Dzisiaj jest
wt.
 
25
dzień
06
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

20. Niedziela Zwykła 15.08.2021

20. Niedziela Zwykła 15.08.2021

Dziś Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej. Dziękujemy za wszelkie dary, którymi nas Pan Bóg obdarza, dlatego w czasie każdej Mszy świętej poświęcenie ziół i kwiatów. Panie z Żywego Różańca i innych wspólnot parafialnych przygotowały wianki, które rozprowadzają między Mszami przed kościołem. Ofiary zebrane przy tej okazji wesprą fundusz remontowy naszego kościoła. Na wieczornej mszy Świętej dziękować będą pielgrzymi, którzy przed tygodniem wrócili z Medjugorie za szczęśliwy powrót.

W sierpniu trwamy w abstynencji z racji świąt Maryjnych i wielu rocznic patriotycznych. Zachęcamy do powstrzymania się w tym miesiącu od używania alkoholu nawet w małych ilościach, pod wszelką postacią, zwłaszcza myśląc o naszych bliskich i znajomych, którzy są uzależnieni.

Spotkania Wspólnoty Charyzmatycznej działającej przy Szkole Nowej Ewangelizacji w naszej Parafii odbywają się w środy po wieczornej Mszy Świętej w sali parafialnej. Zapraszamy także w trakcie wakacji. Mogą dołączyć nowe osoby.

Do końca sierpnia Msze Święte u nas w układzie wakacyjnym, czyli w niedziele z wyjątkiem Mszy o 12.00, a w dni powszednie tylko o 18.00. Biuro parafialne czynne jak przez cały rok. Załatwianie spraw cmentarnych z wyjątkiem pogrzebowych prosimy odłożyć na wrzesień. Punkt konsultacyjny jest nieczynny. Nabożeństwa: do św. O. Pio we wtorki o 17.30, a do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy o 17.30.

Diecezjalny Ośrodek Kultu św. Rity przy Parafii św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity zaprasza do duchowego dziewięciomiesięcznego przygotowania do ogłoszenia w przyszłym roku Sanktuarium św. Rity. Spotkania nowennowe odbywać się będą 22. dnia każdego miesiąca. Za tydzień w niedzielę pierwsze spotkanie o 16.00. Szczegółowe informacje odnośnie do tej modlitwy i spotkań nowennowych znajdują się na plakacie.

Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła. Dziękujemy za opiekę nad naszymi kwiatami przy ołtarzu Pani Emilii.

Przewodnik Katolicki znajdziemy przy wyjściu z Kościoła.

W minionym tygodniu odeszła z naszej Parafii do wieczności śp. Janina Tomaszewska l. 99 z ul. Rybaki. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami, naszą Parafią oraz nad wypoczywającymi na wakacjach i urlopach. Św. Michale…

Bydgoszcz AD 2021.08.12
Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position