Dzisiaj jest
nd.
 
14
dzień
07
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

30. Niedziela Zwykła 25.10.2020

30. Niedziela Zwykła 25.10.2020

30. Niedziela Zwykła 25.10.2020

Kuria Diecezjalna w Bydgoszczy informuje, że w związku z obecną sytuacją sanitarną, biskup ordynariusz Jan Tyrawa podtrzymuje wcześniej udzieloną dyspensę od uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych. Zgodnie z nowym zarządzeniem władz państwowych obowiązują limity dotyczące liczby osób mogących uczestniczyć w liturgii w strefie czerwonej to jedna osoba na siedem metrów kwadratowych. Dlatego prosimy, aby w kościele zajmować miejsca siedzące po jednej osobie w ławce w maseczkach.

Proponujemy rozłożenie odwiedzin grobów na dłuższy czas. Na naszym Cmentarzu Parafialnym przy ul. Cechowej szansa wyłącznie na prywatną modlitwę. Nie będzie w Uroczystość Wszystkich Świętych, ani procesji, ani Mszy Świętej. Odwołujemy także procesje w oktawie Dnia Zadusznego. Na Cmentarzu przy ul. Piastowej nie ma Mszy Świętej jest jedynie Modlitwa za zmarłych o 13.00, nie będzie także, podobnie jak u nas, procesji w oktawie Dnia Zadusznego. Na cmentarzu przy ul. Wiślanej nie ma żadnych obchodów liturgicznych ani we Wszystkich Świętych, ani w Dzień Zaduszny.

Msze Święte w Uroczystość Wszystkich Świętych wyłącznie w kościele tak jak w każdą niedzielę.

Stolica Apostolska ogłosiła, że w związku z pandemią przez cały listopad każdy będzie mógł uzyskać odpust dla zmarłych, a nie tylko w oktawie Wszystkich Świętych, aby uniknąć zgromadzeń, tam gdzie są one zakazane. Odpust zupełny dla tych, którzy nawiedzają cmentarze i modlą się za zmarłych choćby tylko duchowo lub odpust zupełny z okazji wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych uzyskany przez tych, którzy pobożnie nawiedzają kościół lub kaplicę i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze wzglądu na ograniczenia nałożone przez właściwe władze na czas pandemii, będą mogli uzyskać odpust zupełny pod warunkiem, że duchowo dołączą do wszystkich pozostałych wiernych, wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają zamiar jak najszybciej spełnić trzy zwyczajowe warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencji Ojca Świętego), przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny, odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych, albo wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.

Bierzmowanie, które miało się u nas odbyć 30.10 z racji czerwonej strefy nasz Ksiądz Biskup przełożył na późniejszy termin.

Ze względu na sytuację pandemiczną nie ma dodatkowych nabożeństw różańcowych dla dzieci, a dla młodzieży i dorosłych różaniec jest codziennie po wieczornych Mszach Świętych prowadzony przez Wspólnotę Żywego Różańca. Pozostałe nabożeństwa w połączeniu z różańcem.

Punkt konsultacyjny jest zamknięty do odwołania, a spotkania grup i wspólnot możliwe są tylko w kościele.

Biuro parafialne jest zamknięte co najmniej przez najbliższy tydzień. Sprawy pogrzebowe i inne pilne prosimy załatwiać telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Katechezy niedzielne przygotowujące do oddania Matce Bożej są zawieszone.

Dzisiejsze spotkanie Rodziców Dzieci Komunijnych przeniesione zostaje na późniejszy termin.

Formularze na wymienianki wyłożyliśmy na stolikach z prasą. Jednorazowe i roczne można oddawać p. Kościelnemu wyłącznie w zakrystii.

Polecamy Przewodnik Katolicki przy wyjściu z kościoła.

Bóg zapłać za ofiary przekazywane na nasz kościół na tacę i za pośrednictwem konta parafii.

Do wieczności odszedł ks. bp Bogdan Wojtuś z archidiecezji gnieźnieńskiej, który także w naszej Parafii kilkakrotnie bierzmował młodzież oraz nasz Parafianin śp. Wojciech Sadowski l. 65 z ul. Siemaszkowej. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, nad naszymi rodzinami, nad naszą Parafią i nad tymi, którzy chorują lub są w kwarantannie wołając św. Michale…

 

Bydgoszcz AD 2020.10.24

 

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position