Dzisiaj jest
pon.
 
27
dzień
05
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

3. Niedziela Zwykła 24.01.2021

3. Niedziela Zwykła 24.01.2021

Ze względu na pandemię punkt konsultacyjny jest zamknięty do odwołania, a spotkania wspólnot możliwe są tylko w kościele. Bardzo cieszymy się każdą osobą w naszym kościele, ale w dalszym ciągu może gromadzić się w nim do 34. osób w odstępach półtora metra z zakrytymi ustami i nosami z wyjątkiem uprawnionych. Prosimy o wyrozumiałość i korzystanie także z chóru, a w sytuacji niemożności uczestnictwa o włączenie się modlitewne w transmisje internetowe z naszego kościoła, albo radiowe lub telewizyjne.

Po przerwie na spotkanie przygotowujące do Pierwszej Komunii zapraszamy Dzieci klas trzecich z Rodzicami we wtorek 26.01.2021 na godz. 18.30 do kościoła  (przynosimy akty chrztu dzieci jeżeli nie były chrzczone w Parafii św. Jana). 02.02.2021 o godz. 18.00 zostaną poświęcone świece (prosimy o przybycie Ojców Chrzestnych), a 07.02.2021 o godz. 12.00 odbędzie się Spotkanie Rodziców.

Chorych, którzy pomimo pandemii chcieliby skorzystać z posługi kapłanów w ramach odwiedzin pierwszopiątkowych i pierwszosobotnich, prosimy zgłaszać w biurze parafialnym lub zakrystii nawet jeżeli wcześniej byli zgłoszeni.

Przypominamy, że Msze Święte po południu w dni powszednie jeszcze do tego piątku włącznie o 15.15, a od soboty już o 18.00. Nabożeństwa do św. O. Pio i do Matki Bożej Nieustającej Pomocy jeszcze w tym tygodniu o 15.00.

W ramach naszych Parafialnych spotkań kolędowych zapraszamy do wspólnej modlitwy i po błogosławieństwo do naszego kościoła po Mszach Świętych w dniu dzisiejszym (24.01) Parafian z bloków przy ul. Pielęgniarskiej. Za tydzień w niedzielę 31.01 prosimy o przybycie na taką modlitwę Parafian z ul. Rybaki, Kapeluszników, Sikorskiego, jak również Rodziny, które nie mogły uczestniczyć w modlitwie we wcześniejszych terminach oraz Osoby z poza Parafii, którzy są Sympatykami naszej Parafii. Prosimy o przyniesienie ze sobą pojemniczka z wodą, która zostanie poświęcona podczas tych nabożeństw, aby móc po powrocie do domu poświęcić swoje mieszkanie.

Polecamy Przewodnik Katolicki przy wyjściu z kościoła.

Bóg zapłać za ofiary przekazywane na nasz kościół na tacę, za pośrednictwem konta parafii. Serdecznie dziękujemy także za ofiary z dopiskiem „na kolędę”. Dzisiaj przed kościołem ogólnopolska zbiórka Caritas do puszek na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji.

Prośmy o ochronę nad nami, nad naszymi rodzinami i nad naszą Parafią wołając św. Michale…

 

 

Bydgoszcz AD 2020.01.18

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position