Dzisiaj jest
wt.
 
23
dzień
04
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

10. Niedziela Zwykła 11.06.2023

10. Niedziela Zwykła 11.06.2023

Dziękujemy Panu Bogu za Uroczystość Bożego Ciała, a naszym Parafianom za przygotowanie ołtarzy, za oprawę liturgiczną i poczty sztandarowe, za nielicznie ustrojenie okien w naszej Parafii i udział w procesji,. Jest to także przyznanie się publiczne do naszej wiary.

Nabożeństwa czerwcowe po wieczornych Mszach Świętych. Procesje do piątku włącznie, a inne nabożeństwa w połączeniu z czerwcowymi.

Dziewczynki, które pragną sypać kwiatki na procesjach oktawy Bożego Ciała zapraszamy codziennie na Mszę Świętą i procesję po niej. Jesteśmy wdzięczni Rodzicom za pomoc i mobilizację dzieci. Dziękujemy Pani Anicie za przygotowanie dziewczynek i towarzyszenie im podczas procesji jak również osobom, które jej w tym pomagają. Parafian zachęcamy do przynoszenia świeżych kwiatków do kartonów wystawionych w kruchcie.

Msza Święta Żywego Różańca w środę o 8.00.

W czwartek na zakończenie oktawy poświęcenie wianków, które przygotują Panie z naszej Parafii. Ofiary przy tej okazji zebrane zostaną przekazane na rzecz naszej Parafii.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 7. i 8. w czwartek o 17.00  w sali parafialnej.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte jak w dzień powszedni, z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Adoracja w piątek po Mszy porannej do 16.00 z racji ślubu i po wieczornej procesji do Apelu Jasnogórskiego.

Przypominamy o dzisiejszym Marszu dla Życia i Rodziny, który rozpocznie się Msza Świętą w Katedrze o godz. 12.30.

Msze Święte w wakacje, czyli już od niedzieli 25.06 sprawowane będą w układzie wakacyjnym, czyli w niedziele o 7.30, 9.00, 10.30 i 18.00, a w dni powszednie o 18.00. Biuro parafialne czynne jak w ciągu roku.

Przewodnik Katolicki do nabycia przy wyjściu z kościoła.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszej Parafii. Siostry z Mielżyna bardzo dziękują za zbiórkę przed naszym kościołem, która wyniosła blisko 5 tysięcy złotych. Podziękowanie i ewentualny numer konta poniżej:

Prośmy o ochronę nad nami, nad naszymi rodzinami i nad naszą Parafią. Św. Michale…

Módlmy się o rozbudzenie powołań kapłańskich i zakonnych oraz o odnowienie w nas ducha ewangelizacyjnego…                                    

Prosimy, aby Rodzice Dzieci wyjeżdżających na wakacje zaopatrzyli je w oświadczenie o umożliwienie im uczestnictwa we Mszach Świętych niedzielnych. Propozycję takiego pisma znajdziemy do pobrania na stronie naszej Parafii.

Oświadczenie-udział-we-Mszy-Świętej-podczas-letniego-wypoczynku-dzieci

 

Bydgoszcz AD 2023.06.10

 

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position