Dzisiaj jest
nd.
 
14
dzień
07
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

16. Niedziela Zwykła 23.07.2023

16. Niedziela Zwykła 23.07.2023

Msze Święte w wakacje, sprawowane są z wyjątkiem Mszy Świętych w niedziele o 12.00, a w dni powszednie nie ma Mszy Świętych porannych.

Mini-Pielgrzymka Fordońska między parafiami Fordonu dzisiaj dobiega końca. Ostatni odcinek z Par. św. Mikołaja do Par. św. Mateusza. Dziękujemy naszym Parafianom za liczny udział.

Z posługą sakramentalną do chorych Ksiądz Proboszcz uda się wyjątkowo w najbliższy piątek 28.07 od godz. 8.30.

Dzień imienin Biskupa Bydgoskiego Krzysztofa Włodarczyka przypada we wtorek, 25 lipca, we wspomnienie św. Krzysztofa. Tego dnia będzie sprawowana Eucharystia w intencji solenizanta w Katedrze św. Marcina i Mikołaja o godz. 18.00.

Natomiast błogosławieństwo kierowców i pojazdów, których patronem jest św. Krzysztof, odbędzie się u nas w przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy Świętej.

Biuro Parafialne jest czynne w wakacje tak, jak w ciągu roku.

Przewodnik Katolicki do nabycia przy wyjściu z kościoła.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszej Parafii. Kończą się powoli prace budowlane przy naszej kapliczce, ku czci Matki Bożej Częstochowskiej. Pozostały jeszcze prace wykończeniowe jak zamontowanie szyby ochronnej przed obrazem, metalowych drzwi za obrazem, oświetlenia oraz montaż samego obrazu. Planowane jest uporządkowanie także terenu zielonego wokół kapliczki. Bóg zapłać za ofiary składane na ten cel.

Z naszej Parafii do wieczności w minionym tygodniu odeszła śp. Teresa Andrysiak l. 81 z ul. Pielęgniarskiej. Dobry Jezu…

Pielgrzymka młodzieży diecezji bydgoskiej na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie odbędzie się w dniach od 23.07 do 10.08. Otaczamy ją naszą modlitwą i prosimy o ochronę nad nami, nad naszymi rodzinami i nad naszą Parafią. Św. Michale… Módlmy się o rozbudzenie powołań kapłańskich i zakonnych oraz o odnowienie w nas ducha ewangelizacyjnego…       

 

Bydgoszcz 22.07.2023

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position