Dzisiaj jest
nd.
 
14
dzień
07
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

3. Niedziela Wielkiego Postu 15.03.2020

3. Niedziela Wielkiego Postu 15.03.2020

MSZE ŚWIĘTE NIEDZIELNE W CZASIE ZAGROŻENIA EPIDEMIOLOGICZNEGO W KOŚCIELE ŚW. JANA

  7.30

  8.15 (DODATKOWA)

  9.00

  9.45 (DODATKOWA)

10.30

11.15 (DODATKOWA)

12.00

18.00

JEŻELI WIERNI JESZCZE NIE WYSZLI Z POPRZEDNIEJ MSZY ŚWIĘTEJ NIE WCHODŹ DO KOŚCIOŁA!

JEŻELI JEST WIĘCEJ NIŻ 50 OSÓB POZOSTAŃ PRZED KOŚCIOŁEM – GŁOŚNIKI SĄ WŁĄCZONE!

PRZEKAŻ ZNAK POKOJU PRZEZ SKINIENIE GŁOWĄ BEZ PODANIA RĘKI!

KOMUNIĘ ŚWIĘTĄ MOŻESZ PRZYJĄĆ NA RĘKĘ – WYCIĄGNIJ LEWĄ RĘKĘ DO KAPŁANA, A PRAWĄ WEŹ KOMUNIĘ DO UST W OBECNOŚCI KAPŁANA!

Od dziś w niedziele dodatkowe Msze Święte między dotychczasowymi, czyli o godz. 7.30; 8.15; 9.00; 9.45; 10.30; 11.15; 12.00 oraz o 18.00. Bardzo prosimy, aby osoby przychodzące na 18.00 zarówno w sobotę jak w niedzielę skorzystały z Mszy Świętych dopołudniowych. W naszym Kościele oznacza to, że w ławce powinno się znajdować po jednej osobie, prosimy o zajmowanie miejsc także na chórze. Jeżeli będzie nas więcej jest możliwość przeżycia Mszy Świętej na zewnątrz kościoła lub za pomocą radia lub telewizji. Bardzo prosimy o nie wchodzenie do Kościoła zanim nie skończy się poprzednia Msza Święta. Apelujemy, aby osoby z wszelkimi objawami przeziębienia pozostały w domu. Jest to związane z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce. Stosując się do rozporządzeń organów państwowych z 13 marca br., które ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń do 50. osób, w tej wyjątkowej sytuacji, Kuria Diecezji Bydgoskiej zaleca, aby podczas każdej Mszy św. i nabożeństw wewnątrz kościołów przebywało maksymalnie 50 osób.

Mając na uwadze zagrożenie zdrowia oraz życia, biskup Jan Tyrawa udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. do dnia 29 marca br. następującym wiernym: osobom w podeszłym wieku; osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.); dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę; osobom, które czują obawę przed zarażeniem. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie Biskup zachęca, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęca też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

W poczuciu odpowiedzialności za siebie i innych prosimy o wzmożoną modlitwę w naszych domach. W piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od Mszy Świętej porannej, aż do Apelu Jasnogórskiego o 21.00.

Nie będzie do końca miesiąca nabożeństw Dróg Krzyżowych i Gorzkich Żali.

Zawieszamy do odwołania spotkania wszystkich grup parafialnych w tym także Seminarium Odnowy w Duchu Świętym i Domowego Kościoła.

Rekolekcje Szkoły Podstawowej nr 4. zostały przeniesione na nieokreślony jeszcze termin.

Punkt Konsultacyjny na czas nieokreślony jest zamknięty.

Ekstremalna Droga Krzyżowa i Misterium Męki Pańskiej nie odbędą się.

Z całego serca prosimy o zrozumienie tych rozporządzeń wynikających z troski o najsłabszych. Nasze pokolenie nigdy nie spotkało się z tak trudnym doświadczeniem. Stąd też trudno nam jest wszystko to ogarnąć i zrozumieć. Starajmy się o wzmacnianie naszej wiary i o szczególną życzliwość wobec napotkanych ludzi, którzy są przede wszystkimi naszymi braćmi i siostrami a nie potencjalnym źródłem zarażenia wirusem.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego kościoła. W ramach jałmużny wielkopostnej proponujemy w naszej Parafii akcję zbierania przyborów szkolnych dla dzieci wyjeżdżających na oazę wakacyjną. Dojechała kolejna część kostki chodnikowej, którą planujemy wraz z płytkami  położyć wokół kościoła.

Przy wyjściu z kościoła polecamy Przewodnik Katolicki, a w nim temat numeru Komunia Święta w czasach epidemii oraz Słówko na niedzielę.

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami, naszą Parafią, zwłaszcza nad wszystkimi chorymi. Św. Michale.

 

Bydgoszcz AD 2020.03.14

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position