Dzisiaj jest
nd.
 
14
dzień
07
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

2 Niedziela po Bożym Narodzeniu 02.01.2022

2 Niedziela po Bożym Narodzeniu 02.01.2022

W czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego Trzech Króli. Mamy obowiązek tego dnia uczestniczyć we Mszy Świętej dlatego u nas Msze Święte jak w każdą niedzielę. Tego dnia Orszak Trzech Króli rozpocznie się modlitwą Anioł Pański o godz. 12.00 na Starym Rynku, a zakończy w Bazylice pw. św. Wincentego a Paulo Mszą Świętą ok. godz. 13.00. 

Poświęcenie kredy i kadzidła, które przygotowała dla nas Wspólnota Wiara i Światło z osobami z niepełnosprawnością intelektualną w czwartek na wszystkich Mszach Św. Ofiary zebrane przy tej okazji zostaną przeznaczone, jak co roku, na wspólnotowy wyjazd rekolekcyjny latem.

Spotkania opłatkowe:

  • Odnowy w Duchu Świętym Emmanuel w poniedziałek o 17.30,
  • Apostolstwa Dobrej Śmierci, Żywego Różańca, Towarzystwa Świętego Wojciecha i Stowarzyszenia Wspierania Powołań w czwartek o 16.00
  • Nadzwyczajnych Szafarzy, Lektorów i Ministrantów w czwartek o 19.00
  • Szkoły Nowej Ewangelizacji i Wspólnoty Źródło Życia w sobotę o 19.00.

Wczoraj rozpoczęliśmy Nowy Rok i tym samym nowy miesiąc – z tej racji:

  • Najbliższa Msza Święta Wdów i Wdowców w int. ich zmarłych Współmałżonków będzie 01.02.
  • Za powołanych i o powołania będziemy się modlić na wszystkich Mszach Świętych w czwartek, czyli w Uroczystość Trzech Króli, a po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo pierwszoczwartkowe.
  • Okazja do spowiedzi w piątek od 15.00 do 17.00, adoracja z racji pogrzebu od 9.30 do 21.00 z przerwą na Mszę Świętą o 15.15 i nabożeństwo pierwszopiątkowe.
  • Do chorych ks. Wikariusz uda się w sobotę od 8.30, a ks. Proboszcz w piątek wyjątkowo z racji pogrzebu od 8.00.

Zachęcamy do włączenia się w prace synodalne – pierwsze spotkanie w przyszłą niedzielę o 19.00.

W tym roku nie ma typowej kolędy – podobnie jak przed rokiem. Spotkania kolędowe odbywają się w kościele po wszystkich Mszach Świętych według harmonogramu zamieszczonego w gablocie i na stronie internetowej. I tak jutro do wspólnej modlitwy zapraszamy Parafian z ulic: Siedzikówny Inki, Swobodnej, Piłsudskiego, Roweckiego Grota i Okulickiego. Prosimy o zabranie ze sobą pojemników ze zwykłą wodą, która zostanie poświęcona w kościele. W Uroczystość 3 Króli zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Rybaki, Kapeluszników, Sikorskiego oraz wszystkich domków jednorodzinnych naszej Parafii, a w przyszłą niedzielę bloków przy ul. Altanowej.

Przypominamy, że w naszym kościele może przebywać jednorazowo 165 osób niezaszczepionych plus osoby zaszczepione. Zaleca się zachowanie odstępu osób od siebie 1,5 metra i zakrywanie ust i nosów.

Bóg zapłać za ofiary przekazywane na rzecz naszego kościoła. Także za te z myślą o naszej nietypowej kolędzie.

W minionym tygodniu do wieczności z naszej Parafii odeszła śp. Stanisława Szymańska l. 89 z ul. Piłsudskiego, której pogrzeb odbędzie się w piątek o 9.00. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, nad naszymi rodzinami i nad naszą Parafią. Św. Michale…

Bydgoszcz AD 2022.01.01

KOLĘDA 2022

W związku z pandemią spotkania kolędowe dla naszych Parafian w kościele według poniższego schematu po wszystkich Mszach Świętych, podobnie jak w tym roku. Prosimy o zabranie ze sobą pojemników ze zwykłą wodą, która zostanie poświęcona w kościele.

Data Adres
02.01.2022 niedziela Siedzikówny Inki, Swobodna, Piłsudskiego, Roweckiego Grota, Okulickiego
06.01.2022 Trzech Króli Rybaki, Kapeluszników, Sikorskiego oraz Mieszkańcy wszystkich domków jednorodzinnych naszej Parafii
09.01.2022 niedziela Altanowa bloki
16.01.2022 niedziela Pielęgniarska oraz Sympatycy naszego Kościoła

 

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position