Dzisiaj jest
nd.
 
14
dzień
07
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

25. Niedziela Zwykła 19.09.2021

25. Niedziela Zwykła 19.09.2021

Dziękujemy osobom trwającym w ciszy przed Najświętszym Sakramentem w piątki po rannej Mszy Świętej do 21.00 z przerwą na wieczorne nabożeństwa. Dziękujemy Odnowie w Duchu Świętym i Żywemu Różańcowi za zadeklarowanie godzin w jakich będą trwali przy Panu Jezusie. Gdyby inne grupy parafialne lub indywidualne osoby chciały się zobowiązać do spędzania godziny co tydzień na takiej modlitwie będziemy bardzo wdzięczni. Prosimy o informację w zakrystii lub biurze Parafialnym. W tym trudnym czasie wszystkich zachęcamy do wzmożonej modlitwy.

Spotkania dla kandydatów do bierzmowania trwają przez klasę siódmą, ósmą i pierwszą szkoły średniej. Najbliższe odbędą się dla klas 7. w poniedziałek 27.09, dla klas 8. we wtorek 28.09, a dla klas 1. szkół średnich w środę 29.09. Wszystkie spotkania będą miały miejsce w kościele po wieczornych Mszach Świętych.

Przypominamy: aby przyjąć Komunię bezpośrednio do ust należy zdjąć maseczkę, albo zsunąć ją poniżej brody, aby udzielający Komunię nie dotknął maseczki. Osoby przyjmujące Komunię Świętą na rękę układają ręce na wysokości serca jedna na drugiej tak, by prawa dłoń podtrzymywała lewą; prawa u dołu, lewa z góry. Na tę lewą dłoń zostaje położona Hostia. Przyjmujący chwyta Hostię prawą ręką i w obecności udzielającego Komunię spożywa ją.

Uroczystość odpustowa ku czci św. Mateusza w przyszłą niedzielę o 11.30.

Zespół Szkół Katolickich organizuje od października kursy przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty i matury. Zainteresowanych prosimy o kontakt ze Szkoła w celu uzyskania dokładniejszych informacji.

Kurs przedmałżeński w połączeniu z profesjonalnym kursem tańca rozpocznie się na Osowej Górze 11.10.2021 – szczegóły w gablocie. Także w październiku rozpocznie się także kurs przedmałżeński organizowany przez Fordoński Wiatrak – szczegóły wkrótce.

Marsz dla Życia i Rodziny dziś rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.30 w bydgoskiej katedrze, a zakończy rodzinnym piknikiem na placu przy Bazylice. Tam też od godz. 15.00 Festiwal „Nowe Spojrzenie”.

Rezerwacji intencji na nowy rok będziemy dokonywali od 02.10 do 04.10 wyłącznie w biurze parafialnym: w sobotę wyjątkowo w godzinach od 8.30 do 11.00 i w poniedziałek wyjątkowo w godzinach od 16.00 do 18.00, a w kolejnych dniach także w zakrystii po Mszach Świętych.

Próby scholi parafialnej odbywają się w środy o godz. 16.00.

Oaza zaprasza na spotkania w piątki dla klas 3-5 o 16.30 w sali przy plebanii, a dla dzieci starszych i młodzieży w piątki po wieczornej Mszy św.

Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła oraz za prace: Paniom za nasadzenia wykonane przy krzyżu oraz Panom Wojciechowi i Danielowi za odnowienie figury Matki Bożej na pętli autobusowej.  

Przewodnik Katolicki znajdziemy przy wyjściu z Kościoła. Wiele artykułów nie tylko dla osób starszych.

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami, naszą Parafią oraz módlmy się o dobry wybór biskupa dla naszej diecezji. Św. Michale…

Dziś obchodzimy 55. Dzień Środków Społecznego Przekazu w Kościele w Polsce.

Bydgoszcz AD 2021.09.18
Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position