Dzisiaj jest
nd.
 
14
dzień
07
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

10. Niedziela Zwykła 06.06.2021

10. Niedziela Zwykła 06.06.2021

Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w Uroczystość Bożego Ciała. Dziękujemy za udział i wspólną modlitwę wszystkim Parafianom i sympatykom naszej Parafii. Gorąco dziękujemy pocztom sztandarowym, służbie liturgicznej, niosącym baldachim, panom kościelnemu i organiście, panom, którzy dostarczyli brzózki, Panu Mieciowi z Młyna za ich przetransportowanie, dziewczynkom sypiącym kwiatki i czuwającej nad nimi p. Anicie.

Za przygotowanie ołtarzy dziękujemy: pierwszego Służbie Liturgicznej Ołtarza, drugiego młodzieży (oba pod opieką ks. Marcina), trzeciego Żywemu Różańcowi, Apostolstwu Dobrej Śmierci, Stowarzyszeniu Wspierania Powołań i Bractwu Wojciechowemu, a czwartego Odnowie w Duchu Świętym i Domowemu Kościołowi.

Msza Św. Wspólnoty Wiara i Światło z osobami z niepełnosprawnością intelektualną dziś o 14.00. Jest to szczególne wydarzenie, bo ta wspólnota, która przybyła do naszej Parafii 11 lat temu obchodzi 35. Rocznicę swojego istnienia.

Msza Św. Żywego Różańca w środę o 8.00 a Apost. Dobrej Śmierci w piątek o 8.00.

Nabożeństwa czerwcowe po wieczornych Mszach Świętych do piątku w połączeniu z procesją eucharystyczną wokół kościoła.

W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała – po procesji poświęcenie wianków przygotowane przez Żywy Różaniec.

Odnowienie Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, którego dokonali polscy biskupi przed stu laty dokona się w najbliższy piątek, 11.06 w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w bazylice Serca Pana Jezusa w Krakowie. Zgodnie z postanowieniem zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski tego dnia, ten sam gest powtórzą duszpasterze i wierni wszystkich parafii w Polsce. Także w naszej Parafii po Mszy Świętej wieczornej w piątek dokonamy tego aktu. Zapraszamy do licznego udziału. Z racji tej Uroczystości w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Rodziców tegorocznych Dzieci Komunijnych zapraszamy na spotkanie we wtorek o 19.00.

Dzieci klas 3. mają spotkania w najbliższą sobotę: grupa I o 10.00, grupa II o 11.00, a grupa III o 12.00.

Pierwsza Komunia Święta będzie miała miejsce w naszej Parafii w sobotę 19.06 o 15.00 oraz w niedzielę 20.06 o 12.00 i o 14.00. Prosimy o pozostawienie miejsc w kościele na Mszy o 12.00 wyłącznie dla osób bezpośrednio związanych dziećmi komunijnymi.

Dzieci klas 2., które mają Komunię w przyszłym roku zapraszamy na spotkanie w przyszła niedzielę o 19.00.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8. w czwartek o 19.00.

Rodziny, które podjęły roczny maraton modlitwy za kapłanów diecezji bydgoskiej Siostra Szarytka zaprasza do Parafii św. Mikołaja na uroczystą Mszę Świętą w ten piątek, 11.06 o godz. 18.30.

Informujemy, że rozpoczął się czas przyjmowania kandydatów zamierzających wstąpić do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej oraz nabór na:

  • 5-letnie niestacjonarne Studia Filozoficzno-Teologiczne specjalność katechetyka;
  • 2-letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne
  • 1-roczne Podyplomowe Studium Katechezy Przedszkolnej. Szczegóły w ogłoszeniach parafialnych na stronie naszej Parafii.

http://bydgoskateologia.pl/nabor-na-rok-akademicki-20182019/

Ks. Dariusz Lipiński, który dwa lata temu był u nas na praktyce kleryckiej, będzie sprawował w naszej Parafii Mszę Świętą poprymicyjną, czyli sekundycyjną, w przyszłą niedzielę, 13.06 o 10.30, po której udzieli błogosławieństwa prymicyjnego. Zapraszamy do modlitwy w jego intencji oraz o liczne i święte powołania kapłańskie, misyjne i zakonne w naszej diecezji, a zwłaszcza z naszej Parafii. Otaczamy też modlitwą wybór nowego księdza biskupa dla Diecezji Bydgoskiej. Pod Twoją obronę…

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na nasz Kościół. Dzisiejsza składka przeznaczona na cele remontowo-budowlane. W wakacje rozpoczynamy wymianę chodnika dookoła kościoła. Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami, naszą Parafią i nad naszymi ofiarodawcami. Św. Michale…

Bydgoszcz AD 2021.06.06

Oświadczenie – udział dzieci we Mszy Świętej podczas letniego wypoczynkue

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position