyspensy i przeżycia Mszy Świętej za pośrednictwem Internetu pod adres podanym na naszej stronie internetowej. Przypominamy, że nie chodzi o obejrzenie Mszy Św. lecz jej przeżycie, czyli towarzyszenie nam modlitwą. (adres: https://www.youtube.com/watch?v=keWtpRLGjcw )

Przypominamy, że do końca miesiąca w związku z pandemią można uzyskać odpust zupełny dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza, choćby tylko duchowo, i odmówienie modlitwy za zmarłych lub odpust zupełny za pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu,  mogą uzyskać odpust zupełny pod warunkiem, że duchowo dołączą do wszystkich pozostałych wiernych, wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, mają zamiar jak najszybciej przystąpić do spowiedzi, przyjąć Komunię i pomodlić się w intencji Ojca Świętego), odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny, albo wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.

Formularze na wymienianki wyłożyliśmy na stolikach z prasą. Wymienianki roczne będą odczytane w każdą niedzielę o 7.00 począwszy od przyszłej niedzieli. Roczne wymienianki można składać do końca listopada. Jednorazowe odczytane będą jeszcze tylko dzisiaj podczas nabożeństwa różańcowego po wieczornej Mszy Świętej.

Kolejna katecheza w ramach przygotowania do ofiarowania się Matce Bożej według zaleceń św. Ludwika Marii Grignion de Montfort dziś po Różańcu, a ostatnia w przyszłą niedzielę.

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata za dwa tygodnie. Przygotujemy się do niej przez nowennę począwszy od najbliższego piątku podczas wieczornych Mszy Świętych.

Msza Św. Wspólnoty Wiara i Światło z osobami z niepełnosprawnością intelektualną dziś o 14.00, Żywego Różańca w środę o 8.00, a Apostolstwa Dobrej Śmierci w piątek o 8.00.

Biuro parafialne czynne wyłącznie w sprawach pilnych i pogrzebowych.

Nabożeństwo do krzyża we wtorek o 17.30, a do MB Nieustającej Pomocy w środę o 17.30.

Spotkanie z Iwoną Czarcińską, które miało się dziś odbyć w ramach 39. Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej z racji covid’a prelegentka odwołała.

Polecamy Przewodnik Katolicki przy wyjściu z kościoła.

Bóg zapłać za ofiary przekazywane na nasz kościół na tacę i za pośrednictwem konta parafii. Dziś składka na cele remontowo-budowlane przełożona na dziś z zeszłej niedzieli z racji Uroczystości Wszystkich Świętych.

W minionym tygodniu odszedł z naszej Parafii śp. Leon Lewandowski l. 94 z ul. Rybaki. Powierzmy go i wszystkich naszych zmarłych Parafian, członków naszych rodzin, sąsiadów i przyjaciół dobremu Bogu. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, nad naszymi rodzinami, nad naszą Parafią i nad tymi, którzy chorują lub są w kwarantannie wołając św. Michale…

 

Bydgoszcz AD 2020.11.07

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position