Dzisiaj jest
wt.
 
25
dzień
06
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

15. Niedziela Zwykła 10.07.2022

15. Niedziela Zwykła 10.07.2022

Msze Św. w lipcu i sierpniu, czyli w czasie urlopowym w niedziele będą sprawowane o 7.30, 9.00, 10.30 i o 18.00, a w dni powszednie o 18.00.

Dziś gościmy w naszej Parafii poetę p. Andrzeja Kaźmierczaka, który rozprowadza książki swojego autorstwa z wierszami o tematyce religijnej. Dobrowolne ofiary przeznaczone są na dożywianie filipińskich dzieci żyjących na wysypiskach śmieci.

Msza Św. Żywego Różańca w środę o 8.00.

Za tydzień rusza MINI-PIELGRZYMKA FORDOŃSKA, która towarzyszy duchowo pielgrzymom naszej Diecezji wędrującym na Jasną Górę. Każdego dnia wieczorem przechodzi niewielki odcinek dzielący poszczególne parafie Fordonu. Szczegóły MINI-PIELGRZYMKI FORDOŃSKIEJ znajdziemy w gablocie. Do naszej Parafii dotrze ona z Parafii św. Łukasza w piątek 22.07. Wyruszy stamtąd o 17.00, a od nas do Parafii św. Mikołaja uda się w sobotę 23.07 po Mszy Świętej wieczornej.

Zachęcamy do zapoznania się na plakacie z ofertą Prymasowskiego Instytutu Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy, który prowadzi studia magisterskie oraz podyplomowe, nadające kwalifikacje do nauczania religii. Obecnie w wielu parafiach i szkołach brakuje katechetów, dlatego zapraszamy na 5-letnie Magisterskie Zaoczne Studia Teologiczne – specjalność katechetyka, 2-letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne lub Roczne Podyplomowe Studia Katechezy Przedszkolnej. Rekrutacja trwa do 14.09, a rozmowy kwalifikacyjne zostaną przeprowadzone 16.09. Bliższe informacje w gablocie lub na stronie www.bydgoskateologia.pl.

Nabożeństwa do św. O. Pio i do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30.

Biuro Parafialne w wakacje czynne jest tak, jak w ciągu roku.

Punkt konsultacyjny czynny będzie po wakacjach.

Grupy przestępcze są aktywne zwłaszcza w wakacje i stosują tzw. metody „na wnuczka, na policjanta itp”. Ofiarami padają nie tylko osoby starsze – bądźmy czujni. Zwróćmy uwagę też na mieszkania i domy sąsiadów, którzy wyjechali na wakacje. Bardzo prosimy o czujność zwłaszcza naszych starszych Parafian.

Najbliższa Msza Święta Wdów i Wdowców w intencji Ich zmarłych Współmałżonków będzie sprawowana 07.09.

Okazja do spowiedzi codziennie 15 minut przed Mszą Świętą.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła.

Przewodnik Katolicki do nabycia przy wyjściu z kościoła.

Prośmy o ochronę nad nami, nad naszymi rodzinami, nad naszą Parafią. Św. Michale…

                                                                           Bydgoszcz AD 2022.07.04

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position