Dzisiaj jest
nd.
 
26
dzień
05
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

2 Niedziela Adwentu 06.12.2020

2 Niedziela Adwentu 06.12.2020

2 Niedziela Adwentu 06.12.2020

Z racji pandemii biuro parafialne czynne wyłącznie w sprawach pilnych i pogrzebowych. Punkt konsultacyjny jest zamknięty do odwołania, a spotkania wspólnot możliwe są tylko w kościele. Spotkania dzieci komunijnych i kandydatów do bierzmowania zawieszone do odwołania. Bardzo cieszymy się każdą osobą w naszym kościele, ale do 27.12 włącznie może gromadzić się w nim do 34. osób w odstępach półtora metra z zakrytymi ustami i nosami z wyjątkiem uprawnionych. Prosimy o wyrozumiałość i korzystanie także z chóru, a w sytuacji niemożności uczestnictwa o korzystanie z transmisji radiowych lub telewizyjnych, nasza kamera internetowa ma chwilowe problemy techniczne.

Dziś druga niedziela Adwentu. Msze Święte Roratnie w dni powszednie o 6.45. W związku z tym intencje Mszy porannych sprawowane są o 6.45.

Dziś także wspomnienie św. Mikołaja odpust u naszych sąsiadów. Suma odpustowa o 12.30. Może to też okazja, by nie tylko dzieciom zrobić jakąś sympatyczną niespodziankę, choćby telefoniczną.

Godzina łaski, to szczególne obdarowanie od Pana Boga płynące przez ręce MB – we wtorek w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w naszym kościele jako adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu od 12.00 do 13.00. Zapraszamy.

Opłatki do nabycia w zakrystii, świec wigilijnych otrzymaliśmy niewielką ilość i już ich nie ma.

Msza Święta Żywego Różańca w środę o 6.45, a Apostolstwa Dobrej Śmierci w piątek o 6.45.

Polecamy Przewodnik Katolicki przy wyjściu z kościoła.

Bóg zapłać za ofiary przekazywane na nasz kościół na tacę i za pośrednictwem konta parafii. Dzisiejsza składka przeznaczona jest cele remontowo-budowlane, a przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek z racji dwudziestego pierwszego dnia modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie ogłoszonego przez Konferencję Episkopatu Polski.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej Parafii śp. Henryk Jaruszewski l. 90 z ul. Altanowej, którego pogrzeb odbędzie się o w poniedziałek o 15.00, śp. Leokadia Strzyżewska l. 91 z ul. Pielęgniarskiej, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o 15.00 i śp. Irena Maćkiewicz l. 67 z ul. Okulickiego, której pogrzeb odbędzie się w środę o 12.00 na Bielawkach. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, nad naszymi rodzinami i nad naszą Parafią wołając św. Michale…

Bydgoszcz AD 2020.11.30

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position