Dzisiaj jest
nd.
 
14
dzień
07
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

1. Niedziela Wielkiego Postu 01.03.2020

1. Niedziela Wielkiego Postu 01.03.2020

Dziś Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu. Dziękujemy za liczny udział w rekolekcjach parafialnych podczas których wielu spośród nas skorzystało z sakramentu pokuty. Zachęcamy do przeżycia dzisiejszych Wieczorów z Bogiem o 18.00. Przypominamy, że są one także elementem przygotowania kandydatów do bierzmowania.

Drogi Krzyżowe dla dorosłych i młodzieży w piątki po obu Mszach Świętych, a dla dzieci w piątki o 17.00.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.00.

Dziś rozpoczynamy miesiąc marzec:

  • Dzieci przedszkolne do lat 6. wraz z Rodzicem zapraszamy na spotkanie modlitewno-formacyjne dziś o 10.30 oraz w kolejne pierwsze niedziele miesiąca w sali parafialnej.
  • Spotkanie Wspólnoty z osobami z niepełnosprawnością intelektualną i ich przyjaciółmi dziś o 14.00.
  • Msza wdów i wdowców w intencji zmarłych współmałżonków we wtorek o 17.00.
  • Stowarzyszenie Wspierania Powołań zaprasza w czwartek na różaniec o 17.15, potem Msza Święta za powołanych i o powołania o 18.00 i po niej nabożeństwo pierwszoczwartkowe.
  • Okazja do spowiedzi w piątek od 16.30, a po Mszy Świętej wieczornej, nabożeństwie pierwszopiątkowym i koronce do Miłosierdzia Bożego, adoracja Najświętszego Sakramentu jak co piątek do 21.00.
  • Z posługą sakramentalną do chorych Ksiądz Proboszcz uda się tradycyjnie w pierwszy piątek miesiąca 06.03 od 9.15, a Ksiądz Wikariusz w sobotę od 8.00.
  • Msza Święta wynagradzająca ku czci MB Fatimskiej w sobotę o 12.00 poprzedzona różańcem wynagradzającym, a po nich nabożeństwo.

Otrzymaliśmy zaproszenia na Misteria Męki Pańskiej w Poznaniu i w Pakości – plakaty w gablocie.

Współczesne zagrożenia kkulturowe: smartfon, pornografia, gender, to tytuł konferencji zorganizowanej przez Centralną Diakonię Społeczną Ruchu Światło-Życie, która odbędzie się w sobotę 14.03 w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy w godz. 10.00-17. Zaproszeni są rodzice, nauczyciele, wychowawcy. Wstęp wolny, program na plakacie.

Parafia pw. św.Jadwigi Królowej i Akademia Muzyczna w Bydgoszczy zapraszają na Koncert Wielkopostny, podczas którego Orkiestra Symfoniczna wraz ze zjednoczonymi chórami akademickimi z Bydgoszczy i Gdańska wykona Requiem W.A. Mozarta w sobotę 7 marca o godz.19.00 w kościele pw. św. Jadwigi Królowej przy ul.Wojska Polskiego 7. Więcej informacji na plakacie.

W Punkcie Konsultacyjnym przyjmować będzie Psycholog w poniedziałek od 17.15.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego kościoła. W tym tygodniu dostarczono kolejną część potrzebnego kamienia do wykonania chodnika wokół naszego Kościoła. Łączny koszt tego materiału wraz z ostatnią dostawą kamienia w najbliższych dniach wyniesie 72 tys. zł. Dziękujemy za zrozumienie i wszelkie ofiary składane na ten cel oraz za modlitwę w tej intencji. Dziś składka przeznaczona na cele-remontowo-budowlane.

Przy wyjściu z kościoła polecamy Przewodnik Katolicki i Słówko na niedzielę.

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami, naszą Parafią. Św. Michale.

 

Bydgoszcz AD 2020.02.28

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position