Dzisiaj jest
nd.
 
14
dzień
07
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

14. Niedziela Zwykła 03.07.2022

14. Niedziela Zwykła 03.07.2022

Msze Św. w lipcu i sierpniu, czyli w czasie urlopowym w niedziele będą sprawowane o 7.30, 9.00, 10.30 i o 18.00, a w dni powszednie o 18.00.

Nabożeństwa do św. O. Pio i do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30.

Biuro Parafialne w wakacje czynne jest tak, jak w ciągu roku.

Punkt konsultacyjny czynny będzie po wakacjach.

Msza Św. Stowarzyszenia Wspierania Powołań za powołanych i o powołania w czwartek o 18.00, a po niej nabożeństwo pierwszoczwartkowe, Msza Święta Apostolstwa Dobrej Śmierci w piątek o 8.00, po niej adoracja do 21.00 z przerwą na Mszę Św. wieczorną.

Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy prowadzi studia magisterskie oraz podyplomowe, nadające kwalifikacje do nauczania religii. Obecnie w wielu parafiach i szkołach brakuje katechetów, dlatego zapraszamy na 5-letnie Magisterskie Zaoczne Studia Teologiczne – specjalność katechetyka, 2-letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne lub Roczne Podyplomowe Studia Katechezy Przedszkolnej. Rekrutacja trwa do 14.09, a rozmowy kwalifikacyjne zostaną przeprowadzone 16.09. Bliższe informacje w gablocie lub na stronie www.bydgoskateologia.pl.

Program MINI-PIELGRZYMKI FORDOŃSKIEJ, która towarzyszy duchowo pielgrzymom naszej Diecezji wędrującym na Jasną Górę odbędzie się od 17. do 24.07. Szczegóły MINI-PIELGRZYMKI FORDOŃSKIEJ znajdziemy w gablocie. Z Parafii św. Łukasza w piątek 22.07 wyruszy o 17.00 do naszej Parafii a od nas do Parafii św. Mikołaja w sobotę 23.07 po Mszy Świętej wieczornej.

Grupy przestępcze są aktywne zwłaszcza w wakacje i stosują tzw. metody „na wnuczka, na policjanta itp”. Ofiarami padają nie tylko osoby starsze – bądźmy czujni. Zwróćmy uwagę też na mieszkania i domy sąsiadów, którzy wyjechali na wakacje. Bardzo prosimy o czujność zwłaszcza naszych starszych Parafian.

Najbliższa Msza Święta Wdów i Wdowców w intencji Ich zmarłych Współmałżonków będzie sprawowana 07.09.

Okazja do spowiedzi codziennie 15 minut przed Mszą Świętą.

Jak informowaliśmy decyzją Księdza Biskupa ks. Marcin Świderski, wikariusz naszej parafii, po dwóch latach został skierowany do posługi jako wikariusz w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Białośliwiu, a do naszej parafii przyjdzie ks. Aleksander Modrak z parafii pw. Chrystusa Króla na Błoniu. Dekrety wejdą w życie z dniem 27.08. Obu kapłanom życzymy wielu łask Bożych i owocnej posługi duszpasterskiej.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła. W przyszła niedzielę będziemy gościć w naszej Parafii poetę p. Andrzeja Kaźmierczaka, który będzie rozprowadzał książki swojego autorstwa z wierszami o tematyce religijnej. Dobrowolne ofiary przeznaczone będą na dożywianie filipińskich dzieci żyjących na wysypiskach śmieci.

Przewodnik Katolicki do nabycia przy wyjściu z kościoła.

Prośmy o ochronę nad nami, nad naszymi rodzinami, nad naszą Parafią. Św. Michale…

Bydgoszcz AD 2022.07.01

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position