Dzisiaj jest
nd.
 
14
dzień
07
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

20. Niedziela Zwykła 20.08.2023

20. Niedziela Zwykła 20.08.2023

W Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej w najbliższą sobotę Msza Święta ku Jej czci o godz. 12.00. Tego dnia poświęcenie Kapliczki przy naszym kościele, w której zostanie umieszczony obraz Jasnogórskiej Pani. Dokona tego Ksiądz Infułat Stanisław Kotowski. Ksiądz Infułat był długoletnim Proboszczem Parafii Matki Bożej Częstochowskiej i Budowniczym Kościoła pod tym wezwaniem przy Rondzie Fordońskim. Obecnie jest Proboszczem Katedry i Kustoszem Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości. Chcemy przez akt poświęcenia wyrazić podziękowanie Matce Bożej za nawiedzenie naszej Parafii przed pięciu laty w kopii Jasnogórskiego Obrazu. Pragniemy, aby przy kapliczce można było przysiąść w dzień i w nocy, by u Matki Bożej zostawić nasze radości i smutki, by wypraszała nam Ona potrzebne łaski. Zapraszamy w najbliższą sobotę o godz. 12.00

Ksiądz Proboszcz zaprasza na modlitwę za Parafię, Parafian i za nowego Proboszcza w przyszłą niedzielę o 10.30. Jest to okazja także, aby podziękować Panu Bogu za wielkie dobro wspólnego budowania wspólnoty parafialnej św. Jana przez 13. lat posługi proboszczowskiej, za wszystkie osoby, które mają swój wkład modlitewny i materialny w Parafię św. Jana, jak również za wszystkich chorych oraz osoby z niepełnosprawnością, które ofiarowały swoje cierpienia na rzecz Parafii. Na tę modlitwę radości za miniony czas zapraszamy 27.08 na Mszę Świętą o godz. 10.30.

Msze Święte w wakacje czyli do 31.08, sprawowane są z wyjątkiem Mszy Świętych w niedziele o 12.00, a w dni powszednie nie ma Mszy Świętych porannych.

Biuro Parafialne w tym tygodniu będzie czynne wyłącznie w poniedziałek i środę od 16.30 do 17.15.

Ks. Krzysztof Kozłowski rozpocznie posługę w naszej Parafii dnia 28.08. Uroczystość jego wprowadzenia w Urząd Proboszcza odbędzie się w niedzielę 03.09 podczas Mszy Świętej o godz. 12.00. Ksiądz Krzysztof serdecznie zaprasza na wspólną modlitwę, a my życzymy mu wielu łask Bożych i pięknej posługi w naszej Parafii.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła. Dziękujemy za ofiary zebrane przed kościołem do puszek na poszkodowanych w powodzi w Słowenii. Zebraliśmy dla nich ponad 2600zł. Dziękujemy także za ofiary złożone na kapliczkę we wtorek przy okazji zakupu wiązanek. Zebraliśmy blisko 1660zł. Z całego serca dziękujemy za ich wykonanie i rozprowadzenie Żywemu Różańcowi Staropolskim Bóg Zapłać.

Przewodnik Katolicki do nabycia przy wyjściu z kościoła.

Prośmy o ochronę nad nami, nad naszymi rodzinami, nad naszą Parafią wołając: Św. Michale… Módlmy się o rozbudzenie powołań kapłańskich i zakonnych oraz o odnowienie w nas ducha ewangelizacyjnego…         

 

 

Bydgoszcz AD 2023.08.19

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position